Ankara Konya YHT

Ankara Konya YHT

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan 10-17 Aralık tarihleri arasında Ankara-Konya arasında çalışan Yüksek Hızlı Trenlerin (YHT) hareket saatlerinde değişikliğe gidildiğini ve ilave ek seferler konulduğunu belirtti.

3. YHT hattı seferleri başlıyor!

Ankara-Eskişehir ve Ankara-Konya'dan sonra Eskişehir-Konya arasında da yüksek hızlı tren seferleri başlıyor.

TCDD, Ankara-Konya hattına 6 YHT alacak!

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü, saatteki hızı 300 kilometreyi geçebilen 6 adet Çok Yüksek Hızlı Tren (YHT) seti ve 1 adet simülatör temini için ihale açtı

Ankara-Konya YHT sefer sayısı 8'e çıkıyor!

Ankara'dan Konya'ya, Konya'dan Ankara'ya yapılan Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri yarından itibaren 5'ten 8'e çıkarılıyor

Ankara-Sivas YHT Hattı'nda altyapı çalışmaları tamamlanıyor!

Yapımı devam eden  Ankara-Sivas YHT Hattı'nın altyapı çalışmalarında yüzde 95 ilerleme kaydedildi. 

Ankara-İzmir YHT projesinin inşaatında son durum ne?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, merakla beklenen Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattı Projesi'nin inşaatıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Ankara-Konya YHT inşaatını kimler üstlendi?

Sözcü Gazetesi köşe yazarı Çiğdem Toker bugünkü köşesinde Ankara-Konya YHT inşaatını kaleme aldı.

Ahmet Akın'dan Ankara-Sivas YHT projesine ilişkin açıklama!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, çalışmaların hız kesmediği Ankara-Sivas YHT projesiyle ilgili rapor hazırlayarak projenin detaylarına ilişkin konuştu. Proje için 14 senede içinde 6 defa açılış tarihi duyuruldu ancak hala açılmadı.

Ankara-Sivas YHT hattının çalışmalarında son durum!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara-Sivas YHT hattı Balışeyh hızlı tren demiryolu inşaatında devam eden çalışmalarda incelemeler yaptı.

Ankara-Sivas YHT hattında son durum ne?

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara-Sivas YHT hattı Balışeyh hızlı tren demiryolu inşaatında bazı incelemeler gerçekleştirecek.

Ankara-Sivas YHT Hattı'nda performans testleri yarın başlıyor!

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında, performans testleri yarın saat 08:00'de Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı'ndan kalkacak yüksek hızlı trenle başlatılacak. 

Ankara-Sivas YHT hattında test sürüşleri hız kesmiyor!

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında test sürüşleri hız kesmeden devam ediyor. Hattın fiziksel özelliklerinin kontrolü için yapılan test sürüşleri kapsamında hızlı tren Sivas'a kadar geldi. Tren, rutin test sürüşü sonrasında geri döndü.

Ankara-Sivas YHT hattında test sürüşleri yapılacak!

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının bazı bölümlerinde test sürüşleri yapılacağı açıklandı...

Ankara-Sivas YHT Hattı'nda ray serimi tamamlandı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Sivas YHT hattını bir an önce hizmete açmak amacıyla özverili şekilde çalıştıklarını belirtti.

Ankara-Sivas YHT bu yıl tamamlanacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının bu yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Ankara-Sivas YHT hattında sona gelindi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara- Sivas yüksek hızlı tren (YHT) hattında incelemelerde bulundu. Karaismailoğlu, ''İnşallah bu yıl bitmeden Ankara'dan Sivas'a hızlı tren ile bağlanmış olacağız'' diye konuştu.

Ankara-Sivas YHT Hattı'nda sona geliniyor!

Sivas Valisi Salih Ayhan, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının inşaat alanında incelemelerde bulundu. Ayhan, hattın yıl sonunda tamamlanacağını belirtti.

Ankara Konya YHT Haberi

Ankara Konya YHT


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Konya'da gerçekleştirilecek Mevlana'yı anma törenleri (Şeb- i Arus) nedeniyle artan yolcu talebini karşılamak amacıyla 10-17 Aralık tarihleri arasında Ankara-Konya arasında çalışan Yüksek Hızlı Trenlerin (YHT) hareket saatlerinde değişikliğe gidildiğini ve ilave ek seferler konulduğunu belirtti. 


Elvan, yaptığı açıklamada, Ankara'dan Konya yönüne çalışan YHT'lerde 18.10 seferlerinin 18.00, 20.45 seferlerinin saatinin 20.00 olarak değiştirildiğini bildirdi. Saat 21.00'de Konya'dan Ankara'ya hareket eden YHT'nin saatinin ise 20.00 olarak değiştirildiğini ifade eden Elvan, şunları kaydetti: 


"Şeb-i Arus törenleri kapsamında TCDD tarafından yapılan düzenlemeyle 10-17 Aralık 2014 tarihleri arasında Konya'dan Ankara yönüne 22.00 hareketli Sincan ve Polatlı duruşlu ilave sefer verilirken, Ankara'dan 22.05 hareket saatli Sincan ve Polatlı duruşlu ilave YHT seferi konulmuştur. Yalnızca 13-14 Aralık 2014 tarihlerinde geçerli olmak...