Anafartalar tramvay

Anafartalar tramvay

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Anafartalar-Şehir Hastanesi-YHT Garı Tramvay Hattı Temel Atma Töreni'nde yaptığı konuşmada, binlerce yıllık medeniyeti, kültürü ve zenginlikleriyle Anadolu'nun kalbi olan Kayseri'de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. 

Anafartalar-Şehir Hastanesi-YHT Gar Tramvay Hattı 2 yılda tamamlanacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Anafartalar-Şehir Hastanesi-YHT Garı Tramvay Hattı Temel Atma Töreni'nde yaptığı konuşmada, binlerce yıllık medeniyeti, kültürü ve zenginlikleriyle Anadolu'nun kalbi olan Kayseri'de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. 

Anafartalar-Şehir Hastanesi-YHT Garı Tramvay Hattı'nın temeli atıldı!

Anafartalar- Şehir Hastanesi-YHT Garı Tramvay Hattı Temel Atma Töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde gerçekleşti.

Kayseri Anafartalar-YHT Tramvayı Ulaştırma Bakanlığı'na devredildi!

Kayseri'deki Anafartalar-YHT Tramvay hattı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca tamamlanacak..

Aziz Kocaoğlu'nun Konak ve Karşıyaka tramvay projesi endişesi!

Konak ve Karşıyaka tramvay projesinin ihalesinden sonra güzergah değişikliği yapan Büyükşehir'e tepki gösteren meslek odaları, çalışmaların nasıl sonuçlanacağına yönelik ciddi endişe duyduklarını söyledi.

Şehir Plancıları Odası: İzmir tramvay projesi bilimsellikten uzak!

ŞEHİR Plancıları Odası İzmir Şubesi, netliğe kavuşmayan tramvay projesiyle ilgili açıklama yaparak sürecin bilimsellikten uzak ilerlediğini ve kent yönetiminin tramvay konusunda başarısızlığa uğradığını gösterdiğini ifade etti.

Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi’nden tramvay açıklaması!

Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi bir açıklama yaparak, daha önce Mithatpaşa Caddesi'ne aldığı Konak Tramvay geçiş hattı güzergahını yeniden Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'na almaya hazırlanan Büyükşehir Belediyesi'ne sert tepki gösterdi...

Topkapı-Habipler tramvay hattını Arnavutköy'e uzatma çalışmalarını başlatıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Topkapı-Habipler tramvay hattını Arnavutköy'e uzatma çalışmalarını başlatıyor. Yeni çalışma ile Topkapı-Habipler arasında çalışan tramvay hattı, 2019'da Vezneciler-Arnavutköy metro sistemine dönüştürülecek.

1939 yılında tramvay hattı Likör Fabrikası'na kadar uzatılacak!

1939 yılında Prost'un Mecidiyeköy için hazırladığı imar planı Bayındırlık Bakanlığı tarafından tasdik edilmiş. Plana göre Mecidiyeköy'de 40 metre genişliğinde bir cadde açılacakmış ve caddenin ortasından tramvay hattı geçecekmiş.

1939 yılında İstanbul Tramvay Şirketi satın alınacak!

1939 yılında İstanbul'da faaliyet gösteren İstanbul Tramvay Şirketi satın alınacakmış. Şirket 1 milyon 575 bin liraya satın alındıktan sonra Tünel ve Havagazı şirketleri de satın alınacakmış.

Konya tramvay iyileştirme çalışmaları ne zaman bitecek?

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, müjde verdi. Başkan Akyürek, tramvay çalışmalarından dolayı kapanan bazı caddelerin kısa bir süre içerisinde açılacağını ve tramvayların yeniden hizmete gireceğini söyledi.

Aziz Kocaoğlu'ndan tramvay açıklaması!

M. Kemal Sahil Bulvarı'ndan geçecek tramvay hattıyla ilgili konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Alt yapısı oturmuş kentlerde yeniden tramvay yapmak çok zor. Biz de projeyi yaptırdık" dedi

Üçkuyular Konak Tramvay projesine neden tepki geldi?

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Üçkuyular - Konak arasında devam eden tramvay projesinin yeniden değişeceğin açıklanmasına tepki gösterdi.

1936 yılında Yenikapı ile Taksim arasına tramvay hattı kurulacak!

1936 yılında Yenikapı ile Taksim arasına tramvay hattı kurulacakmış. Aynı yıl inşasına başlanacak Gazi Köprüsü'nden geçecek tramvay hattı sırasıyla Meyit Yokuşu'ndan Şişhane'ye, oradan da Taksim'e uzatılacakmış.

Anafartalar tramvay

Anafartalar tramvay Anafartalar tramvay

Ulaştırma ve haberleşmenin sadece betondan, taştan ve asfalttan ibaret olmadığını dile getiren Karaismailoğlu, her bir projede çevresel etkileri değerlendirerek ekonomiye ve kalkınmaya yönelik potansiyel katkıları ölçüp biçerek yola çıktıklarını belirtti. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; 18 yılda ulaşım ve iletişim modları için 910,3 milyar TL'lik yatırım yaptıklarını belirten Karaismailoğlu, şöyle konuştu: 

"Bu meblağın 170,2 milyar lirası demir yollarına ayrıldı. Hükümetlerimiz döneminde, demir yolu ulaşımımızda konvansiyonel hat uzunluğumuzu 11 bin 590 kilometreye, sinyalli hat uzunluğumuzu 6 bin 526 kilometreye, elektrikli hat uzunluğumuzu da 5 bin 753 kilometreye çıkardık. Çalışmalarımızda, mevcut demir yollarının iyileştirmesinin yanı sıra yeni yüksek hızlı demir yollarını da yapıyoruz. Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya ve Ankara-İstanbul hatları ile dünyada 8'inci, Avrupa'da 6'ncı en büyük yüksek hızlı tren işletmecisi olduk. Ülkemiz,...