29 / 05 / 2022

Aktaş Kapısı temel atma töreni

Aktaş Kapısı temel atma töreni

Ardahan Valisi Azizoğlu: " Aktaş Sınır Kapısı Türkiye'mizin Habur'dan sonra üçüncü büyük hudut kapısı olacak" dedi. Vali Azizoğlu, yapımına başlanan Aktaş Sınır Kapısı inşaatında incelemelerde bulundu.

Euro dolara karşı savaşıyor, şimdi 17 liranın kapısına dayandı! 20 Mayıs 2022 euroda son dakika gelişmeleri...

Milyonlarca kişi döviz kurlarını heyecanla takip ediyor. Euro Mayıs tarihinde hızla yükselmeye devam ediyor. Euro dolar karşısında güç toplarken şu anda 17 lira kapısına kadar geldi. Peki euro ne kadar? 20 Mayıs 2022 euroda son dakika gelişmeler...

Adil Karaismailoğlu: Kanal İstanbul ile yeni bir çağın kapısını aralıyoruz!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, restore edilen Tarihi Şile Deniz Feneri'nin açılışını gerçekleştirdi. Törende açıklamalarda bulunan Karaismailoğlu, "Türkiye'nin denizlerdeki lojistik hakimiyetini artıracak Kanal İstanbul ile ulaşım sektörü ve denizcilik alanında yeni bir çağın kapıs

Bayrampaşa'da kiracısının kapısını baltayla kıran ev sahibi tutuklandı!

İstanbul Bayrampaşa'da ev sahibinin oğlu kiracısının evini baltayla bastı. Evin kapısını balta ile kıran ev sahibinin oğlu mahkeme kararıyla tutuklandı.

Adil Karaismailoğlu: Kanal İstanbul ile yeni bir çağın kapısını aralıyoruz!

Çılgın proje ile ilgili önemli açıklamalar yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son zamanların gündem konuları arasında yer alan Kanal İstanbul ile ulaşım sektörü ve denizcilik alanında yeni bir çağın kapısının aralandığını belirtti.

Kapıkule sınır kapısında bulunan taşınmazların kira alacağı mecliste!

Kapıkule sınır kapısında bulunan ve Bulgaristan menşeili bir kuruluşa kiraya verilen taşınmazların kira alacağı meclis gündemine taşındı. CHP'li Gürer, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

İstanbul Kapısı Turizm Ve Genel Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

İstanbul Kapısı Turizm Ve Genel Ticaret Limited Şirketi bugün Fatih'te 200 bin TL sermaye bedeli ile Mohamed Loucıf ve Nader Mahmoud ortaklığında kuruldu.

Son dakika haberi: Staj sigortası anneye emeklilik kapısını açtı!

Staj sigortası Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) başvuran yüzlerce anneye emeklilik kapısı açtı. Staj sigortası olan kadınların ilk sigorta girişleri doğum borçlanması yaptıkları süre kadar geriye çekiliyor.

Esnaf iş yerlerinin kapısına kilit vuracak!

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, koronavirüs kapsamında alınacak önlemlerin, esnafta ekonomik çöküntü yaratmaması gerektiğini bildirdi. Palandöken, ''Eğer bu önlemler alınmazsa, çok sayıda esnaf arkadaşımız, tamamen kapısına kilit vuracak” dedi.

Hüseyin Kapısız İnşaat Ve Yapı Malzemeleri Taşımacılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Hüseyin Kapısız İnşaat Ve Yapı Malzemeleri Taşımacılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Silivri'de 2 milyon TL sermaye bedeli ile Hüseyin Kapısız tarafından kuruldu.

Heidi Klum'un 10 milyon dolarlık malikanesinin kapısını çaldılar!

Bir dönem fırtanalar estiren model Heidi Klum'un 10 milyon dolarlık malikanesinin kapısını çaldılar...

Kapıköy Sınır Kapısı'nda inşaat başladı!

Türkiye'nin İran'daki ihracatında önemli bir role sahip olan Kapıköy Sınır Kapısı'nda inşaat başladı. Van TSO Başkanı Necdet Takva, çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanacağını açıkladı.

Son 5 yılda 712 bin gayrimenkulün kapısı ilk kez açıldı!

CK Enerji Boğaziçi Elektrik, 2019 Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’nu açıkladı. Rapora göre son 5 yılda  İstanbul Avrupa Yakası’nda 3 milyon abone yer değiştirirken ilk kez kapısı açılan gayrimenkul sayısı da 712 bin oldu…

Patara Antik Kenti kent kapısı projesinin detayları belli oldu!

Antalya'da bulunan Patara Antik Kenti'nin, 19 metre genişliğindeki 10 metre yüksekliğinde bulunan 2 bin yıllık olduğu düşünülen kent kapısının projesinin detayları ortaya çıkıyor.

Aktaş Kapısı temel atma töreni Haberi

Aktaş Kapısı temel atma töreni


Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, "Aktaş Sınır Kapısı Türkiye'mizin Habur'dan sonra üçüncü büyük hudut kapısı olacak" dedi.


Vali Azizoğlu, yapımına başlanan Aktaş Sınır Kapısı inşaatında incelemelerde bulundu.


Çalışmalar hakkında bilgi alan Azizoğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Ardahan'ı Orta Asya'ya bağlayacak olan sınır kapısının temelinin 16 Kasımda atılacağını söyledi.


Temel atma törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın da katılacağını belirten Azizoğlu, bölgede inşaat çalışmalarının bu nedenle hız kazandığını ifade etti.


Bu kapının ülkenin en önemli 3 kapısından biri olacağını vurgulayan Azizoğlu, şöyle konuştu:


"Kapımızda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İnşaatın şu an yüzde 40'lık bölümü yani en zor kısmı tamamlanmış durumda. Görünen Mayıs ayının sonlarına doğru inşaatı tamamlayıp, hedefimiz  teslim almaktır. Ama buranın kış şartları, hava şartları zamanı biraz daha ileri almamıza neden olabilir. Ben tahmin...