BIST yükselen sektörler

BIST yükselen sektörler

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan ve sektörlere göre değişimlerin değerlendirildiği rapora göre BİST 100'de 2021'in ilk dokuz ayında en çok yükselen sektörün inşaat olduğu belirtildi.

İnşaat sektörü en çok kazandıran sektör oldu!

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan ve sektörlere göre değişimlerin değerlendirildiği rapora göre BİST 100'de 2021'in ilk dokuz ayında en çok yükselen sektörün inşaat olduğu belirtildi.

Bakanlık yükselen inşaat maliyetleri için harekete geçti!

Ticaret Bakanlığı yükselen inşaat maliyetine el koymaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili olarak bakanlık tarafında kısa zaman içerisinde yeni düzenleme yapılacak.

Yükselen kiralar fırsatçıları harekete geçirdi!

Kira ücretlerine gelen zamlarla birlikte ülke genelinde ev sahiplerinin kira fırsatçılığı başladı. Bazı ev sahipleri kiracılarına yükselen kiralar nedeniyle çıkmaları yönünde baskı uyguluyor. 

2022 gayrimenkul sektörü için yeniden doğuş yılı olacak!

Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu sektörle ilgili yaptığı önemli açıklamada 2022'nin gayrimenkul ve diğer sektörler için yeniden doğuş yılı olacağına inandığını söyledi.

Tesis yönetimi sektörü 2021'e umutlu başladı!

Tesis yönetimi sektörü hastanelerden AVM'lere, fabrikalardan okullara, bakım onarımdan güvenliğe, peyzajdan teknik servise kadar birçok alanda hizmet sunuyor. TRFMA Yönetim Kurulu Başkanı Gökçenur Çelebioğlu, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Pandemide e-ticarette en çok büyüyen sektör emlak oldu! 

Google Analytics verilerine göre; pandemi döneminde e-ticarette en çok büyüyen sektörlerden birinin emlak sektörü oldu. 

Konut sektöründe pandemi sonrası yükselen trendler neler?

Gayrimenkul Danışmanı Mecit Osmanlı konut sektöründe pandemi sonrası yükselen trendler ile ilgili bir yazı kaleme aldı. İşte Mecit Osmanlı'nın o yazısı...

5 maddede site yönetimlerinde sektörel çabalar!

Konut Siteleri Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez, "5 maddede site yönetimlerinde sektörel çabalar" konulu yazısını Emlakkulisi.com okurları için kaleme aldı. İşte Nihat Dönmez'in yazısı...

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe toparlanma sinyalleri!

Koronavirüs sürecinde vaka sayılarının düşmesi, iyileşen hasta sayılarının yükselmesiyle sektörler normale dönmeye hazırlanıyor. İnşaat ve gayrimenkul sektörü toparlanmanın yılın ikinci yarısından itibaren hız kazanması bekleniyor. Birçok sektör beklentilerini olumlu yönde revize etti.

Ömer Karadeniz: İnşaat sektöründeki daralma Türk plastik sektörünü ihracata yöneltti!

Plastik Sanayicileri Federasyonu (PLASFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karadeniz, Ekonomik İstikrar Kalkanı önlem paketinin sektörler üzerindeki etkisini değerlendirdi…

Abdülkadir Akkuş: İnşaat sektöründe kredi kullanım oranının yükseltilmesi önemli bir adım!

Mardinli İş Adamları Derneği (MARİŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, koronavirüs salgının sektörler üzerindeki etkisini değerlendirdi…

Yükselen Çelik Tuzla'daki gayrimenkulünü 33.4 milyon TL'ye sattı!

Yükselen Çelik A.Ş. Tuzla'da yer alan gayrimenkulünü peşin bedelle 33 milyon 440 bin TL'ye sattı...

5 maddede site yönetimlerinde sektörel çabalar!

Konut Siteleri Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez, "site yönetimlerinde sektörel çabalar" konusunu Emlakkulisi.com okurları için kaleme aldı. İşte Nihat Dönmez'in yazısı...

BIST yükselen sektörler Haberi

BIST yükselen sektörler

BİST 100'de 2021'in ilk dokuz ayında en çok yükselen sektörün inşaat olduğu belirlendi. Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre; inşaat sektörünü bilişim sektörü izlerken, en çok kaybettiren sektörler de açıklandı.

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan rapora göre; yurt içinde BİST 100’de 2021'in ilk dokuz ayında en çok yükselen sektör yüzde 32 ile inşaat oldu. İnşaatın ardından ikinci sırada yüzde 22 ile bilişim bulunuyor. En çok yükselen şirket ise Erbosan olarak açıklandı. Ford Otosan en yüksek piyasa değerini bulan şirket olurken Otokar ortalama hacim değişimi en yüksek şirketlerin ilk sırasında bulunuyor. 

Gedik Yatırım raporunda sektörlere göre yılbaşından bu güne değişimleri değerlendirdi. Buna göre BİST İnşaat yüzde 32 artarken, BİST Bilişim yüzde 22, BİST Tekstil yüzde 14, BİST Metal Eşya yüzde 13, BİST...