ABD\'de riskli mortgage alacakları

ABD\'de riskli mortgage alacakları

Bu açıklamayı dünya finans çevrelerinin çok önemsediği ABD Merkez Bankası Başkanı Ben Bernanke yaptı. Bernanke ABD'deki konut stoğunun 56.2 trilyon dolar olduğunu hatırlattı.

ABD’de ‘Mortgage Krizi’!

ABD’de riskli konut kredisi kullandırımından kaynaklı oluşan tarihin en kötü finansal krizlerinden biri olan ‘Mortgage Krizi’ tekrar risk oluşturuyor. Bankalar 11 yıl aradan sonra yeniden düşük kredi notlarına büyük borçlar veriyor.

Türkiye'de ABD'deki gibi mortgage krizi neden yaşanmaz?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, Türkiye'de ABD'deki gibi mortgage krizinin neden yaşanmayacağını ve Türkiye'de emlak fiyatlarının neden düşmeyeceğini ele aldı..

ABD'de mortgage kredilerine başvurular yüzde 3 düştü!

ABD'de Doland Trump politikaları etkili olmaya başladı. Trump'ın görevi devraldıktan sonra yaptığı ilk icraatlardan biri olan FHA'nın yıllık mortgage sigorta primine indirimi geri alma kararı, mortgage başvurularında düşüşe yol açtı.

Nef ABD'de 4 ayrı eyalette yeni projelere hazırlanıyor!

Nef'in Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, hedeflerinin lüksü ve tasarımı ulaşılamaz olmaktan çıkarmak olduğunu söyledi. Timur: "ABD'de 4 ayrı eyalette yeni projelere hazırlanıyoruz." dedi..

ABD'de konut satışları Şubat'ta beklentiyi aştı!

ABD'de yeni konut satışları Şubat'ta 539 bin adet ile beklentileri aştı. ABD'de yeni konut satışları Şubat'ta yıllık bazda 539 bin adetle, yedi yılın zirvesine yükselerek beklentilerin üzerinde açıklandı.

ABD'de 2'nci el konut satışları düştü!

ABD'de Şubat'ta 4.88 milyon adete yükselen ikinci el konut satışları beklentilerin altında kaldı. ABD'de ikinci el konut satışları beklentiyi karşılayamadı.

ABD'de konut satışları beklentiyi karşılamadı!

ABD'de bekleyen konut satışları Ocak'ta yüzde 1.7 ile beklentilerin altında arttı. ABD'de sözleşmeleri imzalanan ve bekleyen konut satışları endeksi Ocak'ta bir önceki aya göre düştü.

ABD'de yeni konut satışları beklentiyi aştı!

ABD'de yeni konut satışları Ocak ayında beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Ocak ayında satışlar Aralık ayına göre küçük bir düşüş yaşasa da son 6 yılın en yüksek seviyesinde kalmaya devam etti.

Ülker, ABD’de arazi aldı!

Yaptığı satın almalarla dünyanın üçüncü en büyük bisküvi üreticisi haline gelen Yıldız Holding, DeMet`s için ABD’de arazi aldı. New York'taki arazi için ödenen fiyat bilinmiyor!

ABD'de ev fiyatları 2014'te de rekor kırdı!

ABD'de konut fiyatları 3 yıldır yükselişte, buna karşılık satışlar da 2014'ü % 3.1 düşüşle kapattı. Sonuç: Sadece Washington’da 4 bin kişi sokakta...

Burak Atay ABD'de 4 milyon dolarlık ekmek fabrikası kuruyor!

ABD’de simit üretip satarak 4 milyon dolar ciroya ulaşan Burak Atay, New Jersey’de 4 milyon dolarlık bir ekmek fabrikası kuruyor...

ABD'de konut başlangıçları son 7 yılın zirvesine çıktı!

ABD'de konut başlangıçları aralık ayında yüzde 4,4 artışla piyasa beklentisini geride bırakırken, 2014, konut sektörünün 2007 'den bu yana en iyi performansı gösterdiği yıl oldu.

ABD'de Türk diplomatların yaşadığı sitede yangın hasara yol açtı!

ABD'de Türk diplomatların yaşadığı sitede yangın hasara yol açtı. ABD'nin New Jersey eyaletindeki Edgewater'da Türk diplomatların da oturduğu bir sitede çıkan yangın hasara neden oldu.

ABD\'de riskli mortgage alacakları

ABD\'de riskli mortgage alacakları ABD\'de riskli mortgage alacakları

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Ben Bernanke dün riskli mortgage piyasasındaki kayıpların 100 milyar doları bulabileceğini ve tüketici harcamalarını olumsuz etkileyebileceğini söyledi. Bernanke bu kapsamda FED'in, borç verme yönetmeliklerini güçlendirmek için hızlı bir şekilde çalıştığının da teminatını verdi.

"Riskli (mortgage) ile ilişkili kredi kayıpları ortaya çıktı ve bunlar oldukça önemli. Bazı tahminlere göre riskli kredi sorunları ile ilişkili kayıpları 50 milyar dolar ve 100 milyar dolar arasında olabilir" dilen Bernanke konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Bu rakam büyük görünebilir ancak ABD'nin net konut değeri olan 56.2 trilyon dolara kıyasla küçük bir miktar. Bununla birlikte çok sayıda yatırımcı riskli mortgage sektöründeki sorunların diğer kredi piyasalarına sıçramasından kaygı duyuyor.

...