bireysel kredi artışı

bireysel kredi artışı

Konut kredileri son 1 haftada 215 milyon YTL artışla 26 milyar 706 milyon YTL'ye ulaştı. Bireysel kredilerdeki haftalık artışı öğrenmek için tıklayın.

Konut ve diğer bireysel kredi taleplerinde azalış başladı!

TCMB, Banka Kredileri Eğilim Anketi'nde, "2021 yılının ilk çeyreğine ilişkin beklentiler, yurt içi fonlama koşullarında sıkılaşmanın, yurt dışı fonlama koşullarında ise gevşemenin devam edeceği yönündedir." ifadeleri yer aldı.

Konut kredisi borçları yüzde 10.8 arttı!

Toplam bireysel kredi borçları Haziran 2020’ye göre son üç ayda yüzde 12 oranında artarak 700 milyar lirayı aştı. Bu kapsamda konut kredisi borçları yüzde 10.8 artarak 234.7 milyar lira oldu...

Fitch'ten Türkiye'ye konut kredisi uyarısı!

Fitch Ratings Yönetici Direktörü James Watson, "Özellikle emlak sektöründe sorunların yaşandığını söyleyebilirim. Türkiye’yi de söyleyebilirim, çok hızlı bir şekilde kredi artışı yaşanıyor" dedi...

Mayıs 2020'de 16 bin kişi ilk defa konut kredisi kullandı!

Mayıs ayında 16 bin kişi ilk defa konut kredisi kullanırken, bankaların kullandırdığı bireysel kredi hacmi de Mayıs sonu itibarıyla 658 milyar TL oldu...

PTT'den 'emeklilere 60 ay vadeli kredi' imkanı!

PTTBank, emekli maaş müşterileri için 60 aya kadar vade seçenekleriyle bireysel kredi imkanı sunacak.

Konut kredilerinde talep azaldı mı?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) anket sonuçlarına göre, bireysel kredi türlerinde, taşıt kredi taleplerinde artış görülürken, konut ve diğer bireysel kredilerde talepte azalış görüldü.

Konut kredisi talebi bireysel kredi paketlerinin desteğiyle güçlendi!

TCMB Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Son dönemde açıklanan bireysel kredi paketlerinin desteğiyle konut kredisi talebinin de güç kazandığı gözlenmektedir" denildi...

Konut fiyatlarındaki fırsatçılığa kredi freni!

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını düşürmesiyle birlikte konut talebi arttı ve talep artışı da fiyatların uçmasına sebep oldu. Düşük kredi faiz oranını fırsata çeviren ev sahipleri, konutlara bir gecede fahiş zamlar yaptı...

Kredi faizlerindeki indirim konut stoklarını azaltacak!

Kredi faizlerindeki indirim inşaat ve otomotiv sektöründe yeni bir talep artışı ile hem stokların azaltılacak hem de önemli bir ekonomik faaliyet başlatılacak.

Fiyat artışı yapan firmalar kredi paketi kapsamı dışına çıkarılacak!

Kamu bankaları, finansman imkanını ürün veya hizmetlerinde fiyat artışı olarak müşterilere yansıtan firmaların kredi paketi kapsamı dışına çıkartılacağını duyurdu.

Bireysel kredilerin yüzde 33'ü konut kredilerinden oluştu!

TBB Risk Merkezi'nin "Mart 2020 Bülteni" sonuçlarına göre, Bireysel kredilerin yüzde 45'ini ihtiyaç kredileri, yüzde 33'ünü konut kredileri, yüzde 18'ini kredi kartları ve yüzde 4'ü taşıt kredilerinden oluştu. 

TEB konut kredisi erteleme nasıl yapılır?

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) coronavirus salgını nedeniyle ekonomiye destek paket kapsamında bireysel kredi müşterilerinin borçlarını 3 aya kadar erteliyor. TEB kredi erteleme işlemi nasıl yapılıyor?

VakıfBank Genel Müdürü Üstünsalih: 65 bin müşterimizin kredi kartı borçlarını erteledik!

VakıfBank Genel Müdürü Üstünsalih, "Şu ana kadar hem bireysel hem ticari 65 bin müşterimizin 305 milyon liralık kredi kartı borçlarını erteledik." açıklamasında bulundu.

bireysel kredi artışı Haberi

bireysel kredi artışı

Merkez Bankası verilerine göre tüketici kredileri, 1 haftada 502,4 milyon YTL artarak 56 milyar 180,7 milyon YTL'ye çıktı.

Tüketici kredileri, 3 Ağustos'ta 55 milyar 678,3 milyon YTL düzeyinde idi. Merkez Bankası verilerine göre, tüketici kredileri kapsamında konut kredileri 26 milyar 706,5 milyon YTL, taşıt kredileri 5 milyar 786,6 milyon YTL, diğer krediler 23 milyar 687,6 milyon YTL olarak hesaplandı.

Tüketici kredilerinin yaklaşık 16,2 milyar YTL'si kamu bankaları, 29,1 milyar YTL'si özel bankalar, 10,8 milyar YTL'si de yabancı bankalara ait bulunuyor.

Bireysel kredi kartlarıyla yapılan işlem hacmi ise 10 Ağustos itibarıyla 23 milyar 836,2 milyon YTL'den 23 milyar 927,7 milyon YTL'ye çıktı.

YTL cinsinden bireysel kredi kartlarının 9 milyar 543 milyon YTL'si taksitli, 14 milyar...