04 / 12 / 2022

ABD konut

ABD konut

ABD'de son yılların en yüksek enflasyon seviyeleri konut piyasasında fiyatların düşmesine neden oldu. Ülkede konut kredilerinin yüksek olması nedeniyle ikinci el konut fiyatları da düşmeye başlayınca azalış kiralara da yansıdı. İşte detaylar..

Türk zenginlerin ABD'deki konut yatırımları katlandı: İşte ünlü isimlerin o yatırımları...

Türk zenginler ABD'de gayrimenkule yatırımlarıyla gündeme geliyor. ABD'nin bazı eyaletlerinde Türklerin yüzlerce konutu olduğu iddia edildi. İşte ayrıntılar...

ABD hane halkının yüzde 43'ü konut ihtiyacını karşılayamıyor!

ABD'de toplam hane halkının yaklaşık olarak yüzde 43'ünün yiyecek ve konut gibi temel gereksinimleri karşılayamadığı belirtildi.

ABD'de konut başlangıçları Mart'ta düştü!

ABD'de konut başlangıçları mart ayında ekim ayından bu yana görülen en düşük seviyeye indi. Mart ayında inşaat izinleri de yüzde 7,7 azalarak 1 milyon 86 bin olarak gerçekleşti.

ABD'de 2. el konut satışları Şubat'ta yüzde 7,1 azaldı!

National Association of Realtors'ın (NAR) bugün açıklanan raporuna göre, ikinci el konut satışları şubatta önceki aya oranla yüzde 7,1 azalışla 5 milyon 80 bin adet oldu.

ABD'de 1. el konut satışları beklenenden fazla geriledi!

ABD'de 1. el konut satışları ocakta, önceki aya kıyasla yüzde 9,2 azalarak 494 bin oldu. Satışlara yönelik piyasa beklentisi yüzde 4,4 düşüş yönündeydi.

ABD'de konut başlangıçları yüzde 3 daraldı!

Amerikan Ticaret Bakanlığımın Washington'da açıkladığı verilere göre konut başlangıçları yıllık bazda bir önceki ayın 1.16 milyon seviyesinden yüzde 3 gerileyerek 1.13 milyona indi.

ABD'de birinci el konut satışları Temmuz'da 507 bine ulaştı!

ABD Ticaret Bakanlığı'nın bugün açıkladığı verilere göre, 1. el konut satışları önceki aya kıyasla yüzde 5,4 artarak 507 bine ulaştı. Bu sonuçla, temmuz ayında 510 bine ulaşması beklenen 1. el konut satışları beklentilerin altında kaldı.

ABD'de konut başlangıçları 8 yılın en yüksek zirvesinde!

ABD'de konut başlangıçları temmuz ayında yüzde 0,2 artışla son 8 yılın en yüksek seviyesinde gerçekleşti. Verilerine göre, temmuz ayına ilişkin konut başlangıçları, önceki aya oranla yüzde 0,2 artarak 1 milyon 206 bine çıktı.

ABD'de yeni konut satışları beklentiyi karşılamadı!

ABD Ekonomi Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre, yeni konut satışları ekimde önceki aya kıyasla yüzde 0,7 artışla 458 bine çıktı. Beklenti 470 bin olarak belirlenmişti.

ABD'de inşaat ruhsatları rakamları borsada düştü!

ABD'de konut piyasasına ilişkin dünün ilk verisi olan Ekim ayı inşaat izinleri rakamları piyasaları etkiledi. ABD'de son yılın zirvesini gören inşaat ruhsatları rakamları borsada düşüş, dolarda da yükseliş getirdi...

ABD'de konut fiyatlarının artması inşaat sektörünü hareketlendirdi!

Amerika'da konut fiyatlarının artması inşaat sektöründe hareketliliğe neden oldu. ABD'de konut fiyatlarının yükselmesi, Merkez Bankası Başkanı'nın 2014 dolar fiyatlarıyla ilgili öngörüsü, Türkiye'de de artış olabileceği şeklinde yorumlandı...

ABD'de faiz endişesi konut satışlarını arttırdı!

JPMorgan Chase Bankası Ekonomisti Mehmet Özhabeş, Amerika'da ikinci el ev satışlarının temmuz ayında çok hızlı yükseldiğini belirterek, "Faizlerin artabileceği endişesi birçok aileyi ev almaya itti." dedi...

ABD'de konut satışları hızlı arttı!

İkinci el konut satışları ABD'de Temmuz'da yıllık bazda 5.39 milyon adet ile beklentilerin üzerinde açıklandı. İkinci el konut satışlarının 5.15 milyon adet olması bekleniyordu...

Goldman Sachs: Faizler arttıkça konut piyasasındaki düşüş devam edecek!

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs Group'un ekonomistlerine göre borçlanma maliyetleri yükseldikçe ve potansiyel alıcılar piyasadan çekilmeye devam ettikçe ABD konut piyasasındaki gerileme sürecek. 

ABD konut piyasasında tehlike çanları çalıyor: Faizlerde son 35 yılın en hızlı artışı yaşandı! 

ABD’de mortgage (konut kredisi) için ortalama faiz oranı, enflasyondaki artış ve Fed'in faiz artırımına gitmesiyle 2008 krizi seviyesine ulaştı. ABD'de konut piyasası krizi büyüyor mu? İşte ayrıntılar...

Jerome Powell'dan ABD konut fiyatları değerlendirmesi!

Senato toplantısına katılan ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ABD'deki konut fiyatları hakkında değerlendirmede bulundu.

ABD konut piyasasında son 30 yılın en hızlı fiyat artışları görüldü!

Dün açıklanan Federal Açık Piyasa Komitesi'ne göre; ABD'de son 30 yılın en hızlı konut fiyat artışları 2021'de görüldü. 

ABD konut sektörü toparlandı!

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell yaptığı açıklamada, hizmet sektörlerine yönelik hanehalkı harcamalarının düşük kalmaya devam ettiğini, konut sektörünün ise tamamen toparlanmış durumda olduğunu söyledi.

ABD konut piyasası Şubat ayında zayıfladı!

ABD Ulusal Konut Üreticileri Birliği (NAHB), şubat ayına ilişkin konut piyasası endeksi şubat ayında 74'e düşerek piyasa beklentisinin altında yaşandı.

ABD konut başlangıçlarında sürpriz yükseliş!

ABD'de konut başlangıçları kasımda yüzde 0,4'lük düşüş beklentisine karşın yüzde 3,2 oranında arttı

ABD konut başlangıcında rekor kırıldı!

Dünyanın en güçlü ekonomileri arasında gösterilen ABD, konut inşasında son 11 yılın zirvesine yerleşti. 

ABD konut alımında Türklerin birinci tercihi oldu!

Türkler gayrimenkulde rotasını yurt dışına yöneltti. Türklerin en çok tercih ettiği ülkelerin başında ise ABD geliyor.

ABD konut başlangıçlarında beklenmedik düşüş!

ABD'de konut başlangıçları, temmuzda yüzde 0,8 artış beklentisine karşın yüzde 4,8 azaldı. İnşaat izinleri de temmuzda yüzde 4,1 düşüşle beklenenden fazla geriledi.

ABD konut piyasası Haziran'da geriledi!

ABD'de konut piyasası endeksi haziranda 64'e gerileyerek son 8 ayın en düşük seviyesine indi.

ABD konut fiyatlarında 10 yıl sonra rekor kırıldı!

ABD'de konut fiyatları eylül ayında, 10 yıldan daha uzun bir süre önce kırılmış olan bir rekoru geride bıraktı

ABD'de bekleyen konut satışları Mayıs'ta yüzde 3.7 düştü!

National Association of Realtors (NAR) verilerine göre ABD'de bekleyen konut satışları Mayıs'ta yüzde 3.7 düştü, Bloomberg anketine katılan uzmanların beklentisi yüzde 1.1 düşüştü. Satışlardaki bu gerileme, ABD konut piyasasının yavaşladığına işaret etti.

ABD konut Haberi

ABD konut

Amerika Birleşik Devletleri'nde son 40 yılın en yüksek enflasyon oranlarının ortasında konut maliyetleri birçok alıcı için karşılanamaz seviyelere yükseldi. Bu durum özellikle ABD’nin büyük şehirleri için geçerli. Büyük şehirlerde kiraların 5 bin dolardan başlaması artık normal sıradan bir durum olarak kabul ediliyor.

Fortune’dan Kaitlyn Koterbski’nin haberine göre, konut piyasasında kiraların bu seviyelere yükselmesinin birçok nedeni bulunuyor. Pandemi süreci, on yıllara dayanan yetersiz arz ve aşırı ısınan konut piyasası bu nedenlerin sadece birkaçı. Peki başınızı sokacağınız uygun fiyatlı bir ev bulmak bu kadar zor mu? Bunun cevabını öğrenmek için görece küçük şehirlere odaklanmak gerekiyor.

 

EN DÜŞÜK KİRALARA MCKINNEY'DA RASTLANIYOR

FED’in rekor faiz artışlarıyla yavaş yavaş soğuma belirtileri gösteren konut piyasasında, bazı şehirlerdeki evlerin kiralarında yaşanan düşüş, enflasyon altında ezilen ABD’lilerin rahat bir nefes almasını sağlıyor.

Rent.com verilerine göre Dallas’ın...