alanya yabancı konutları

alanya yabancı konutları

Antalya'nın Alanya ilçesinde, yabancılara satılmak üzere inşa edilen, çoğu denize nazır 16 bin konut elde kaldı. Yatırımcılar, fırsatlardan haberdar olmak için tıklayın.

Alanya'da 37 bin mülk sahibi yabancı bulunuyor!

Türkiye'de en çok yerleşik yabancının ikamet ettiği Antalya'nın Alanya ilçesinde bulunan Mahmutlar Mahallesi'nde her 4 kişiden 1'i yerleşik yabancılardan oluşurken, mahallede çeşitli ülkelerden toplam 37 bin mülk sahibi yabancı yaşıyor...

Yabancı konut yatırımcısının Alanya'ya ilgisi arttı!

Alanya Belediyesi Mart Ayı Meclisi toplantısında, 'Kent Estetiği Kurulu' kurulmasına karar verildi. Adasa Yapı Denetim Firması Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi Aycan Fenercioğlu toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada “ Müteahhitlerin oluşturduğu konutlar yabancılara cazip geliyor." dedi...

Alanya'da yabancılar sosyal donatılı konut tercih ediyor!

Antalya Alanya’da 2019’un ilk on ayında 8 bin 433 konutun satışı gerçekleşti. Yerli müşteriler ucuz konutları tercih ederken yabancı müşteri ise sosyal donatılı site içerisindeki konutları tercih etti...

Alanya’da uluslararası konut vurgunu!

Alanya’da dev bir konut projesinden 180 bin Euro karşılığında konut alan 8 yabancı yatırımcı, şirket tarafından dolandırıldıklarını iddia etti.

Alanya'da 6 ayda 1772 konut yabancıya satıldı!

Alanya Tapu Müdürlüğü, bu yılın ilk 6 ayına ilişkin yabancıya satış rakamlarını açıkladı. Bu yıl 1772 yabancı Alanya'dan konut alırken, geçen yılın aynı döneminde bu rakam 1834'dü.

Alanya’da kriz inşaatı teğet geçti!

Alanya Tapu Müdürlüğü, bu yılın ilk 6 ayına ilişkin yabancıya satış rakamlarını açıkladı. Bu yıl 1772 yabancı Alanya'dan konut alırken, geçen yılın aynı döneminde bu rakam 1834'dü. Bu yıl krize rağmen Alanya'dan en çok konutu Ruslar aldı, İsveçliler ikinci, Almanlar üçüncü oldu.

Alanya Galip Dere Plajı yenilendi!

Yerli ve yabancı misafirlere ücretsiz plaj hizmeti veren Galip Dere Halk Plajı, Alanya Belediyesi tarafından yenilenen yeni hali ile vatandaşların hizmetine sunuldu.

Turizm Tanıtma Vakfı Alanya bölge tanıtımına katkı sağlıyor!

Her yıl 20’den fazla uluslararası fuarda boy gösteren Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) yetkilileri yabancı basın mensuplarını Alanya’ya çekerek bölge tanıtımına önemli katkı sağlıyor.

Yabancı gayrimenkul yatırımcılarının Alanya'ya ilgisi artıyor!

Antalya'nın Alanya ilçesinde yabancıların aldığı konut sayısı, 2014 sonu itibarıyla önceki yıla göre yüzde 7,3 artarak 34 bin 532'e ulaştı.2013 yılı sonu itibariyle konutu olan yabancı sayısı 32 bin 185 seviyesinde bulunuyordu.

Alanya'da 35 bin yabancı konut aldı!

Alanya'da 35 bin yabancı konut aldı. Antalya'nın Alanya İlçesi'ne yabancıların ilgisi her geçen gün artıyor İlçede bugüne kadar 35 bine yakın yabancıya mülk satışı yapıldı.

35 bin yabancı Alanya'dan mülk aldı!

Alanya Tapu Müdürlüğü’nün istatistiklerine göre, ANTALYA’nın Alanya İlçesi’nde yabancılara yönelik gayrimenkul satışı gün geçtikçe artıyor. İlçede, bugüne kadar 35 bine yakın yabancıya mülk satışı yapıldı.

Alanya'da inşaat sektörüyle ilgili 581 yabancı şirket kuruldu!

Alanya'da 33 farklı ülkeden 581 yerleşik yabancı, ticaret yaparak üçe ekonomisine katkıda bulunuyor. Alanya'yı, Avrupa ülkelerinin yanında Rusya, ABD, İran ve Kazakistan gibi değişik ülkelerden çok sayıda yatırımcı şirket kurmak için tercih ediyor...

Alanya'da 581 yabancı şirket kurdu!

Alanya'da 33 farklı ülkeden 581 yerleşik yabancı, ticaret yaparak ilçe ekonomisine katkıda bulunuyor. Alanya'yı, Avrupa ülkelerinin yanında Rusya. ABD, Iran ve Kazakistan gibi değişik ülkelerden çok sayıda yatırımcı şirket kurmak için tercih ediyor...

alanya yabancı konutları

alanya yabancı konutları alanya yabancı konutları

Yabancılar için inşa edilen 16 bin konut elde kaldı Yabancılara mülk satışına ilişkin kanunun yeniden düzenlenmesine kadar geçen sürede yaşanan belirsizlik, emlak sektörünü olumsuz etkiledi. Antalya'nın Alanya ilçesinde, yabancılara satılmak üzere inşa edilen, çoğu denize nazır 16 bin konut elde kaldı. Halen inşaat halinde olan konutların büyük kısmında talep yetersizliği sebebiyle çalışmalar durdu.

2003'ten itibaren yıldızı parlayan Alanya'daki konutlara daha çok Almanya, Danimarka, İrlanda, Norveç vatandaşları ilgi gösteriyordu. Henüz elektriği, suyu bağlanmamış, ıssız tepelerde bile yabancılara özel konutlar yapılmıştı. Konutlar, 65 ile 90 bin Euro arasında alıcı buluyordu. Alanya'da emlakçilik yapan Hollandalı Yırg Bavel, yasalardaki belirsizlik ve işlemlerin uzun sürmesinden dolayı yabacıların Türkiye'den ev almaya sıcak bakmadığını söyledi. Türkiye'den ev alan yabancıların çoğunun emekli ve yaşlı insanlar...