08 / 08 / 2022

ata gyo kira açıklaması

ata gyo kira açıklaması

Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Kocaeli, Ordu, Giresun, Adana ve Kırklareli'de yer alan gayrimenkullerinin kira bedellerini belirledi ve kira süresini uzattı...

Ata GYO, Tekirdağ projesinin ruhsatını yeniledi!

Ata GYO Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yaptığı açıklamada Tekirdağ projesinin yapı ruhsatında yer alan müteahhit firma olan HGS Mimarlık- Gökçen Öncü şirketi sicil kayıtlarında terkin edildiğinden, ilgili yapı ruhsatı müteahhit firma değişikliği sebebi ile 10 Haziran tarihinde yenilendiğini bildird

Ata GYO Çanakkale projesi için Ru İnşaat'la 1.7 milyon TL'lik sözleşme imzalayacak!

Ata GYO, Çanakkale ili, Merkez ilçesi, Kemalpaşa Mahallesi 175 ada 3 parselde yer alan gayrimenkulün zemin iyileştirme ve kaba inşaat işlerinin toplam 1 milyon 750 bin lira+KDV bedelle Ru İnşaat'a yaptırılmasına karar verdi. 

Ata GYO Avcılar'daki gayrimenkulünü 13.4 milyon TL'ye sattı!

Ata GYO, portföyünde yer alan İstanbul Avcılar'daki 28 bin 50 metrekarelik bağımsız bölümü KDV dahil 13 milyon 452 bin TL'ye sattı.

Ata GYO Avcılar'daki gayrimenkulünü 16.5 milyon TL'ye sattı!

Ata GYO, İstanbul Avcılar'da bulunan "Asma Katlı Depolu Dükkanının satış raporunu yayınlandı. Avcılar'daki gayrimenkul 16 milyon TL'ye satıldı.

Ata GYO 2021'de ne kadar satış yaptı?

Ata GYO, 1 Ocak 2021 - 31 Aralık 2021 ait gelir tablosunu paylaştı. Buna göre, şirket 31 Aralık 2021 itibarıyla 4 milyon 495 bin 59 TL'lik brüt satış gerçekleştirdi. 

Ata GYO Çanakkale'deki gayrimenkulünü Burger King'e kiraya verdi!

Ata GYO Çanakkale Merkez Kemalpaşa Mahallesi 17 5 ada 3 parselde bulunan taşınmazın Burger King olarak işletilmesi amacıyla TAB Gıda San. ve Tic. A.Ş.'ne kiraya verdi. 

Ata GYO 2021'de 4.4 milyon TL kira geliri elde etti!

Ata GYO tarafından, 2021 yılı içerisinde yapılan ve kamuya açıklanan son finansal tablolarında yer alan aktif toplamının yüzde 2'sini geçmeyen kiralama işlemlerinin yıllık toplamının 4 milyon 424 bin 782 TL olarak gerçekleştiği açıklandı.

ATA GYO'nun ATA Corner Tekirdağ Projesi'nin değeri belli oldu!

ATA GYO'nun ATA Corner Tekirdağ Projesi'nin değeri belli oldu. ATA GYO'nun ATA Corner Tekirdağ Projesi'nin 2021 yıl sonu değerleme raporu yayınlandı.

Ata GYO Avcılar'da 2 dükkan aldı!

Ata GYO İstanbul İli, Avcılar İlçesi, Kabataş mevkiinde, 6 Pafta, 23032 no.lu parselde kayıtlı, "Asma Katlı Depolu Dükkan" niteliğindeki 7 nolu bağımsız bölümü KDV Hariç 4 milyon 410 bin TL bedelle 529/66443 arsa paylı 8 nolu bağımsız bölümü KDV Hariç 4 milyon 557 bin TL bedelle satın aldı.

Ata GYO 2021'in ilk 9 ayında ne kadar hasılat elde etti?

Ata GYO 1 Ocak 2021-30 Eylül 2021 tarihlerini kapsayan dönemde 2 milyon 787 bin 960 TL hasılat elde etti.

Ata GYO'nun uzun vadeli kredi notu BBB!

Ata GYO'nun kredi derecelendirme süreci sonucunda, şirket "Yatırım Yapılabilir" kategoride  derecelendirerek; Uzun Vadeli Ulusal Notu BBB+, Kısa Vadeli  Ulusal Notu A-3, her iki not görünümü ise "Negatif" olarak belirlendi.

Ata GYO'nun Ordu ve Kırklareli gayrimenkullerinin değerleme raporu yayınlandı!

Ata GYO'nun Ordu Altınordu ve Kırklareli Lüleburgaz'daki gayrimenkulünün değerleme raporu yayınlandı.

Ata GYO'nun 2 ildeki gayrimenkullerinin değerleme raporu yayınlandı!

Ata GYO'nun Tekirdağ Süleymanpaşa Ata Corner Tekirdağ projesinin ve Çanakkale Merkez'deki gayrimenkulünün değerleme raporu yayınlandı.

ata gyo kira açıklaması Haberi

ata gyo kira açıklaması

Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) kira bedelinin belirlenmesi ve kira süresinin uzatılması hakkında açıklama yaptı.

Kocaeli, Ordu ve Giresun ilinde yer alan gayimenkuller için kira bedelinin sabit kira+ciro esası yerine, aylık işletme cirosunun yüzde 12'si oranında hesaplanmasına ve kira süresinin 30 yıl olmasına, Adana ve Kırklareli'de yer alan gayrimenkuller için ise kira süresinin 30 yıl olmasına ilişkin kira sözleşmesine ek protokol imzalanmasına karar verildi.

Ata GYO'nun KAP açıklaması: 
Şirketimiz Yönetim Kurulunun  28/06/2019 tarihli toplantısında;

1-     Kocaeli/Gebze, Ordu ve Giresun ilinde yer alan gayimenkuller için kira bedelinin sabit kira+ciro esası yerine, aylık işletme cirosunun % 12'si oranında hesaplanmasına ve kira süresinin 30 yıl olmasına,

  
Adana/Ceyhan ve Kırklareli/Lüleburgazda yer alan gayrimenkuller için ise kira süresinin 30 yıl olmasına 

İlişkin...