08 / 08 / 2022

Gonca Güvençoğlu kimdir?

Gonca Güvençoğlu kimdir?

İç Mimar Gonca Güvençoğlu kimdir? İç Mimar Gonca Güvençoğlu, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? Gonca Güvençoğlu, bugün hangi mimarlık firmasında çalışmalarına devam ediyor? İşte Gonca Güvençoğlu..Gonca Güvençoğlu kimdir?

Gonca Güvençoğlu, 1985 Banaz’da doğdu. 2003 yılında Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi-Resim bölümünden mezun oldu. 


2009 yılında lisans eğitimini Eskişehir Güzel Sanatlar Fakültesi-İç mimarlık bölümünde tamamladı. 


İstanbul’da çeşitli mimari ofislerde çalıştıktan sonra 2014 yılında Demirce Mimarlık’a katıldı, çalışmalarına devam etmektedir.


Demirce Mimarlık

"Alpay Demirci ve Burçin Demirsoy`un 1999 yılında tanışmalarıyla birlikte başlayan mimari yolculuklarının adıdır.


Projeleri, sonuca giden basamaklardan (mimari, iç mimari, çevre düzenlemesi, vs…) oluşan bir bütün olarak görür ve bunları tek bir konsept altında şekillendirir.


İzmir merkezli bir ofis olarak kendimize dünya kaynaklarını en az tüketerek ve hatta tüketmeden dönüştürerek mekan üretme sorumluluğu yüklemiş bulunmaktayız.


Bizce mimarlık, teorik kısımlarında yer alan düşünsel boyutlarıyla pratik olarak görülen üretilebilirliği birlikte işletilmesi gereken bir organizma, ve bu gerçekliğin yanı sıra, birbirinden ayrı olarak düşünülen iki başlığın aslında bir bütün olduğu bilinciyle değer üretebilme çabasıdır.


Tanımladığımız demirce, bizce bir görüş olup, doğru zamanda doğru sorular sormak ister. Ulaştığımız cevaplar ise, bizce doğru mekanlara ışık tutmaktadır."