ABD\'de riskli mortgage

ABD\'de riskli mortgage

Bu açıklamayı dünya finans çevrelerinin çok önemsediği ABD Merkez Bankası Başkanı Ben Bernanke yaptı. Bernanke ABD'deki konut stoğunun 56.2 trilyon dolar olduğunu hatırlattı.

ABD’de ‘Mortgage Krizi’!

ABD’de riskli konut kredisi kullandırımından kaynaklı oluşan tarihin en kötü finansal krizlerinden biri olan ‘Mortgage Krizi’ tekrar risk oluşturuyor. Bankalar 11 yıl aradan sonra yeniden düşük kredi notlarına büyük borçlar veriyor.

Türkiye'de ABD'deki gibi mortgage krizi neden yaşanmaz?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, Türkiye'de ABD'deki gibi mortgage krizinin neden yaşanmayacağını ve Türkiye'de emlak fiyatlarının neden düşmeyeceğini ele aldı..

ABD'de mortgage kredilerine başvurular yüzde 3 düştü!

ABD'de Doland Trump politikaları etkili olmaya başladı. Trump'ın görevi devraldıktan sonra yaptığı ilk icraatlardan biri olan FHA'nın yıllık mortgage sigorta primine indirimi geri alma kararı, mortgage başvurularında düşüşe yol açtı.

ABD'de konut piyasası istikrarını koruyor!

ABD'de konut başlangıçlarındaki son iki aydaki rakam; 7 yılın zirvesine çıktı. Başlangıçlar Nisan'daki 1,17 milyonun ardından Mayıs'ta 1 milyon 36 bin oldu.

Seramik ihracatı ABD'de yükselişte!

Türkiye, global krizde pazar kaybettiği ABD'de tanıtım faaliyetlerinin de etkisiyle tırmanışa geçti. Seramik Tanıtım Grubu Başkanı Kayan, "ABD, 5 basamak yükselerek 3'üncü oldu." dedi.

ABD'de 1'inci el konut satışları yüzde 6,8 arttı!

ABD'de 1. el konut satışları, nisan ayında yüzde 6,8 artışla beklentinin üzerinde gerçekleşti. ABD Ticaret Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre, 1. el konut satışları nisanda, önceki aya kıyasla yüzde 6,8 artarak 571 bine ulaştı.

Maslak Yapı ABD'de mağaza açmayı hedefliyor!

Dünyaca ünlü İtalyan tasarım markalarını Türkiye’ye taşıyan Maslak Yapı, lüks projelerin tercihi oldu. Türkiye üzerinden Rusya ve Azerbaycan’a da hizmet vermeye başlayan Maslak Yapı’nın hedefinde Londra’dan sonra ABD’de de mağaza açmak var.

ABD'de konut sektöründe rekor kırıldı!

ABD'de nisan ayı konut başlangıçları aylık yüzde 20,2 artışla son 24 yılın en yüksek artışını kaydetti - Veri, ayrıca Kasım 2007'den bu yana en yüksek seviyesine ulaşarak rekor kırdı.

ABD'de konut başlangıçları Mart ayında yükseldi!

ABD'de mart ayına ilişkin konut başlangıçları, yüzde 2 artarak 926 bine yükseldi. ABD Ticaret Bakanlığı'nın bugün açıklanan verilerine göre, mart ayına ilişkin konut başlangıçları, önceki aya göre yüzde 2 artarak, 926 bin oldu.

Nef ABD'de 4 ayrı eyalette yeni projelere hazırlanıyor!

Nef'in Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, hedeflerinin lüksü ve tasarımı ulaşılamaz olmaktan çıkarmak olduğunu söyledi. Timur: "ABD'de 4 ayrı eyalette yeni projelere hazırlanıyoruz." dedi..

ABD'de konut satışları Şubat'ta beklentiyi aştı!

ABD'de yeni konut satışları Şubat'ta 539 bin adet ile beklentileri aştı. ABD'de yeni konut satışları Şubat'ta yıllık bazda 539 bin adetle, yedi yılın zirvesine yükselerek beklentilerin üzerinde açıklandı.

ABD'de 2'nci el konut satışları düştü!

ABD'de Şubat'ta 4.88 milyon adete yükselen ikinci el konut satışları beklentilerin altında kaldı. ABD'de ikinci el konut satışları beklentiyi karşılayamadı.

ABD'de konut satışları beklentiyi karşılamadı!

ABD'de bekleyen konut satışları Ocak'ta yüzde 1.7 ile beklentilerin altında arttı. ABD'de sözleşmeleri imzalanan ve bekleyen konut satışları endeksi Ocak'ta bir önceki aya göre düştü.

ABD\'de riskli mortgage Haberi

ABD\'de riskli mortgage

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Ben Bernanke dün riskli mortgage piyasasındaki kayıpların 100 milyar doları bulabileceğini ve tüketici harcamalarını olumsuz etkileyebileceğini söyledi. Bernanke bu kapsamda FED'in, borç verme yönetmeliklerini güçlendirmek için hızlı bir şekilde çalıştığının da teminatını verdi.

"Riskli (mortgage) ile ilişkili kredi kayıpları ortaya çıktı ve bunlar oldukça önemli. Bazı tahminlere göre riskli kredi sorunları ile ilişkili kayıpları 50 milyar dolar ve 100 milyar dolar arasında olabilir" dilen Bernanke konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Bu rakam büyük görünebilir ancak ABD'nin net konut değeri olan 56.2 trilyon dolara kıyasla küçük bir miktar. Bununla birlikte çok sayıda yatırımcı riskli mortgage sektöründeki sorunların diğer kredi piyasalarına sıçramasından kaygı duyuyor.

...