06 / 12 / 2022

Gaziantep'te Hilton Oteli açılacak!

Gaziantep'te Hilton Oteli açılacak!

Güneydoğu'nun hızlı kalkınan ili Gaziantep, otel zincirlerinin gözdesi olduGaziantep'te yaklaşık 5 yıldır uygun yer aranan ancak bir türlü bulunamayan Hilton Oteli için nihayet yer bulundu. Hilton Yatırımlar Koordinatörü Haluk Gürşen, 3 farklı yer tespit ettiklerini, son kararlarının kısa süre içinde vererek inşaata başlayacaklarını belirtirken, otelin 2 yıl içinde açılacağını söyledi. Böylece 5 yıldızlı otel zincirlerinin ilgisini çeken Gaziantep'in beşinci 5 yıldızlı oteli Hilton olacak.

Arazilerin mevkileri konusunda bilgi vermek istemeyen Gürşen, "Oteli aslında çok daha önce yapmayı planlıyorduk. Bulduğumuz arsalardan hep imar sorunları çıktı. TCDD'nin arsaları için çabaladık ancak o da olmadı. Şimdi 3 uygun arsa bulduk. Bunlardan birinde karar kılıp inşaata kısa sürede başlayacağız ve 24 ay içinde tamamlayacağız " dedi.

Gürşen, Gaziantep Hilton yatırımının maliyetinin 20 milyon dolar olacağını kaydetti. Ayrıca uluslararası bir otel zincirinin de yatırım için belge aldığı kaydedildi.
Güney YILMAZ/Akşam
Geri Dön