29 / 05 / 2022

Gültekinler Yapı Malzemeleri bayi sayısını 15'e çıkaracak!

Gültekinler Yapı Malzemeleri bayi sayısını 15'e çıkaracak!

Mersin'de yapı malzemeleri üzerine faaliyet gösteren Gültekinler, bayileşme çalışmalarına ağırlık verdi. Geçen yıl dünya markası Cermix Yapı Kimyasallarinın Akdeniz Bölge Bayiliğini alan firma hızla bölgedeki alt bayilerini oluşturuyor.
Firmanın hedeflerine değinen Gültekinler Yapı Malzemeleri Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gültekin, çalışmalarını Mersin ve İstanbul'da sürdürdüklerini belirtti. Kaba inşaat malzemelerinin tümünün satışını gerçekleştirdiklerini söyleyen Gültekin, Oyak Beton,  Adana  Çimento, Yutong, AKG Gaz Beton, Alçıbay bayiliğini yaparken geçen yıl Cermix bayiliğini de alarak güçlerini artırdıklarını aktardı. 


Gültekin, 20 kişilik bir ekip ile tüm Türkiye hizmet verdiklerim vurguladı. 

"İş hacmimiz yüzde 15 arttı" Sektörde yaşanan sıkıntılara dikkat çeken Gültekin, inşaat sektöründeki durgunluğun devam ettiğini açıkladı. Gültekin, bu durgunluğun sebebi olarak konut kredi faizlerindeki artışa rağmen gelirin aynı ölçüde artmamasını gösterdi. Gültekin, "İlimizdeki tedarikçilerden alımlar daha çok yapılsa sektör daha da hareketlenebilirdi. Beklediğimiz ölçüde alım olmadı" dedi. Firma olarak yılın ilk yarısında sektörde yaşanan bazı gelişmelerden etkilendiklerine değinen Gültekin, "Oyak Beton'un Mersin'deki tesislerini Adana Çimento'ya devri ile birlikte bölgedeki iş hacmimiz bu yıl yüzde 25-30 arttı. Adana Çimento ile birlikte piyasa koşullarında oluşan rekabet ortamı bize fiyat avantajı sağladı, beton satışlarımız arttı" diye konuştu. 


İstanbul'da ise yılın ilk yansında Oyak Beton satışlarında yüzde 10'a yakın düşüş yaşadıklarına işaret eden Gültekin, 'Yine bu bölgede de fiyat rekabetinde zorlanmamız nedeniyle satışlarımız düştü. Toplamda ortalamaya baktığımızda ise yılın ilk yarısının iyi geçtiğini, iş hacmimizin yüzde 15 arttığım söyleyebilirim" ifadelerini kullandı. Dünya