apartman risk değerlendirmesi

apartman risk değerlendirmesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan kanun ve yönetmeliklere göre, apartmanların da risk analizi yapmaları gerekiyor. Risk analizini yapmayanları ise ceza bekliyor. İşte bina risk analizi cezası...

Apartman risk değerlendirmesi yaptırmayanların cezaları birikti!

Yasaya göre kapıcı çalıştıran apartmanların risk değerlendirmesi yaptırması şart. Nisan ayında olduğumuz şu günlerde risk değerlendirmesi yaptırmayanların 3 aylık cezaları şimdiden birikti. Apartman risk değerlendirmesi için tıklayın...

Apartman risk tespitini, apartman yöneticileri yapacak!

Apartmanların risk değerlendirmesi yapma, doktor ve iş güvenliği uzmanı çalıştırma yükümlülükleri hafifledi...

Kapıcı çalıştıran apartmanlar risk değerlenmesi yaptıracak!

1 Ocak 2013 tarihinden itibaren kapıcı, bahçıvan ya da güvenlik görevlisi çalıştıran apartmanlarda risk değerlendirilmesi yaptırılacak. Yaptırmayanlar ceza ödeyecek...

İnşaat işyerlerinde risk değerlendirmesi yapılmazsa iş durdurulabilir!

Meydan Gazetesi köşe yazarlarından Dr. Mehmet Bulut iş sağlığı ve güvenliğinde risk değerlendirmesi yapılmasının önemine dikkat çekti. İnşaat işyerlerinde bu yapılmazsa işin durdurulabileceğini söyledi.

İş sağlığı ve güvenliği risk değerlendirmesi yönetmeliği 2015!

İşyerinde işin yürütülmesi sırasında çeşitli nedenlerden kaynaklanan sağlığa zarar verebilecek koşullardan korunmak amacıyla iş sağlığı ve güvenliği önem taşıyor. İşte, iş sağlığı ve güvenliği risk değerlendirmesi yönetmeliği 2015!

Apartmanlarda risk değerlendirme belgesi!

Kapıcı, bahçıvan veya güvenlik görevlisi çalıştıran apartmanlar 1 Ocak 2013′ten itibaren risk değerlendirmesi yapmakla yükümlü sayılıyor. Peki, apartmanlarda risk değerlendirme belgesi nasıl düzenlenir?

Apartmanlarda risk değerlendirmesi süresi!

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre, kanunda belirtilen işyerleri ve kapıcı çalıştıran apartmanların risk değerlendirmesi yapması gerekiyor. İşte, apartmanlarda risk değerlendirmesi süresi!

Kapıcı çalıştıran apartmanlarda risk değerlendirmesi nasıl yapılır?

2013 yılından itibaren en az 1 işçi çalıştıran işyerleri ve Kapıcı Kaloriferci Bahçıvan gibi hizmetli çalıştıran apartmanların risk değerlendirmesi yaptırması zorunlu oluyor. Peki, kapıcı çalıştıran apartmanlarda risk değerlendirmesi nasıl yapılır?

Apartmanlarda risk değerlendirmesi zorunlu mu?

30 Aralık 2012 tarihi itibariyle yürürlüğe giren 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre işçisi olan tüm işyerlerinin risk değerlendirmesi yapması gerekiyor. Peki, apartmanlarda risk değerlendirmesi zorunlu mu?

Apartmanlarda risk değerlendirmesi nasıl yapılır?

29 Aralık 2012 Cumartesi günü 28512 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Risk Değerlendirmesi Yönetmeliği kapsamında apartmanlarda risk değerlendirmesi zorunlu tutuluyor. Peki, apartmanlarda risk değerlendirmesi nasıl yapılır?

Apartmanlarda risk değerlendirmesi ertelendi mi?

Kapıcı, bahçıvan ya da güvenlik görevlisi çalıştıran apartmanlar, 1 Ocak 2013 den itibaren risk değerlendirmesi yapmak zorunda oluyor. Peki,apartmanlarda risk değerlendirmesi ertelendi mi?

Apartman risk analizi yaptırmama cezası!

Risk değerlendirmesi; apartman, bina ve sitelerde var olan ya da dışarıdan gelebilecek tehlikelerin belirlenmesi, bu tehlikelerin önlenmesi çalışmaları olarak karşımıza çıkıyor. İşte, apartman risk analizi yaptırmama cezası!

Bina risk analizini kim yapar?

Kapıcı, bahçıvan veya güvenlik görevlisi çalıştıran apartmanlar 1 Ocak 2013'ten itibaren risk değerlendirmesi yapmakla yükümlü oluyor. Peki, bina risk analizini kim yapar?

Bina risk analizi örneği!

Risk değerlendirmesi yapma yükümlülüğü 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu(1) ile 01.01.2013 tarihinden itibaren apartmanlara da getirildi. İşte,bina risk analizi örneği!

İnşaat risk değerlendirmesi nasıl yapılır?

İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatı ile işverenler, işyerinde var olan ya da dışarıdan gelebilecek tehlikelerin belirlenmesi ve bertaraf edilmesi için risk değerlendirmesi yapmak ile yükümlü oluyor. Peki, inşaat risk değerlendirmesi nasıl yapılır?

Apartman risk analizi cezası nedir?

6331 sayılı İş sağlığı ve güvenliği kanunu gereğince 1 çalışanı dahi olan tüm iş yerlerinin risk analizi yapmaları gerekiyor. Peki, apartman risk analizi cezası nedir?

apartman risk değerlendirmesi

apartman risk değerlendirmesi apartman risk değerlendirmesi

Bina risk analizi cezası!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılması zorunlu tutulan risk analizi çalışmaları işçi çalıştıran tüm işyerlerini kapsamı altında tutuyor. Bu kapsama kapıcı çalıştıran apartmanlar da dahil ediliyor.


Risk analizi kapsamı dışında olan kişi ve faaliyetler şu şekilde sıralanıyor:


-Fabrika, bakım merkezi, dikimevi ve benzeri işyerlerindekiler hariç Türk Silahlı Kuvvetleri, genel kolluk kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığının faaliyetleri,

- Afet ve acil durum birimlerinin müdahale faaliyetleri,

- Çalışan istihdam etmeksizin kendi nam ve hesabına mal ve hizmet üretimi yapanlar,

- Hükümlü ve tutuklulara yönelik infaz hizmetleri sırasında, iyileştirme kapsamında yapılan işyurdu, eğitim, güvenlik ve meslek edindirme faaliyetleri,

- Ev hizmetleri.


Yukarıda belirtilen istisnalar dışındaki tüm işçi çalıştıran işyerlerinin risk analizini yapmaları ve zamanı gelince tekrar yenilemeleri gerekiyor.


30 Aralık 2012'de yürürlüğe giren yönetmeliğe göre,...