15 / 08 / 2022

Gerede’de KYK'nın yurt inşaatı yükseliyor!

Gerede’de KYK'nın yurt inşaatı yükseliyor!

Gerede’de inşaatı devam eden 300 kişilik yeni KYK yurdunda çalışmalar hızlanıyor.Gerede’de yapımı süren 300 kişilik yeni KYK yurdunda çalışmalar hız kesmeden sürüyor.

Gerede Medya Takip Gazetesi'nde yer alan habere göre; Dayıoğlu Mahallesi üniversite yerleşkesinde inşaa edilen KYK yurdu tamamlandığında 300 öğrenciye barınma fırsatı sunacak.

300 öğrencinin hizmetine sunulacak yurdun gelişmiş teknoloji ve donatılarla bölgedeki en iyi yurtlardan biri olması planlanıyor. Yurt inşaatı tamamlandığında Gerede Meslek Yüksek Okulu ve 4 Yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencileri için en iyi şartlarda, sağlıklı bir ortamda barınmaları için modern bir yurdu bulunacak.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın eğitim alanında seçimlerde söz verdiği yurt projesi devam ediyor. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Söz verdiğimiz projenin hayata geçmesinden de oldukça mutluyuz. Seçimlerde halkımıza ne söz verdiysek sözlerimizin arkasındayız. Halkımızın destekleriyle başaramayacağımız hiçbir iş yoktur. 300 kişilik öğrenci yurdumuzda çalışmalar hızla devam ediyor. Yurt inşaatı tamamlandığında hemen hizmete açacağız” şeklinde konuştu.