abd konut kredisi endeksi

abd konut kredisi endeksi

ABD Mortgage Bankalar Birliği (MBA) ipotek başvuru araştırması değerlendirildiğinde, mortgage başvuru faaliyetinden meydana gelen piyasa endeksi yüzde 6,8 artışla 852,8 puan olarak açıklandı.

ABD’nin en büyük konut kredisi sağlayıcısının hisseleri 1 günde yüzde 71 arttı!

Ünlü forum sitesi Reddit, konut kredisi sağlayıcısı olarak hizmet sunan Rocket Companies adlı şirketi yükseltti. Reddit'in borsa konuşulan bölümü WallStreetBets’teki kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören Rocket hisseleri bir gün içerisinde yüzde 71 yükseldi. 

ABD'de konut kredisi borçları 10 trilyon dolara yaklaştı!

Fed'in New York şubesi tarafından hazırlanan 2020'nin üçüncü çeyreğine ilişkin Hanehalkı Borcu ve Kredi Raporu'na göre; ABD'de konut kredisi borçları 10 trilyon dolara yaklaştı.

Savaş konut kredisi faizlerini yükseltecek mi?

ABD ile Çin arasındaki ticaret gerilimi devam ederken ABD’nin İran Devrim Muhafızlarından Kasım Süleymaniye suikast gerçekleştirmesi ve İran’ın ABD üslerine misilleme yapması ile piyasalar oldukça gerildi. Peki konut kredisi faiz oranları jeopolitik risklerden etkilenir mi?

Konut kredisi faiz oranlarındaki indirimler yeniden hızlanacak mı?

Bankaların konut kredisi faiz oranları Suriye operasyonlarına karşılık ABD’den gelen yaptırımlar ve döviz kurun yükselmesi ile yaklaşık 4 aydır seri halde devam indirimlerine ara verdi. Peki konut kredisi faiz oranları yeniden düşmeye devam edecek mi?

Konut kredisi faiz oranları haftayı nasıl kapattı?

Konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş Suriye operasyonu ve ABD yaptırım riskleri ile kısmi olumsuz etkilenen ekonomik durumdan ötürü Ekim ayının ikinci haftasında yavaşladı. Hafta kapanışında konut kredi faiz oranlarında son durum ne oldu?

Kurdaki hareketlilik konut kredisi faizlerini etkiler mi?

Jeopolitik endişeler ve ABD Başkanı Trump’ın ifadeleri ile sert yükselişe geçen dolar kuru konut kredisi faiz oranlarını etkiler mi?

Konut kredisi faizleri dövizden nasıl etkilendi?

Döviz kuru Merkez Bankası’nın ek sıkılıştırmaları kaldırması ve ABD ile yaşanan ilişkiler sonucu tekrar yükselişe geçti. Konut kredisi faiz oranları döviz kurundan nasıl etkilendi? Tüm Bankaların güncel konut kredisi faiz oranlarını Kredi Pazarı listeledi.

ABD'li dar gelirliler için eşik-altı konut kredisi!

ABD'de hizmet veren bankalar, konut kredisi veren kuruluşlar aracılığıyla, düşük gelire sahip olan toplumun alt kesimindeki aileleri hedef alarak, "sub-prime mortgage" (eşik-altı mortgage) sunmaya başladı.

Konut kredisi faiz oranları dünya genelinde arttı!

Konut kredisi faiz oranları ABD’de son 10 yılın en yüksek seviyesinde seyrediyor. Türkiye’de konut kredisi faiz oranları rekor seviyelerde. Bugün ise bir haber de Rusya’dan geldi. Rusya’da da konut kredisi faiz oranları attı.

ABD'de konut kredisi faizleri son 7 yılın zirvesinde!

ABD'de 30 yıl vadeli konut kredisi faizleri Mayıs 2011 tarihinden bu yana en yüksek seviyeye ulaştı

ABD'de konut kredisi borcu 3 trilyon dolara dayandı!

ABD'li Mortgage Bankacılığı Birliği (MBA), ülkede ödenmemiş toplam konut kredisi borcunun 3 trilyon dolara dayandığını açıkladı.

ABD'de konut kredisi faizleri son 2,5 yılın zirvesine ulaştı!

ABD'li federal konut ve kredi şirketi Freddie Mac tarafından yayımlanan verilere göre, ülkede 30 yıl vadeli konut kredisi faiz oranı bu hafta yüzde 4,30'a ulaşarak Nisan 2014'ten bu yana en yüksek seviyeye tırmandı. Bu oran geçen hafta yüzde 4,16 seviyesindeydi.

Konut kredisi taksidine limit geliyor!

Ali Babacan, konut kredisi alan bir kişinin aylık taksidine maaşına oranla belirli bir limit getirilmesi konuları üzerinde karar vermeye çalıştıklarını belirtti. Babacan, kredi limitlendirmesinin önemi konusunda ABD'deki Mortgage krizini örnek verdi...

abd konut kredisi endeksi Haberi

abd konut kredisi endeksi

ABD Mortgage piyasası endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvuralar içinde satın alma ya da refinansman için gerçekleşen bütün geleneksel ve devlet kurumlarına başvurularla sabit/değişken faizli mortgage kredileri bulunuyor.

Dünya'da yer alan habere göre; tek aile konutlarının satın alınması için gerçekleşen bütün başvuruları kapsayan MBA satınalma endeksi, yüzde 2 artış göstererek 306,6 puan oldu. Endeks, amacına uygun olarak geleneksel ve kamu kredileri olmak üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Endeks, var olan konut satışlarını gösteren güvenilir bir gösterge oldu.

Var olan mortgage kredilerinden refinansman için kredi kurumlarının yaptığı bütün başvuruları kapsayan MBA refinansman endeksi ise yüzde 9,1 düşüşle 4.025 puana geldi.. Endeks, tüm refinansman için gerçekleşen mortgage kredi faaliyetleri için iyi bir gösterge oluyor. 

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 3,14'ten yüzde 3,16'ya, 15 yıllık yüzde...