25 / 06 / 2022

bitcoin yasası sızdırıldı mı

bitcoin yasası sızdırıldı mı

Türkiye'de Bitcoin ve altcoin alanında uygulanacak olan yasa tasarısı adımı uzun süredir gündemde yer alıyordu. Geçenlerde bu yasa tasarısının Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulacağı bildirildi. Ana akım medyada da yasayla ilgili çeşitli yazılar yer almaya başladı.

Bitcoin'de psikolojik sınır aşıldı! Ünlü ekonomistten uyarı gecikmedi

Bitcoin yüzde 3.2 yükselişle 21.000 doların üzerine tırmanırken, Ethereum yüzde 8.2 değer kazanarak 1.200 doları aşarak psikolojik sınırı geçti.

Çiftçiye 2 bin 500 liralık ödeme Ziraat Bankası hesabına yatırılacak! Süre uzatıldı

Et ve Süt Kurumu'nun (ESK), Ramazan ayı boyunca kesimi ve satışı yapılan veya yaptırılan sığır başına yetiştiriciye ödediği 2 bin 500 lira destek primlerinin süresi uzatıldı. Kurum desteği yıl sonuna kadar yapma kararı aldı.

Yeni Xiaomi Civi S'nin özellikleri sızdırıldı! İşte şok eden 2022 Mart Xiomi Civi fiyat listesi...

Xiaomi'nin 2021 Eylül ayında tanıtımını yaptığı Civi modelinin sıradaki varisi belli oldu! Yeni özellikleri ve fiyatı ile pek çok kişinin aklını başından aldı. İşte 2022 Mart fiyat listesi...

OPPO Reno7 Z 5G piyasaya sürüldü! İşte özellikleri…

Türkiye’ye de yakın zamanda gelmesi beklenen OPPO Reno7 Z 5G Tayland'da piyasaya sürüldü. Şubat ayında düzenlenen bir etkinlikle tanıtılan OPPO Reno7 Z 5G modelinde 128 GB hafıza bulunuyor…

Android 13 güncellemesi alacak modeller sızdırıldı! İşte güncellemeye sahip olacak o modeller...

Teknoloji dünyasında yıldızı parlayan Xiaomi'nin Android 13 güncellemesi alacak modelleri piyasaya sızdırıldı. Peki Xiaomi modellerinden hangileri Android 13 güncellemesini destekleyecek? Detaylar haberimizde...

Türkiye'de bitcoin ve altcoin yasasında şok gelişme: Yasa sızdırıldı!

Türkiye'de Bitcoin ve altcoin alanında uygulanacak olan yasa tasarısı adımı uzun süredir gündemde yer alıyordu. Geçenlerde bu yasa tasarısının Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulacağı bildirildi. Ana akım medyada da yasayla ilgili çeşitli yazılar yer almaya başladı.

Liderlerin ve milyarderlerin gizli gayrimenkul varlıkları sızdırıldı!

Pandora Papers; birçok lider ve milyarderin denizaşırı ilişkilerini ortaya çıkarıyor. Belgelerde, pek çok lider ve milyarderin servetlerini irdelendi.

Berlin'de kira üst sınırı yasası iptal edildi!  

Federal Anayasa Mahkemesi, Berlin'de yükselen kira fiyatlarını önlemek için hayata geçen ‘kira üst sınırı’ yasasını anayasaya aykırı olduğunu savunarak iptal etti.

İstanbul’da toplu taşımadaki yaş sınırlaması kaldırıldı!

Koronavirüsle mücadele kapsamında İstanbul’da 65 yaş üzeri ve 20 yaş altına uygulanan toplu taşıma kısıtlaması kaldırıldı.

Bitcoin hızlı yükselişini sürdürüyor!

Bitcoin son dönemdeki hızlı yükselişini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde 50 bin dolar barajını aşan Bitcoin 52 bin 757 dolar değere ulaşarak rekor tazeledi.

Bitcoin güçlenmesini sürdürüyor!

Bitcoin bugün 50 bin dolar sınırına dayandı. Bitcoin dalgalı seyretse de yatırımcılarına kazandıran kripto paralar arasında yer alıyor.

1915 Çanakkale Köprüsü'nün kedi yolu ışıklandırıldı!

Çanakkale Boğazı'nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek olan "1915 Çanakkale Köprüsü"nde süren ve iki bölümden meydana gelen "kedi yolu" ışıklandırıldı.

İzmir Urla'da denize sıfır Hazine arazisi kooperatife satıldı iddiası!

İzmir'in Urla İlçesi'nde 5 ay önce yanan 111 dönümlük denize sıfır Hazine arazisinin bir kooperatife satıldığı ileri sürüldü. İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Albayrak, arazinin satıldığı iddiasını yalanladı ve "Bu iddialarla ilgili hemen suç duyurusunda bulunuyorum" dedi.

bitcoin yasası sızdırıldı mı Haberi

bitcoin yasası sızdırıldı mı

Türkiye'de  bitcoin ve altcoin için atılacak adım gündemde yer alıyordu. Geçtiğimiz günlerde bu tasarının TBMM’ye sunulacağının bilgisi geçilmişti. Ardından yasayla ilgili çeşitli maddeler de ana akım medyada yer almaya başladı.

Bitcoin ve altcoin’lere yönelik yasa için çalışmalar hızlanıyor

Kriptokoin'de yer alan habere göre;  geçtiğimiz günlerde Türkiye'de kripto para ile ilgili bir yasa çıkması bekleniyordu. Türkiye'de pek çok uzman gelecekteki düzenlemelerle ilgili yorumlarını paylaştı. Nitekim AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da geçtiğimiz günlerde bir Twitter sohbetine katılarak uzmanları bugün Meclis'e çağırdı. Bu arada yasa taslağı ana akım medyada yer aldı. Buna göre kripto para hizmet sağlayıcısı olarak izinsiz faaliyet gösterenler 3 yıldan 5 yıla kadar hapis ve 10 bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılacak. Kripto para ticareti alanında...