24 / 05 / 2022

Gölcük'te dev sağlık yatırımları tek tek tamamlanıyor!

Gölcük'te dev sağlık yatırımları tek tek tamamlanıyor!

Gölcük'te yapımına başlanan dev sağlık yatırımları tek tek hayata geçiriliyor. Gölcük 112 Acil Servis binası ve Yeni Mahalle Sağlık Kompleksi tamamlanıp hizmete açıldı.Kocaeli'nin Gölcük ilçesi Donanma Caddesi üzerinde yer alan, yeni mahalle sağlık kompleksinin inşaatı kısa bir süre önce tamamlandı ve kısa zaman içerisinde hizmete açılacak. Kompleks içerisinde aile sağlığı merkezi, semt polikliniği, verem savaş dispanseri, 112 acil yardım sağlık birimi ve Gölcük İlçe Sağlık Grup Başkanlığı bulunacak. Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde ise psikolojik danışma birimi, gebe eğitim sınıfı, sigarayı bırakma birimi, obezite ve diyabet ile ilgili birimler bulunacak. Bina içinde 2 de eğitim salonu yer alıyor. Yeni binanın çevre düzenlemesinde bahçeye 83 adet farklı türden ağaç fidanı dikildi.

112 ACİL İSTASYONU HİZMETE GİRDİ

Sabah'tan Abbas Çakar'ın haberine göre; Gölcük Belediye Meclisi'nin, İl Sağlık Müdürlüğü'ne tahsisi ile hayata geçen Gölcük 2 No.lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu da kısa bir süre önce tamamlanıp hizmete açıldı. Değirmendere yönünden gelirken sağ (güney) tarafında, D-130 Karayolu'na cepheli, Yeni Gölcük Devlet Hastanesi'nin karşısında bulunuyor. Yeni bina ile birlikte artık; 112 Acil Sağlık Hizmeti, her yöne doğru, hızlı bir şekilde gerçekleştirilecek. Yine; bu yıl, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Prefabrik Ek Hizmet Binası ile Gölcük Yunus Emre Aile Sağlığı Merkezi tamamlanarak hizmete açıldı.

YENİ DEVLET HASTANESİDE HIZLA İLERLİYOR

Yapımı büyük hızla yapımı devam eden Gölcük Yeni Devlet Hastanesi, 52 dönüm alan üzerinde yapılıyor. Ana ve ek bina olarak inşa edilen hastane, 45 bin metrekare kapalı alana sahip, A Sınıfı bir hastane olacak. Proje içerisinde; dış cephe kaplama tamamlanma aşamasına gelirken, binaların iç kısımlarında da çalışmalar devam ediyor. Gölcük Yeni Devlet Hastanesi'nde; 28'i erişkin, 7'si yeni doğan olmak üzere; toplam 32 yoğun bakım yatağı, 26 yataklı diyaliz ünitesi, 7 genel, 1 lokal ve 1 sezaryen olmak üzere; toplam 9 ameliyathane, 71 poliklinik odası, 4 adet tek kişilik (SDL) konforlu doğum odası ve hiperbarik ünitesi gibi özellikli alanlar ile; 225'i kapalı 275'i açık olmak üzere toplam 500 araçlık otopark yer alacak.