bodrum Babil\'in Asma Bahçeleri

bodrum Babil\'in Asma Bahçeleri

Gardens Of Babylon'un mimari konsepti Babil Kralı Nabukadnezar'ın yöntemleri dikkate alınarak yapıldı

Doğan Holding'in Bodrum'daki otelini Hilton işletecek!

Susona Bodrum LXR Hotels adıyla yerini alan Hilton bu kez Nikki Beach'in hemen yanında bulunan, Torbalı Koyu'nun en eski işletmelerinden biri olan Işıl Club Bodrum'u da bünyesine kattı.

Hamdi Akın'ın 'modern köy' projesi Bodrum Loft'ta kiralar 12 bin euro!

Hamdi Akın'ın Bodrum'daki 'modern köy' projesi Bodrum Loft'ta bulunan villaların aylık kiraları 8 ile 12 bin Euro aralığında değişiyor. Cazip fiyatlarıyla dikkat çeken proje, ünlülerin akınına uğruyor...

Can Dündar'ın Bodrum'daki kaçak villası yıkılıyor!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, firari gazeteci Can Dündar'ın villasının kaçak olan sundurma, çardak ve havuz ile bahçe duvarının yıkımı bugün de sürdürüldü. 

Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki kaçak villası yarın yıkılacak!

Bodrum Belediyesi, Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki kaçak villası'nın yıkılmasına karar verdi. Karara göre önce eşyalar tahliye edilecek daha sonra yıkım gerçekleştirilecek...

Bodrum Belediyesi'nden Yılmaz Özdil'in villasındaki yıkıma ilişkin savunma!

Bodrum Belediyesi, Yılmaz Özdil'in villasındaki kaçak eklentilerin yıkılmasının yerinde bir karar olduğunu belirtti...

Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki kaçak villası mühürlendi!

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'in satın aldığı villa imara uygun olmaması nedeniyle kapısına kilit vuruldu.

Bodrum Belediyesi'nden Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki villasına ilişkin açıklama!

Bodrum Belediyesi, Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki villasında kaçak bölümlerin olduğuna ilişkin açıklamalarda bulundu...

Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki evini denize kaydırdığı iddia edildi!

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in Bodrum'daki sitesindeki evinin arazisinin parsel kaydırma yöntemi ile denize kaydırdığı iddia edildi.

Bodrum Halikarnas'ın arazisi 35 milyon dolara satışa çıkarıldı!

Halikarnas'a ev sahipliği yapan mekan uzun süredir boş. Arazi sahipleri burayı satışa çıkarmış. Kulislerde konuşulan bilgiye göre 35 milyon dolar isteniyormuş. Ancak önemli bir pürüz varmış...

Bodrum'un ikinci Swissotel'i 2019'da açılacak!

Çağdaş Holding, 2015'te Turgutreis’te 75 milyon euro yatırımla devreye aldığı Swissotel Resort Bodrum Beach'in ardından ikinci Swissotel markalı otelini 2019 yılı içinde hizmete açacak. 

Nicole Kidman'ın Bodrum'daki otelini Turan Avcı aldı!

Hollywood yıldızı Nicole Kidman'ın Bodrum'daki The Bodrum By Paramount Hotel'i Turan Avcı 80 milyon dolara satın aldı. 

Savaş Ay'ın Bodrum'daki yazlığı kardeşleri birbirine düşürdü!

2013 yılında hayatını kaybeden araştırmacı gazeteci Savaş Ay'ın Bodrum'daki yazlığı aileye birbirine kattı. Yazlık, baba bir anne ayrı iki mirasçı kardeşi, karşı karşıya getirdi. 

İşte Fatma Girik'in Bodrum'daki müze evi!

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Fatma Girik, müzeyi anımsatan Bodrum’daki üç katlı evinin kapılarını ilk kez açtı. Fatma Girik, 3 katlı evinde 94 yaşındaki annesi ve çok sevdiği köpekleriyle yaşıyor.

bodrum Babil\'in Asma Bahçeleri

bodrum Babil\'in Asma Bahçeleri bodrum Babil\'in Asma Bahçeleri

Dünyanın 7 Harikasından biri olan Babil'in Asma Bahçeleri'nden esinlenerek Çakırlar Holding tarafından Bodrum'da yapılan Gardens of Babylon projesinin mimari konsepti Babil Kralı Nabukadnezar'ın yüzyıllar önce yaptırdığı yöntemler dikkate alınarak yapıldı.

1 Temmuz'da kapılarını açıyor
Tesis içinde bulunan Babil Heykelleri, Babil Kulesi tarihsel bir araştırma süreci sonucunda yapılan ar-ge çalışmaları ile hayata geçirildi. Projede döneme ait heykellerin yanı sıra Babil'in mimari tasarımının sembolü olan su taşıma sistemleri de maketlerle ele alındı. Bodrum'un simgesi olacak yatırım tatil ve yaşam alanı olarak planlandı. Yatırımdaki butik otel odaları dönemin kralları ve kraliçelerinin adlarına esinlendi ve dönemin mimarı özelliklerine göre şekillendirildi. 1 Temmuz'da kapılarını açacak olan yatırım kitle turizminde kültürel unsurları ön plana çıkaran bir yatırım olacak.
Sabah Emlak