28 / 06 / 2022

Baba bir anne farklı kardeşlerin miras paylaşımı

Baba bir anne farklı kardeşlerin miras paylaşımı

Posta yazarı Tamer Heper 'Babam 69 yaşında ikinci evliliğini yapmış. Ben ikinci evliliğinden çocuğuyum, birinci evliliğinden de çocukları var. Annemle birlikte babam adına taksitleri ödediğimiz, babamın üzerine kayıtlı ev var. Kardeşlerimin pay almaması için ne yapabiliriz?' sorusunu cevapladı.

Veli Ağbaba'dan inşaat malzemelerinin fiyatlarına ilişkin açıklama!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, inşaat sektöründe yaşanan krizle ilgili değerlendirmeler yaptı. Türkiye ekonomisinin inşaat sektörüne büyük ölçüde bağımlı olduğunu altını çizen Ağbaba, inşaat malzemelerinin fiyatlarına değindi "Bir yılda yüzde 100'ü aşan artışlar var” dedi.

Veli Ağbaba'dan esnafa kira desteği açıklaması!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, esnaflar için yapılan kira desteğinin yeterli olmadığına dikkat çekti ve kiralarla ilgili yeni bir destek tavsiyesinde bulundu.

İstanbul tam ve bağlantılı mahallelerden oluşan bir şehir olabilir mi?

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo’nun seçim kampanyasının temel yaklaşımı olarak gündeme gelen 15 dakikalık şehir kavramı İstanbul'da da hayata geçirilebilir mi? İstanbul, yaşayan, insan dostu, tam ve bağlantılı mahallelerden oluşan bir şehir olabilir mi?

Babasından miras kalanlar dikkat!

Posta yazarı Tamer Heper '4 kız ve 2 erkekli bir ailede sağlararası tasarrufta ve miras paylaşımında saklı pay ve normal hakedişler minimum ve maksimum ne? Baba bir çocuğunu sağken isterse mirastan men edebilir mi? Çocuğun buna karşı savunma defi var mı?' sorusunu yanıtladı.

Anne ve kardeşini öldüren kişiye miras kalır mı?

Posta yazarı Tamer Heper 'Bir haberde, biri ‘anne ve kardeşini miras tartışmasında öldürdü’ diyor. Kişinin anne ve kardeşini öldürme sebebi mirasını almak ise gerçekten o mirası alabilir mi?' sorusunu yanıtladı.

İngiltere'de bir baba kızları için ağaç ev inşa etti!

İngiltere'nin Watford kentinde yaşayan Joe Rackley isimli bir baba, kızları 3 yaşındaki Tabitha ve 3 aylık Rosa için ağaç ev inşa etti...

Evlenmemiş kız kardeşin vefatı halinde miras nasıl paylaşılır?

Posta yazarı Tamer Heper, okuyucusunun 'Biz aynı anne babadan üç kardeşiz, babamızın ilk evliliğinden bir çocuğu olduğundan dört kardeş olduk. Anne ve baba sağ değiller. Evlenmemiş kız kardeşin vefatı halinde miras kalan mal varlığı nasıl pay edilir?' sorusunu yanıtladı.

Manuş Baba: Balat'ta kirada oturuyorum!

Hala kirada oturduğunu söyleyen 'Manuş Baba' adıyla tanınan şarkıcı Mustafa Özkan, Mecidiyeköy'den kaçtım! Balat'a yerleştim. Çok tatlı bir hayatım var." dedi.

O evi görenler şok oldu! 1500 TL'ye hayalindeki evi yaptı!

Mega kentlerin kalabalığı gürültüsü ve trafik sorunu bir çok vatandaşı doğa hayatına itiyor. Genç bir anne küçük kızını da yanına alarak doğa içinde 1500 TL harcayarak kendi evini inşa etti. İşte o ev...

Merve Boluğur baba evine geri döndü!

Murat Dalkılıç ile kısa süren evliliğinin ardından bir süre depresyona girdiği iddia edilen Merve Boluğur baba evine döndü.

Mardin'de çöp ev tepkisi!

Mardin'in Kızıltepe Fırat Mahallesi'nde bir anne ile kızın yaşadığı ev mahalleliyi dışarıya çıkamayacak hale getirdi. Mhalle sakinleri, sorunlarına çözüm bekliyor.

Veli Ağbaba'dan 3. havalimanı için komisyon çağrısı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, "3. havalimanı inşaatı ile ilgili AKP hükümetine açık çağrı yaptı. Ağbaba, "Bir komisyon kurulsun, bu komisyon oradaki kazaları araştırsın. Eğer hükümet bir komisyon kurmazsa CHP bu konuda bir komisyon kuracak." dedi.

Savaş Ay'ın Bodrum'daki yazlığı kardeşleri birbirine düşürdü!

2013 yılında hayatını kaybeden araştırmacı gazeteci Savaş Ay'ın Bodrum'daki yazlığı aileye birbirine kattı. Yazlık, baba bir anne ayrı iki mirasçı kardeşi, karşı karşıya getirdi. 

Baba bir anne farklı kardeşlerin miras paylaşımı Haberi

Baba bir anne farklı kardeşlerin miras paylaşımı

Posta yazarı Tamer Heper 'Babam 69 yaşında ikinci evliliğini yapmış. Ben ikinci evliliğinden doğan çocuğuyum ama birinci evliliğinden de çocukları var. Annemle birlikte çok uğraşarak babam adına taksitleri ödediğimiz, babamın üzerine kayıtlı bir ev var. Babamın vefatında bu işlerde katkısı olmayan kardeşlerimin pay almaması için ne yapabiliriz?' sorusunu yanıtladı.

Babam 69 yaşında ikinci evliliğini yapmış. Ben ikinci evliliğinden doğan çocuğuyum ama birinci evliliğinden de çocukları var. Annemle birlikte çok uğraşarak babam adına taksitleri ödediğimiz, babamın üzerine kayıtlı bir ev var. Babamın vefatında bu işlerde katkısı olmayan kardeşlerimin pay almaması için ne yapabiliriz? l E.E.

***

Köşemi takip eden okuyucularım artık ezberlemiştir; babanın vefatı halinde eş hayata ise o da çocuklar ile birlikte mirasçıdır. Eşin ve çocukların da mirasta dokunulamaz payları...