abd inşaat işçisi istihdam oranları

abd inşaat işçisi istihdam oranları

ABD'nin bordrolar üzerinden hesaplanan ve istihdam verileri için öncü gösterge olarak kabul edilen özel sektörde istihdam analistlerin beklentilerinin üzerinde geldi.Sektör bazında bakıldığında inşaat sektöründe 27 bin artış oldu.

Kırklareli'nde elektrik akımına kapılan inşaat işçisi ağır yaralandı!

Kırklareli Cumhuriyet Mahallesi 200 Konutlar Sitesi mevkisinde elektrik akımına kapılan inşaat işçisi ağır yaralandı...

Antalya'da inşaat işçisi demir çubuğun üzerine düştü!

Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesindeki Mimarlık Fakültesi inşaatında çalışan Hüseyin Alaycı, demir çubuğun üzerine düştü...

Bursa İnegöl'de 2. kattan düşen inşaat işçisi ağır yaralandı!

Bursa İnegöl'de, çalıştığı inşaattan düşerek ağır yaralanan kalıp ustası Arabi Çimen (48), hastaneye kaldırıldı. Yaralının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. 

Türk inşaat işçileri Malta’da mahsur kaldı!

Çalışmak için Türkiye’den Malta’ya giden 80 inşaat işçisi, 19 gündür grev yapıyor. Uçuşlar kapalı olduğu için Türkiye’ye de dönemediklerinden bahseden işçiler, ‘Sesimizi ne Türkiye ne de Malta yetkililerine duyurabildik’ diye konuştu.

Şanlıurfa'da üçüncü kattan düşen inşaat işçisi yaşamını yitirdi!

Şanlıurfa Karaköprü Buğdayhüyük Mahallesi'ndeki çalıştığı inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti.

İzmir Bornova'da yüksekten düşen inşaat işçisi hayatını kaybetti!

İzmir Bornova'da bir binanın çatısında çalışan inşaat işçisi Suat Güngör yaşamını yitirdi...

Kayseri'de inşaat işçisi sehpadan düşerek yaralandı!

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde bir inşaatta çalışan işçi çıktığı sehpadan düşerek yaralandı. Hastaneye kaldırılan 39 yaşındaki M.B.'nin hayati tehlikesi olduğu öğrenildi...

Cidde'de mahsur kalan 195 inşaat işçisi Türkiye'ye getirilmeli!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde mahsur kalan 195 inşaat işçisinin Türkiye'ye getirilmesi gerektiğini söyledi.

Kahramanmaraş'ta alacak kavgasında inşaat işçisi öldürüldü!

Kahramanmaraş'ta Merkez Onikişubat ilçesi Üngüt Mahallesi'nde alacak meselesinden çıkan kavgada inşaat işçisi öldürüldü.

Kıbrıs Alayköy Sanayisi'nde tuğla örerken yere düşen inşaat işçisi yaralandı!

Alayköy Sanayisi 2’nci etap inşaat alanında çalışan 45 yaşındaki Ahmet Balta, 5 metre yükseklikten beton zemine düşerek yaralandı...

İslahiye'de 27 inşaat işçisinin karantina süresi sona erdi!

Gaziantep İslahiye'de koronavirüs tedbirlerinde karantina altına alınan 27 inşaat işçisi, 14 günlük karantina süresi sona erdiği için evlerine geri gönderildi.

Suudi Arabistan'daki 195 Türk inşaat işçisi Türkiye'ye dönmek için yardım istedi!

Türk inşaat firmasının Suudi Arabistan’nın Cidde şehrinde yaptığı projede çalışan 195 işçi, Türkiye'ye dönmek için yardım istiyor...

Kayseri'de 8. kattan düşen inşaat işçisi hayatını kaybetti!

Kayseri Caferbey Mahallesi'nde 13 katlı bir inşaatın 8. katında sıva yapan inşaat işçisi Y.B., dengesini kaybetti. Beton zemine düşen işçi, olay yerinde hayatını kaybetti...

abd inşaat işçisi istihdam oranları

abd inşaat işçisi istihdam oranları abd inşaat işçisi istihdam oranları

ABD'nin bordrolar üzerinden hesaplanan ve istihdam verileri için öncü gösterge olarak kabul edilen özel sektörde istihdam analistlerin beklentilerinin üzerinde geldi.


ADP ve Macroeconomic Advisers tarafından hazırlanan indikatörlere göre, Şubat ayında özel sektörde istihdam 214 bin artış gösterdi. Piyasalarda beklenti 185 bin artış olacağı yönündeydi. 


Bir önceki ayın rakamı 205 binden 193 bine revize edildi.


Küçük işletmelerde istihdamın 76 bin arttığı ayda, orta boy işletme istihdamı 62 bin, büyük boy işletme istihdamı 76 bin yükseldi.


Aynı ayda özel sektörde mal üretenlerin istihdamı 5 bin artarken, hizmet üretenlerin istihdamı 208 bin arttı. 


Sektör bazında bakıldığında inşaat sektöründe 27 bin, ticaret, kamu ve nakliye sektöründe 20 bin, finans sektöründe 8 bin artarken, imalat sektöründe 9 bin düşüş oldu.


ADP ve Macroeconomic Advisers, her ay istihdam verileri açıklanmadan önce...