altın fiyatları yükselecek mi

altın fiyatları yükselecek mi

Ağustosta ABD 10 yıllık tahvillerinin reel getirisinin yüzde eksi 1 seviyesine indiğine dikkati çeken analistler, getiri arayışına giren yatırımcıların, hem likit hem de güvenli liman olması sebebiyle altına olan taleplerini artırdığını belirtti.

Altının onsu düşme eğiliminde!

Altına yatırım yapmak isteyenler dikkat. Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, altın onsunun düşmesi ile yükselmesinin nedenlerini kendi Twitter hesabında kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 13 maddelik "altın ons" analizi...

Gayrimenkul piyasası hareketlendi! Fiyatlar arttı!

Gayrimenkul piyasası konut kredi faizlerinin yüzde 1'in altına düşmesiyle hareketlendi. Gayrimenkul yatırımcılarına göre önümüzdeki dönemde piyasa canlanacak. 2021'de talep ve maliyetlerin artmasıyla konut satış fiyatları yükselecek.

Altın fiyatları tarihi zirvede!

Altının ons fiyatı tarihinde ilk kez 2 bin doları aştı ve 2 bin 31 doları gördü.

Altın fiyatlarında yükseliş sürüyor: Çeyrek altın 745 lira oldu!

Altın fiyatları, son günlerin en popüler konuları arasında yer alıyor. Küresel piyasadaki hareketler nedeniyle son bir haftadır yükseliş gösteren altın fiyatları, yatırımcısını da sevindirdi. Çeyrek altın, 745 liraya kadar yükseldi.

Altın fiyatları bir ayın zirvesinde!

İstanbul serbest piyasada dolar 6.84, euro 7.66 liradan haftaya başladı. Uluslararası piyasada en dikkat çeken hareketliliğin yaşandığı spot altın ise son bir ayın zirvesinde.

Gram altın ne kadar oldu?

Altın fiyatları haftaya yükselişle başladı. Gram altın 369,9 TL, Çeyrek altın 605 lira, Cumhuriyet altını da 2.473 liradan satılıyor

Altın fiyatları 8 yılın zirvesinde!

Küresel piyasalarda Kovid-19 pandemisine bağlı önlemlerin öngörülenden uzun süreceğine ilişkin beklentilerin güç kazanmasıyla altın fiyatları ons başına 1.760 doları aşarak 2012 yılının ocak ayından bu yana en yüksek düzeye yükseldi.

Altın fiyatları sakin seyre yöneldi!

Altın fiyatları geçtiğimiz haftaki yükselişin ardından sakin seyre yöneldi.

Altın fiyatları zirveye koşuyor!

Yeni güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı, saat 11.00 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 0,9 üzerinde 375,9 lira seviyesinde seyrediyor.

Koronavirüsün altın fiyatları üzerindeki etkisi devam ediyor!

Koronavirüs salgını, sağlık alanındaki etkilerinin yanında sosyal ve ekonomik etkileriyle gündeme geliyor. Salgının yarattığı dalgalanma altın fiyatları üzerinde de etkisini sürdürüyor.

Altında koronavirüs etkisi devam ediyor!

Koronavirüsün altın fiyatları üzerindeki etkisi devam ederken, son rakamlara göre gram altının 361 TL'ye çıktığı görüldü.

Altın fiyatları arttı mı?

Altın fiyatları yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Güne yükselişle başlayan gram altının alış fiyatı 335,02 lira, satış fiyatı ise 335,23 lira.

Gram altın fiyatları ne kadar?

Yeni güne değer kazancı ile başlayan Gram altın 329,9 lira, çeyrek altın 542 lira ve Cumhuriyet altını 2.215 liradan işlem görüyor.

Altın fiyatları yükselişe devam ediyor! İşte güncel altın fiyatları!

Coronavirüsün hızla dünyaya yayılmaya başlaması, ticareti olumsuz etkiledi ve Coronavirüsün ülkelerin büyümesinde olumsuzluğa neden olacak olması altına olan talebi artırıyor.

altın fiyatları yükselecek mi

altın fiyatları yükselecek mi altın fiyatları yükselecek mi

Altının ons fiyatı ağustosta tarihi düşük seviyeye inen reel tahvil getirileri, gerileyen dolar endeksi ve ABD-Çin gerginliği gibi sebeplerle 2.075 dolarla rekor kırarken analistler, eylülde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının tedavisi ve küresel ölçekte makro ekonomik verilere ilişkin haber akışının altının ons fiyatında etkili olacağını dile getirdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; geçen sene aralıkta başladığı yükseliş trendine sadece martta artan likidite ihtiyacı sebebiyle ara veren altının ons fiyatı ağustosta 2.075,11 dolarla tarihi yüksek seviyeye ulaştı. Altının ons fiyatı bu seviyeden gelen kar satışlarıyla kazançlarını kısmen geri vererek ağustosu yüzde 0,37 değer kaybıyla 1.967,95 dolardan tamamladı.

Analistler, Kovid-19 salgının getirdiği belirsizliklerle birlikte başta ABD Merkez Bankası (Fed) olmak üzere küresel çapta trilyonlarca dolarlık parasal genişlemeye gidilmesinin altının ons fiyatını destekleyen...