04 / 07 / 2022

20 yıl vadeli konut kredisi 2019

20 yıl vadeli konut kredisi 2019

20 yıl vade fırsatıyla düşük faiz ve kira öder gibi ev sahibi olmanın önü açıldı. Vatandaşın konut alma detaylarının ay sonunda açıklanması bekleniyor.

Asgari ücretliye ev müjdesi! 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, asgari ücretliye ev müjdesi verdi. Vatandaşın konuta erişimini kolaylaştıracak bu kampanya bu ay içerisinde başlayacak...

Dar gelirliye ucuz konut kredisi kampanyası 7 soruda tüm detaylarıyla!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın dün müjdelediği dar gelirli ve asgari ücretli vatandaşlara ucuz konut kredisi kampanyasının detaylarını sizler için araştırdık. İşte Dar gelirliye ucuz konut kredisi kampanyası 7 soruda tüm detaylarıyla...

20 yıl vadeli ucuz konut kredisi 2019!

Dar gelirli ve asgari ücretliyi ev sahibi yapacak yeni konut kredisi kampanyası başlıyor. TOKİ'nin de içinde yer alacağı kampanya ile her yıl 100 bin vatandaş ev sahibi olabilecek. Peki kampanyaya nasıl başvurulur? 20 yıl vadeli ucuz konut kredisi 2019 detayları...

0.99 faizli ev kredisi nasıl alınır? 10 yıl vadeli kredi kimlere verilecek? 

0.99 faiz oranlı konut kredisi başvuruları en çok merak edilen konulardan oldu. Peki 0.99 faizli ev kredisi nasıl alınır? 10 yıl vadeli kredi kimlere verilecek? İşte ayrıntılar...

Enflasyon 20 yılın zirvesinde! Asgari ücrete zam gelecek mi?

TÜİK, enflasyon rakamlarını dün açıkladı. Açıklanan enflasyon rakamlarının yüzde 20 yıllık rekor olduğu belirtildi. Bu doğrultuda yıllık enflasyon yıllık yüzde 70’e dayanırken, 20 yılın yeni zirvesi görüldüğü ifade edildi.

ABD'de 10 yıl vadeli devlet tahvili faizi düşüşe geçti!

ABD'de 10 yıl vadeli devlet tahvili faizi, beklenilenden iyi gelen ekonomik verilerin ardından yüzde 1.53 seviyelerine kadar geriledi.

Evlenen çift sayısı 20 yılın en düşük seviyesine geriledi!

TÜİK verilerine göre evlenen çift sayısı, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını dolayısıyla nişan, düğün gibi toplu organizasyonların kısıtlandığı geçen sene 487 bin 270'e gerileyerek 20 yılın en düşük seviyesinde gerçekleşti.

Kemer Country'de 17 milyon TL'ye 20 yıl yaşama hakkı!

Birçok ünlü ismin tercih ettiği bölgelerden biri olan Kemer Country'de villa değerleri 17 milyon TL'ye kadar çıkıyor.Fakat söz konusu villalarda sadece 20 yıl oturma hakkı veriliyor.

20 yılı kapsayan dönüşüm planı yapılmalı!

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, ‘Gündem Buluşmaları’nın 40’ıncı toplantısında, gelecek 20 yılı kapsayan kentsel dönüşüm planı yapılması gerektiğini söyledi. 

Torunlar GYO 5 yıl vadeli 800 milyon TL'lik kredi kullandı!

Torunlar GYO, İş Bankası'ndan 5 yıl vadeli 800 milyon TL tutarında kredi kullandı. Kredinin teminatını oluşturmak üzere şirketinin maliki bulunduğu Mall of İstanbul AVM isimli taşınmazı ipotek ettirdi.

The Superior Suites Kordon İstanbul’dan 20 yıl boyunca kira garantisi!

Ege Yapı tarafından hayata geçirilen ve  Bölgesinin Getiri Potansiyeli En Yüksek Konut Projesi”  seçilen The Superior Suites Kordon İstanbul” için ön talep toplanmaya başladı. Proje yatırımcılarına 20 yıl kira garantisi sağlamayı hedefliyor. 

Yedikule Hisarı'nın restore edilmesi 20 yılı bulacak!

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan ve ekibi Yedikule Hisarı'nın restorasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Ekipten Sit Alanları Alan Yönetimi eski Başkanı İhsan Sarı, restorasyon çalışmalarının 20 yılı bulacağını belirtti.

Akiş GYO 5 yıl vadeli kredi sözleşmesi imzaladı!

Akiş GYO'nun 1 yılı anapara ödemesiz 5 yıl vadeli, vade sonunda yüzde 30 balon ödeme içerecek ve kalan tutar aylık eşit taksitli olacak şekilde  yenilenmesine ve ilgili şartları düzenleyecek tadil sözleşmesi imzalanmasına karar verildi.

Gayrimenkul sektörünün son 20 yılı!

GABORAS, sektörün son 20 yılını değerlendirdi. 2000-2020 yılları arasında Türkiye’de gayrimenkul sektöründe 34 milyon alım – satım işlemi yapıldı.

Vital Kamerhe'ye, sosyal konut projesinin finansmanını zimmetine geçirme suçundan 20 yıl hapis!

Kongo Demokratik Cumhuriyeti (KDC) Cumhurbaşkanı Felix Tshisekedi'nin Özel Kalem Müdürü Vital Kamerhe'nin yolsuzluk suçlamasıyla yargılandığı davada 20 yıl hapis cezası aldığı açıklandı.

Nef Çekmeköy ve Nef Bahçelievler'de 15 yıl vadeli 0,64 faiz kampanyası!

Nef, 2020'de teslim edilmesi planlanan Nef Çekmeköy ve Nef Bahçelievler projelerinden konut sahibi olmak isteyenlere 15 yıl vadeli 0,64 faiz fırsatı sunuyor...

20 yıl vadeli konut kredisi 2019 Haberi

20 yıl vadeli konut kredisi 2019

20 yıl vade fırsatıyla düşük faiz ve kira öder gibi ev sahibi olmanın önü açıldı. Takvim Gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem, konut kredisi kampanyalarını ve TOKİ'nin kampanyasının detaylarını anlattı. 

AY SONUNDA AÇIKLANACAK

Erdem, ''TOKİ dezavantajlı gruplara yılda 50 bine yakın konut üretiyor. Şimdi bu kapsam daha da genişleyecek ve ödemeler çok daha aşağıya düşecek. Detayları sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ay sonunda açıklaması bekleniyor'' diye konuştu. 

YÜZDE 0,49 BEKLENTİSİ

'Tarihteki en düşük konut faizi' diye açıklanan kampanyada faiz oranının henüz açıklanmadığını hatırlatan Erdem, yüzde 0,49 rakamının sektör temsilcileri arasında konuşulduğunu söyledi. 

TOKİ ve kamu bankaları öncülüğünde başlayacak kampanyanın inşaat sektörünü canlandıracağını söyleyen Erdem, her yıl 100 bin konut üretileceğini söyledi. 

ÖRNEK

200 bin TL'lik ev alındığında yüzde 0,50 faizle değerlendirildiğinde 240 ay vade ile aylık...