Gloria Estefan Türkiye'de turizm yatırımı düşünüyor

Gloria Estefan Türkiye'de turizm yatırımı düşünüyor

Sinpaş'ın 35'inci yıl kutlamasına katılan Küba asıllı ABD'li sanatçı Estafan, 'Türkiye'de de uygun şartlar olursa turizme yatırım yapmayı düşünebiliriz' dediSinpaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, Beyaz Rusya'da yaklaşık 10 bin konutluk bir `kent parçası' projesi çalışmalarına başladıklarını açıkladı. Sinpaş Grubu'nun 35. yıl kutlamaları çerçevesinde bir konser verecek olan Kübalı sanatçı Gloria Estafan ve eşi Emilio Estefan'ın katılımıyla Lagün Evleri'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Çelik, özellikle komşu ülkelerden olmak üzere birçok ülkeden gayrimenkul geliştirme projeleri teklifleri aldıklarını söyledi.

Çelik, "Beyaz Rusya ile devlet ölçeğinde bir temasımız oldu. O temaslar bir ön sözleşmeye bağlandı ve şu an projesi üzerinde çalışıyoruz. Beyaz Rusya'da yaklaşık 10 bin konutluk bir kent parçası projesi çalışmalarına başladık" diye konuştu. Julio Iglesias ile Gloria Estefan'ın, benzer yönleri olduğuna dikkati çeken Çelik, şunları kaydetti:

"Julio'nun da Gloria'nın da eşleriyle birlikte yaptıkları gayrimenkul geliştirme projeleri var. Dominik Cumhuriyeti'nin havaalanı, Julio'nun bir yatırımıdır. Julio bana, kendisinin yıllık gelirinin yaklaşık yüzde 90'ını gayrimenkul geliştirme projelerinden elde ettiğini söyledi. Gloria'nın eşi Emilio Estefan'ın da Küba müziğinin icra edildiği yerlerde geliştirdiği bir konsept var. Marmaris'te 2 kilometrelik sahili olan yaklaşık 2 bin konutun yer alacağı bir kent parçası inşa edeceğiz. Buranın içindeki bazı alanların da işletilmesinde Julio ile yaptığımız ayak üstü sohbetler var. Ancak bunlar şu an somut değil. Somutlaşınca duyuracağız. Bu projemizi, ülke içine değil, dünyaya satmayı düşünüyoruz. Üst gelir grubunu Türkiye'nin sahillerine çekmeye çalışıyoruz."
Bir gazetecinin, "Türkiye'de ilgilendiğiniz bir gayrimenkul projesi var mı?" sorusu üzerine de halihazırda Türkiye'de ilgilendikleri bir proje olmadığını anlatan Estefan, "Farklı şirketlerle de çeşitli imkanlar ortaya çıkarsa, bunları değerlendirmek isteriz. Şu an üç otelimiz, yedi restoranımız var. Yakın zamanda da Singapur'da bir yatırım yapmayı düşünüyoruz. Türkiye'de de uygun şartlar olursa turizme yatırım yapmayı düşünebiliriz" dedi.
Radikal

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

Türkiye'de turizm yatırımı düşünebiliriz
Sinpaş Grubu'nun 35. yıl kutlamaları çerçevesinde bir konser verecek olan Kübalı Sanatçı Gloria Estefan ve eşi Emilio Estefan'ın katılımıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Sinpaş Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, "Beyaz Rusya ile devlet ölçeğinde bir temasımız oldu. O temaslar bir ön sözleşmeye bağlandı ve şu an projesi üzerinde çalışıyoruz" diye konuştu.

Çelik şunları kaydetti: "Julio'nun da Gloria'nın da eşleriyle birlikte yaptıkları gayrimenkul geliştirme projeleri var. Marmaris'te 2 kilometrelik sahili olan yaklaşık 2 bin konutun yer alacağı bir kent parçası inşa edeceğiz. Buranın içerisindeki bazı alanların da işletilmesinde Julio ile yaptığımız ayaküstü sohbetler var. Ancak bunlar şu an somut değil. Somutlaşınca duyuracağız."

Dördüncü kez geldi
Türkiye'ye 4 kez geldiğini anlatan Gloria Estefan, "İstanbul, medeniyetlerin birleştiği bir şehir. Çok güzel sahillerinizin olduğunu söyleyebilirim" dedi. Türkiye'de ilgilendikleri bir proje olmadığını anlatan Estefan, "Şu an 3 otelimiz, 7 restoranımız var. Singapur'da bir yatırım yapmayı düşünüyoruz" diye konuştu.
Gazete Habertürk