ahmet ercan dask açıklaması

ahmet ercan dask açıklaması

DASK tarafından yayınlanan son reklam filmi, sosyal medyada tepkilere neden oldu. Deprem uzmanları reklamı yorumladı...

Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan korkutan deprem uyarısı!

Son zamanlarda Ege'de meydana gelen depremler nedeniyle özellikle İzmir halkı endişeli günler yaşıyor. Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, sıklıkla meydana gelen depremleri değerlendirdi. 

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'dan kan donduran deprem uyarısı!

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan İzmir Karaburun'da yaşanan depremle ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar...

Uzmanlardan Bingöl depremi açıklaması! 

Prof. Dr. Naci Görür, Prof. Dr. Şükrü Ersoy ve Prof. Dr. Ahmet Ercan dün Bingöl'de meydana gelen depremle ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte Görür'ün o açıklaması...

Ahmet Ercan'dan İstanbul depremi değerlendirmesi!

Deprem Bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, İstanbul depremine ilişkin açıklamalarıyla dikkat çekiyor. Ercan, dün meydana gelen sarsıntıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'dan İstanbul depremi için şok açıklama!

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, beklenen İstanbul depremi ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. İşte Ercan'ın dikkat çeken o açıklamaları...

İzmir'de büyük deprem bekleniyor mu?

İzmir'de dün peş peşe meydana gelen depremler vatandaşları tedirgin etti. İzmir sakinleri, şehirde büyük bir deprem beklenip beklenmediğini merak etmeye başladı. Jeofizik Uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, konuya ilişkin açıklamalar yaptı.

Ahmet Ercan'dan imar barışı tepkisi!

Hükümet, imar barışıyla mülkiyet, imar, ruhsat sorunu yaşayan 10 milyondan fazla vatandaşın memnun olmasını sağladı. Ünlü deprem bilimci Jeofizik Yüksek Mühendisi ve Deprem Bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ahmet Ercan'dan Marmara Depremi için tarih uyarısı!

Son zamanlarda yaşanan depremler hakkında yorum yapan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Ege Depremi'nde büyük depremin beklenmediğini söylerken Marmara depremi için de tarih verdi. 

Türkiye'nin hangi bölgelerinde deprem hareketleri artacak?

Bu sene 4 aydan bu yana Türkiye’de önemli bir suskunluğa bürünen deprem hareketlerinin artık hızlanacağına dikkat çeken Deprem Bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, “Ege Denizi ve Göller Bölgesi'nde bu sene yüksek çekinceli bir deprem görürsek şaşırtıcı olmaz” dedi.

İstanbul depremi hangi ilçeleri etkileyecek?

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, beklenen İstanbul Depremi ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ercan, depremden en çok etkilenecek yerleri açıkladı.

Ahmet Ercan'dan Yunanistan depremi açıklaması: İstanbul'u ve İzmir'i etkiler mi?

AFAD ve Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi verilerine göre; Yunanistan'ın Larissa kentinde 6.2 büyüklüğünde yaşanan depreme ilişkin SÖZCÜ’ye açıklamalarda bulunan Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, “Bu deprem İzmir ya da İstanbul’da tetikleme yapmaz” dedi.

Dönüşüm için fon hazırlığı: Emlak vergisi ve DASK'tan pay alınacak!

AK Part Bursa Milletvekili ve AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kılıç, ülkemizde 6 milyon riskli yapıdan söz edildiğini belirterek, kentsel dönüşümde finans modeli hazırladıklarını söyledi. Kılıç, "Finans model emlak vergileri ve DASK'tan alınan paylarla oluşacak" dedi.

Beklenen İstanbul depreminde tahminler değişiyor!

1-7 Mart Deprem Haftası'nda Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Türkiye'nin deprem gerçeği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ercan, "İki tane deprem olacak. Bir tanesi Küçükçekmece önünde. Bir tanesi de Marmara Ereğli'sinin önünde" dedi.

ahmet ercan dask açıklaması Haberi

ahmet ercan dask açıklaması

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından hazırlanıp, televizyon kanallarında kamu spotu şeklinde yayımlanan reklam filmi,  sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; "Sayın seyirciler bültenimize flaş bir gelişmeyle devam ediyoruz" anonsuyla ve “son dakika gelişmesi” ifadeleriyle sunulan reklam filminde Jülide Ateş, Pelin Çift ve Engin Altan Düzyatan gibi isimler oynadı. Kamu spotunda Türkiye'de ve dünyanın çeşitli yerlerinde farklı büyüklüklerde depremler meydana gelmesine ilişkin öngörüler dile getirilirken, depremin finansal açıdan da hazır olunması gereken bir gerçek olduğuna dikkat çekildi ve "DASK yaptırma" çağrısı yapıldı. 

Televizyon kanallarında yayımlanmasıyla sosyal medyada tepkilere neden olan reklam filmi, DASK'ın YouTube hesabından kaldırıldı. 

"KORKTUM, PANİK YAPTIM"

Reklam filmine ilişkin, değerlendirmeler yapan Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Ben reklamı görünce şaşırmıştım....