Gaziantep Suboğazı Sosyal Tesisi'nin temeli atıldı!

Gaziantep Suboğazı Sosyal Tesisi'nin temeli atıldı!

Şehitkamil Belediyesi, Suboğazı Mahallesi’nde yapacağı sosyal tesisin temelini attı. Kırsal alanda yaşanan taziye yeri sıkıntısı da temeli atılan sosyal tesisin inşası ile ortadan kalkacak.İlçe merkezine sağladığı hizmetleri kırsal alandaki mahallelere de taşıyan Şehitkamil Belediyesi, önemli yatırımları peş peşe gerçekleştiriyor. Büyükşehir Yasası ile köyden mahalleye dönüştürülen alanlara sağlanan yatırımlar, mahalle halkının yüzünü güldürdü. İlçe genelindeki tüm mahallelere sosyal tesis yapımı konusunda söz veren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, sözünün gereği olarak Suboğazı Mahallesi’ndeki sosyal tesis yapımını başlattı. Kısa sürede tamamlanması hedeflenen sosyal tesis inşası, mahalleli tarafından memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlar, çalışmaları dolayısıyla Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine teşekkür etti.


 


HALK BÜYÜK SIKINTI YAŞIYORDU


Suboğazı Mahalle Muhtarı Mehmet Okur, yürütülen çalışmalara ilişkin açıklama yaptı. Mahallelinin özellikle taziye konusunda sıkıntı yaşadığını dile getiren Muhtar Okur, “Mahallemizde sosyal tesis inşaatının temeli atıldı ve çalışmalar şu an hızla devam etmektedir. Köyümüzde maddi durumu iyi olmayan aileler vardı. Taziye durumlarında halk büyük sıkıntı yaşıyordu. Sosyal tesisin tamamlanmasıyla beraber bu sıkıntı giderilmiş olacak. Yapılan sosyal tesis, vatandaşlarımıza çok büyük bir fayda sağlayacaktır. Şehitkamil Belediyemiz sağ olsun köy-mahalle ayrımı yapmadan hizmet veriyor. Her türlü talebimiz Şehitkamil Belediyesi tarafından karşılanıyor. Benim muhtar olarak sabit bir yerim yoktu. Ancak yapılan sosyal tesisin içinde bana ait bir oda olacak. Mahalleli bana daha kolay ulaşacak. Biz de daha kaliteli bir hizmet vereceğiz. Hizmetlerinden dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.


 


GÜZEL BİR HİZMET OLACAK


Sosyal tesis yapımıyla ilgili değerlendirmede bulunan mahalle sakini Bekir Kılıç, “Şehitkamil Belediyemiz, mahallemizde bir sosyal tesis yapmak için çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu çalışmadan halkımız da çok memnun oldu. Önceki dönemlerde bizim özellikle taziye yeri konusunda sıkıntılarımız vardı. Mahallemizde güzel bir hizmet olacak. Vatandaşımız rahat bir şekilde sosyal tesisimizi kullanacak. Gelen misafirlerini burada ağırlayacak. Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.Şehitkamil Belediyesi