beton kaplama üsküdar sancaktepe metrosu

beton kaplama üsküdar sancaktepe metrosu

Anadolu Yakası’nın ikinci metro hattı olan Üsküdar-Sancaktepe Metrosu’nun tünel kazılarında sona yaklaşılırken, istasyonların peron tünellerinin beton kaplama çalışmaları başladı. Çalışmalar 1800 kişilik bir ekiple 24 saat esaslı sürüyor..

Üsküdar'da bina yıkım çalışmasında 2 işçi yaralandı!

Üsküdar'da bir binanın yıkım çalışmasında kopan beton blok sonucunda 2 işçi yaralandı. Tedavi altına alınan işçilerin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Sivas Mevlana Tüneli'nde sona gelindi!

Sivas Belediyesi tarafından yapılan Mevlana Tüneli'nde sona gelindi. Yaz alarında açılması planlanan tünelde üst beton kaplama işlemine başlanıldı...

Ilısu Barajı, bölgenin can suyu olacak!

Mardin ve Şırnak'ta bulunan, "dünyanın en uzun krete ve en büyük ön yüzü beton kaplama alanı"na sahip Ilısu Barajı, Türkiye'nin yüzde 5'lik elektrik ihtiyacını karşılayacak.

İlber Ortaylı'dan Üsküdar'daki öğrenci yurdu inşaatına tepki!

İstanbul'un Üsküdar ilçesindeki Mimar Sinan'ın eseri, 450 yıllık Atik Valide Külliyesi'nin dibine beton dökülüp öğrenci yurdu inşasına başlanmıştı. Prof. Dr. İlber Ortaylı bu olaya büyük tepki gösterdi.

Üsküdar Atik Valide Külliyesi'ne yurt mu inşa ediliyor?

İstanbul Üsküdar'daki Mimar Sinan'a ait Atik Valide külliyesinde büyük bir skandal yaşanıyor. 450 senelik külliyenin dibine beton atıp öğrenci yurdu inşa ediliyor.

Şile Üsküdar caddesi yenilendi!

Üsküdar Caddesinde başlanan düzenleme ve yenileme çalışmaların da sona yaklaşıldı. Cadde üzerinde oluşan çöküntüleri engellemek için kaldırılan taşların yerine önce beton serilip, üzerine de yeni parke taşı döşemesi yapılıyor.

Üsküdar metro inşaatında yüksekten düşen işçi öldü!

Üsküdar- Çekmeköy-Ümraniye metro inşaatının Bağlarbaşı istasyonu şantiyesinde çalışan Salih Minur (40), dengesini kaybederek beton zemine düşerek hayatını kaybetti. Minur'un cesedi, vinç yardımıyla bulunduğu yerden çıkarıldı.

Manisa Gördes Barajı'na beton atılacak!

Manisa ve İzmir için büyük önem taşıyan Gördes Barajı'ndan yer altına su sızmasını önlemek amacıyla membran (su geçirmez malzeme) ve beton kaplama yapılacak

Gördes Barajı'na beton kaplama yapılacak!

Manisa ve İzmir için büyük önem taşıyan Gördes Barajı'ndan yer altına su sızmasını önlemek amacıyla membran (su geçirmez malzeme) ve beton kaplama yapılacak.

Çamlık Tüneli'nde çalışmalar başladı!

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Projesi'ndeki 2 tünelden biri olan T3 Çamlık Tüneli'nde beton kaplama işlemlerine geçildi.

1992 yılında Salacak-Harem sahil yolu beton yığını olmuş!

1992 yılında Boğaz'da hızla süren betonlaşma, Üsküdar'ı da etkilemiş. Ağaçlarla kaplı Salacak-Harem sahil kesiminde beton binalar hızla yükseliyormuş. Sahil şeridinde yeşilin üzerinde yükselen binaların hepsi yasalmış.

Konak Tünelleri Mayıs'ta açılacak!

AK Parti İzmir milletvekili Denizli: " Kalıcı beton kaplama ve asfalt çalışmalarında sona geliniyor, mayıs ayında Konak Tünelleri'nden araç geçişi başlayacak " dedi.

Seramiksan Betostone ile loft stilin beton dokusunu mekanlara taşıyor!

Seramiksan, digital baskı teknolojisiyle dokuları yüzeylere yansıtarak gerçeklik hissini güçlendiriyor. Bu anlayışla kaplama sektöründe son trendlerden olan brüt beton görüntüsü de Betostone ile mekanlara kusursuz bir şekilde taşınıyor.

beton kaplama üsküdar sancaktepe metrosu

beton kaplama üsküdar sancaktepe metrosu beton kaplama üsküdar sancaktepe metrosu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, güvenli ve konforlu seyahat imkanı sunan raylı sistem çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Anadolu Yakası’nın ikinci metro hattı Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu’nda çalışmalar 1800 kişilik bir ekiple 24 saat esaslı sürüyor. Yerin 25-30 metre altında aralıksız devam eden çalışmalar kapsamında tünel kazılarında sona yaklaşıldı.


Projede, metro istasyonların peron tünellerinin beton kaplama işi de başladı. Yamanevler İstasyonu’ndan başlayan peron tünelleri beton kaplama işi eşzamanlı olarak bütün istasyonlarda başlıyor. 12 metre olarak yapılan beton kalıplarda 20 ton demir ve 100 metreküp beton kullanılıyor. İstasyonlardaki çalışmaların 1 yılda tamamlanması planlanıyor.


İstanbullulara rahat, konforlu ve ekonomik ulaşım imkanı sunacak olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başakanı Kadir Topbaş’ın talimatı doğrultusunda 2015 yılında hizmete alınmamı hedefleniyor. 38 ayda tamamlanması planlanan hat, dünyanın en hızlı yapılan...