30 / 06 / 2022

Borsa İstanbul Nasdaq ortaklık anlaşması

Borsa İstanbul Nasdaq ortaklık anlaşması

İbrahim Turhan, Nasdaq OMX Group Inc. ile stratejik ortaklık anlaşması imzalamak üzere yürütülen müzakerelerde son aşamaya gelindiğini ve olağanüstü genel kurul toplantısında anlaşmanın detayları hakkında paydaşlara bilgi verileceğini bildirdi.

Hükümetten flaş altın adımı! Borsa İstanbul nezdinde 'Emtia Pazarı' kuruldu

Hükümetin yüksek dolar ve enflasyona karşı mücadele için atılacağını açıkladığı adımlara bir yenisi daha eklendi. Sermaye Piyasası Kurulu, 'Borsa İstanbul nezdinde 'Emtia Pazarı' kurulmuş olup, altın sertifikası ihracına ilişkin çalışmalara başlanmıştır' açıklaması yaptı.

Borsa İstanbul'da şiddetli düşüş

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 4,07 değer kaybıyla 2.540,36 puandan tamamladı.

Borsa İstanbul’da gong bu kez Şeker GYO için çaldı!

Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlaması ile ilgili olarak gong töreni gerçekleştirildi. Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, gong töreninde önemli açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar...

Borsa İstanbul 6 Mayıs 2022 rakamları: Piyasalar bayram sevinci yaşatmadı

Borsa İstanbul, bayram haftasını düşüşle kapattı. BIST 100 endeksi, yüzde 0,31 değer kaybıyla günü 2.458,72 puanla sonlandırdı. Analistler ise FED'in faiz politikasında başarısız olabileceğini ve bu durumun Türkiye'yi de derinden etkileyeceğini düşünüyor.

Borsa İstanbul’da gong DAP için çaldı!

DAP Gayrimenkul Geliştirme hisseleri, Borsa İstanbul’da gerçekleştirilen gong töreninden sonra borsada işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul'da sert düşüş! Devre kesici uygulaması devrede!

Borsa İstanbul'da BİST 100 endeksinde cari değer kaybı yüzde 5'e yaklaştı. 21 Ocak Cuma gününü 2011 puandan kapatan endeks bugün 15:58 itibariyle 1915 puana geriledi.

Pasifik GYO Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı!

Ankara'da hayata geçirdiği projelerle sektörde adından söz ettiren Pasifik  GYO, Pasifik GYO Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı. 

Borsa İstanbul'dan niçin bir cacık olmaz?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, "Borsa İstanbul'dan niçin bir cacık olmaz?" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin o analizi...

Borsa rekor seviyeyi gördü!

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 1,11 değer kazanarak 1.441,90 puana çıktı ve 1.442,52 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu hafta borsa kaybettirdi! Altın, dolar, avro kazandırdı!

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 6,57 değer kaybetti, altının gram satış fiyatı yüzde 3,89, dolar/TL yüzde 5,21, avro/TL yüzde 3,95 değer kazandı.

Bu hafta borsa ve dolar kaybettirdi, altın ve avro kazandırdı!

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 0,84, dolar/TL yüzde 0,07, değer kaybetti, altının gram satış fiyatı yüzde 1,16, avro/TL yüzde 0,94 değer kazandı.

Akiş GYO 21 Ağustos'ta Borsa İstanbul'da pay geri alımı yaptı! 

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından 21 Ağustos 2020 tarihinde Borsa İstanbul'dan 40 bin TL nominal değerli Akiş GYO hissesi satın aldı...

Bu hafta borsa ve döviz kazandırdı, altın kaybettirdi!

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 2,19, avro/TL yüzde 2,76, dolar/TL yüzde 2,36 değer kazanırken, altının gram satış fiyatı yüzde 1,97 değer kaybetti.

Borsa İstanbul Nasdaq ortaklık anlaşması Haberi

Borsa İstanbul Nasdaq ortaklık anlaşması


Borsa İstanbul ile Nasdaq arasında stratejik ortaklık anlaşması imzalamak üzere yürütülen müzakerelerde son aşamaya gelindi.


Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Turhan, Nasdaq OMX Group Inc. ile stratejik ortaklık anlaşması imzalamak üzere yürütülen müzakerelerde son aşamaya gelindiğini ve olağanüstü genel kurul toplantısında anlaşmanın detayları hakkında paydaşlara bilgi verileceğini bildirdi.


Turhan yaptığı yazılı açıklamada, Borsa İstanbul AŞ'nin ilk genel kurul toplantısının, daha önce kamuoyuna duyurulduğu gibi 31 Aralık Salı günü Genel Müdürlük binasında yapılacağını bildirdi.


6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 138'inci maddesinin altıncı fıkrasının (c) bendinin, Türkiye sermaye piyasalarının dönüşüm ve gelişim vizyonu çerçevesinde borsaya, teknolojik dönüşüm, teknik bilgi ve yetkinlik aktarımı amaçlarıyla stratejik ortaklıklar kurma görev ve yetkisi verdiğini ifade eden Turhan, şunları kaydetti:


"Bu doğrultuda, dünyanın önde gelen borsalarından...