28 / 06 / 2022

bağkur borç yapilandirma 2021

bağkur borç yapilandirma 2021

Devlet milyonlarca vatandaşa müjdeli haberi paylaşmıştı. Borç yapılandırması kapsamında milyonlarca kişinin erken emekli olma hayali gerçek oluyor. Yüzbinlerce Bağ-Kur borçluları primlerini yapılandırarak ekim ayında erken emekli olma şansı elde ediyor.

Emekli ve memurun temmuz zammı açıklandı! En düşük emekli zammı ne kadar olacak?

Gözler SSK ve Bağ-Kur emekli maaşı zam oranına çevrildi. Temmuz 2022’de emekli zammı ne kadar olacak, en düşük emekli maaşına kaç TL zam yapılacak?

Emekli ve memur Temmuz zammında son dakika! SSK, Bağkur, memur ve emekli zammı kaç lira? En düşük maaş ne kadar?

Emekli ve memur Temmuz zammında son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. Emekli ve memur Temmuz zammı hesaplanıyor. Peki en düşük maaş ne kadar olacak? İşte ayrıntılar...

Emekli Temmuz maaşı belli oldu mu? Bakan Bilgin açıkladı o rakamlar değişti! SSK, Bağkur, memur ve emekli zammı kaç TL?

Milyonlarca vatandaş Temmuz ayı zammını merak ediyor ve araştırıyor. Peki Emekli Temmuz maaşı belli oldu mu? Emekli Temmuz zammı ne kadar 2022? İşte konu ile ilgili olarak aktarılan son detaylar...

Çift maaş almak isteyen SGK,SSK, Bağkur’lu emekliler dikkat! Çift maaş nasıl alınır? Çift maaş alma şartları neler?

Çift maaş almak isteyen SGK,SSK, Bağkur’lu emekliler çift maaş nasıl alınır? Çift maaş alma şartları neler gibi soruların yanıtlarını merak ediyor. İşte çift maaş almak isteyen milyonlarca kişi tarafından merak edilen o soruların yanıtları..

Emeklilerin hesabına 2750 lira yatacak! SSK ve Bağkur emeklileri dikkat

Birçok banka BAĞ-KUR ve SSK emeklilerine maaş ödemeleri kapsamında ek ödeme yapmaya başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında yapılan anlaşmaya göre emekli vatandaşlara 2.500 lira ile 2.750 lira arasında ek ödeme fırsatı sunuluyor.

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı üzerinden maaş alanlara şimdi kötü haber geldi! Maaşlardan kesinti yapılacak!

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı üzerinden maaş alanlara kötü haber geldi. Açıklanan detaylara göre, çalışanın kazancından yüzde 7.5 kesinti yapılıyor. İşte o kesintinin detayları...

SGK, SSK, Bağkur, emekliye son dakika şoku! SGK harekete geçti: Cezası çok ağır! Polis hemen SGK'ya bildiriyor!

SGK, SSK, Bağkur, emekli, dul ve yetim milyonlarca kişiye son dakika şoku geldi. Resmi olarak açıklanan detaylara göre, hem annesi hem babasından yetim aylığı alanlar emekli olduklarında bir maaşları kesiliyor. 

Memur ve emekliye son dakika çift maaş müjdesi geldi! SGK,SSK, Bağkur’lu emekliler hemen alıyor! Çift maaş nasıl alınır?

Milyonlarca kişi çift maaş alıp alamayacağını merak ediyor. Peki çift maaş nasıl alınır? İşte detaylar...

Bayram ikramiyesini az bulan emekliye büyük müjde şimdi geldi! SGK-SSK ve Bağkur’lu emeklilere 2 bin 500 TL nakit para!

1.100 TL bayram ikramiyesi alan emeklilere büyük müjde geldi. Bankalar, SGK-SSK ve Bağkur’lu emeklilere 2 bin 500 TL nakit para verecek...

1.100 TL ikramiyeyi az bulan emeklilere büyük müjde şimdi geldi! SGK-SSK ve Bağkur’lu emeklilere hemen 6.100 TL ödeme!

Bayramda verilen 1.100 TL'lik ikramiyeyi yetersiz bulan emeklilere güzel haber geldi. İşte detaylar...

Emekli ve memurun temmuz ayı zammı ne kadar olacak? İşte enflasyona göre zam hesapları

Temmuz ayının yaklaşmasıyla  memur ve emeklinin zam hesapları yapılmaya başladı. İlk üğç ayda memur için yüzde 7 toplu sözleşme zammına ilave yüzde 15.30 fark oluşmuş durumda, SSK ve Bağkur emeklisi için yüzde 22.80 zammı garantilenmişti. Açıklanacak enflasyon ile bu oranlarının artması bekleniyor.

Emekli ve memurlar dört gözle bekliyor! Temmuz zamlarında son dakika! Kim kaç lira alacak? İşte yeni maaşlar...

Milyonlarca emekli ve memurun beklediği 2022 Temmuz zammına ilişkin detaylar belli oluyor. Merkez Bankası tarafından son enflasyon tahminleri açıklandı ve yüzde 42,8 olarak belirlendi. Peki SSK ve Bağ-Kur emeklisinin Temmuz zammı kaç lira olacak? Memur ve emekli maaşlarına ne kadar zam gelecek?

SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı başvuran herkese 3.000 TL para verilecek! İşte ayrıntılar...

Bankalar müşteri kazanabilmek için vatandaşlara yeni promosyon kampanyası seçenekleri sunmaya başladı. Peki bu kampanyadan kimler hangi şartlarla faydalanacak? İşte bankalar ve kampanya detayları...

bağkur borç yapilandirma 2021 Haberi

bağkur borç yapilandirma 2021

Devlet tarafından milyonlarca kişiye sağlanan borç yapılandırması ile vatandaşlar erken emekli olabilecek. Sigorta süresi durdurulmuş olan vatandaşlar ile  Bağ-Kur borçluları başvurularını e-devlet üzerinden yaparak yapılandırma kapsamında ekim ayında emekli olma şansı elde edecek. Yasadan yararlanmak isteyen Bağ-Kur'lu vatandaşların ceza ve faizleri silinecek.

A Haber'de yer alan habere göre; Bağ-kur'luların ödeyecekleri yeni rakamlar, enflasyon farkı ile hesaplanacak. Peşin ödeme yapanlar bu farkın yüzde 90 oranından kurtlulmuş olacak. Yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşların 31 Ağustos tarihine kadar, Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuru yapanlar, 30 Nisan 2021  tarihine kadar oluşmuş prim borçlarını yapılandırabilecek.

İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI

Prim borç yapılandırmasından kendi adına ve tarımda çalışan vatandaşlar, köy ve mahalle muhtarları, Bağ-Kur'lu vatandaşlar faydalanabiliyor. Sigorta primi, idari para cezası, işsizlik sigorta primi gibi borcu olanların peşin veya ilk taksit ödemelerini 31 Ekim akşamına kadar...