05 / 12 / 2022

Gümüşhane'de gölet sayısı 35'e çıkacak!

Gümüşhane'de gölet sayısı 35'e çıkacak!

Gümüşhane genelinde devam eden 26 adet gölet inşaatının 550 milyon TL olduğu bildirildi.Devam eden gölet inşaatları sayısının yeni projeler ile birlikte 35'e çıkacağı bilgisini veren DSİ 22. Bölge müdürü Mahmut Berber önemli açıklamalarda bulundu.Gümüşhane genelinde devam eden 26 adet gölet inşaatının 550 milyon TL olduğu bildirildi.Devam eden gölet inşaatları sayısının yeni projeler ile birlikte 35'e çıkacağı bilgisini veren DSİ 22. Bölge müdürü Mahmut Berber önemli açıklamalarda bulundu. 


AK parti II genel Meclis Üyesi Ahmet Güler'de DSİ Bölge müdürü Berber'in açıklamalarına ilave olarak, Kelkit ilçesine bağlı olan Söğütlü Beldesinde yapılacak olan göletin iptal edilerek Söğütlü barajı olarak projelendirildiğini, Mevcut gölet projesinin 10 metre daha yükseltilerek baraj olacağını belirtti. Yapılan proje ile Söğütlü beldesi, çağlar köyü, Başpınar köyü ve Doğanca köyünün sulama kapsamına alınmış olacağını açıklamasına belirten Güler, Söğütlü Barajı proje çalışmaları öncesinde bölgemizde Dere ıslahlarının da ihale edildiğini ifade etti. Başpınar, Gümüşgöze Beldesi ve Çambaşı köylerinin Dere ıslah ve taşkın koruma problemlerinin ortadan kaldırıldığını açıklayan Kelkit AK parti il genel meclis üyesi Ahmet Güler, DSİ 22. bölge müdürümüz Mahmut Berberoğlu'nun açıklamalarına ilaveten Çıkacak bu hizmetlerin bölgemize kazandırılmasında emeği büyük olan Sayın Cihan Pektaş ve Osman Akgül'e teşekkür ediyorum, dedi "Gümüşhane'de gölet sayısı 35'e ulaşacak" Devlet Su İşleri (DSİ) 22.Bölge Müdürü Mahmut Berber, il genelinde 550 milyon TL bedelli 26 gölet inşaatının devam ettiğini belirterek, "Köse sulaması bitmek üzere. Sadak sulaması bahar aylarında kademeli olacak faaliyete geçecek. 

Çamur göletinde itirazlar sonuçlandı haftaya sözleşmeyi imzalayacağız. Tersun göletinde şantiye kurma çalışmaları devam ediyor. 


Projelendirilenler de yapıldığında Gümüşhane'de 35 dolayında gölet olacak. Türkiye'nin en fazla göleti olan ili Gümüşhane" dedi.Öte yandan DSİ 22. Bölge Müdürlüğü Barajlar ve HES Şube Müdürü Dr. Yasemin Bayram ve beraberindeki heyet yapımı devam eden Gümüşhane Şiran Çakırkaya Göleti ve Arıtaş Göleti inşaatında inceJemeJerde bulundu.


Kelkit Gündem
Geri Dön