Adana-Karataş yolu ne zaman tamamlanacak

Adana-Karataş yolu ne zaman tamamlanacak

Adana-Karataş yolu meclis gündemine taşındı. Konuya ilişkin soru önergesi hazırlayan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, sorularının Bakan Turhan tarafından yanıtlandırılmasını istedi..

Adana Karataş'taki bazı bölgeler kesin korunacak hassas alan ilan edildi!

Adana İli, Karataş ilçesi sınırları içerisinde yer alan bazı bölgelerin kesin korunacak hassas alan olarak ilan edilmesi hakkında karar bugünkü 31256 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

En uzun demir yolu tünelinin inşaatı tam gaz!

Güneydoğu'yu Akdeniz Bölgesi'ne bağlayacak olan Adana-Osmaniye-Gaziantep hızlı tren hattında bulunan ve "en uzun demir yolu tüneli" olarak nitelendirilen çift tüplü tünelin bir tüpünde delme işlemleri tamamlandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne 'icra' şoku!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar yaptığı açıklamada bir firmanın 2016 yılında aldığı bir ihale üzerine yaptığı işin parasını alamadığı gerekçesiyle kendilerini haciz ile karşı karşıya bıraktığını ve makam odasındaki eşyalarının alındığını belirtti.

Ankara Bisiklet Yolu Projesi'ne 3 ay içerisinde başlıyor!

Ankara Bisiklet Yolu Projesi tanıtıldı. 53,7 kilometrelik Bisiklet Yolu Projesi'ne 3 ay içerisinde başlanacak...

Adana Sarıçam TOKİ 2019 kura çekimi ne zaman?

Adana Sarıçam TOKİ 2019 kura çekimi ne zaman sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. Projede 2 bin 135 adet konut bulunuyor.

TOKİ Adana Sarıçam Buruk 2019 kura çekimi ne zaman?

TOKİ Adana Sarıçam Buruk 2019 kura çekimi ne zaman sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. Peki Adana Sarıçam Buruk 2019 kura çekilişi ne zaman yapılacak? İşte Adana Sarıçam Buruk 2019 kura tarihi 2019...

TOKİ 50 bin konut Adana 2019!

Dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapan TOKİ, Türkiye genelinde 50 bin konut satışında düğmeye bastı. Bu kapsamda Adana'da da 2 bin 275 adet konut satışa sunuluyor. Peki TOKİ 50 bin konut Adana fiyatları ne kadar? TOKİ Adana 2019 başvuruları ne zaman yapılacak. İşte TOKİ 50 bin konut Adana 2019

Yeni Adana İmar İnşaat uygun fiyatlarla ev sahibi yapıyor!

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Yeni Adana İmar İnşaat'ın dar gelirli vatandaşları uygun fiyatlarla ev sahibi yapma hedefinde başarı sağladığı bildirildi. 

Kayseri Yahyalı-Mansurlu-Kozan yolu ne zaman tamamlanacak?

Kayseri Yahyalı-Mansurlu-Kozan yolu TBMM gündeminde konu oldu. MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri Yahyalı-Mansurlu-Kozan yolunun ne zaman tamamlanacağını Bakan Turhan'a sordu..

Çankaya Karataş Camisi'ne tadilat!

Çankaya Belediyesi vatandaşların istek ve taleplerini yerine getirmeye devam ediyor. Mahalle statüsüne geçen köylerden birisi olan Karataş’ta bir vatandaşın arazisi üzerine yapılan cami duvarını ayıran Çankaya Belediyesi hak kaybının önlenmesini sağladı.

Adana Metrosu Çukurova Üniversitesi'ne uzatılacak!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Metrosu’nun ikinci etap hattının tamamlanması için gereken köprü projelerini uygulamaya koyduklarını açıkladı. Sözlü, hafif raylı sistem hattının Çukurova Üniversitesi'ne kadar uzatılacağını söyledi.

Adana-Mersin Yüksek Hızlı Treni ne zaman açılacak?

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, hazırladığı yazılı soru önergesinde Bakan Turhan'a Adana-Mersin Yüksek Hızlı Treninin ne zaman açılacağını sordu...

Adana-Karataş yoluna ilişkin 8 soru mecliste!

Adana-Karataş yolu meclis gündemine taşındı. Konuya ilişkin soru önergesi hazırlayan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, sorularının Bakan Turhan tarafından yanıtlandırılmasını istedi..

Adana-Karataş yolu ne zaman tamamlanacak

Adana-Karataş yolu ne zaman tamamlanacak Adana-Karataş yolu ne zaman tamamlanacak

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Adana-Karataş yolunun tamamlanmasına ilişkin soru önergesi ahzırladı. Barut sorularının Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yanıtlandırılmasını talep etti.

CHP'li Barut önergesinde "Adana kent merkezinden Karataş ilçe merkezi istikametinde kullanılan ve özellikle Havutlu, Doğankent, Solaklı Mahallelerini kapsayan yol çalışmaları uzun yıllardır sürüyor. Yapımı yılan hikayesine dönen yolda maalesef neredeyse her gün acı trafik kazaları yaşanmaktadır. Bitmek bilmeyen yol yapımı sürerken, haklı olarak korku yaşayıp endişelenen yurttaşlarımız bu yolu 'Ölüm Yolu’ olarak adlandırmaktadır." dedi.

"İki şerit halinde süren yol yapım çalışmaları esnasında özensizlik ve dikkatsizlik de gözlenmektedir. Özellikle Doğankent ve Solaklı Mahallelerimizde yolun her iki tarafında yükselti farkları hiçe sayılarak bazı yurttaşlarımızın olası bir yağış durumunda ev ve işyerleri su altında kalacaktır. Yerleşim alanları içinden geçen...