11 / 08 / 2022

Borusan EnBW

Borusan EnBW

Borusan EnBW Enerji, yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı portföyünü büyütme vizyonu çerçevesinde yeni yatırımlarını devreye almaya devam ediyor.

Borusan EnBW, Vestas ile rüzgar santrali yatırımı için el sıkıştı!

Alman enerji devi Vestas Türkiye’ye güven duyduklarını ve yatırım için çok iyi bir bölge olduğunu açıkladı ve Borusan ile 346 milyon dolarlık Avrupa’nın en büyük rüzgar enerjisi yatırımına imza attı.

Yeni MINI Cooper modelleri Mayıs'ta Türkiye'de!

Borusan distribütörlüğünün yaptığı açıklamaya göre, MINI Cooper yenilenen versiyonlarını Türkiye yollarında görmeye sayılı günler kaldı. Peki yenilenen MINI Cooper versiyonları ne zaman Türkiye'de satışa sunulacak? Modellerin özellikleri neler? Detaylar haberimizde...

Reysaş GYO Serik'teki deposunu 15 milyon TL'ye kiraya verdi!

Reysaş GYO, Antalya Serik'te bulunan 42 bin 483 metrekare deponun 11 bin 806 metrekare depolama alanı "Borusan Lojistik Dağıtım Depolama Taşımacılık ve Ticaret A.Ş."ye 5 seneliğine 15 milyon TL'ye kiraya verildi. 

Reysaş GYO Tuzla'daki deposunun açık alanını 5 milyon TL'ye kiraya verdi!

Reysaş GYO'nun portföyünde bulunan İstanbul İli Tuzla İlçesi Tepeören Mahallesi 1586 Parseldeki 5.215 metrekarelik açık saha alanı Borusan Lojistik Dağıtım Depolama Taşımacılık ve Ticaret A.Ş.'ye kiraya verildi. 

Ofislerde değişim rüzgarı esiyor!

Pandemi süreci ofis sektöründe değişim rüzgarları estiriyor. Mey İçki’den Borusan’a, Miele’den Allianz’a kadar yerli ve yabancı şirketler alan küçültme, uydu ofise geçme gibi yeni uygulamalar alınıyor.

Reysaş GYO Ankara'daki deposunu 1 milyon TL'ye kiraya verdi!

Reysaş GYO portföyünde bulunan Ankara İli Kahramankazan İlçesi Saray Mahallesi'nde yer alan deposunu Borusan Lojistik Dağıtım Depolama Taşımacılık ve Ticaret A.Ş.'ye kiraladı.

Reysaş GYO Tuzla'daki deposunu 75 milyon dolara kiraladı!

Reysaş GYO Tuzla'daki deposunu Borusan Lojistik'e kiraya verdi. Depodan 10 yılda dolar artışları ve KDV dahil yaklaşık olarak 75 milyon dolar gelir elde edilecek.

Borusan Türkiye'de 2 iş makinesi merkezi açacak!

Borusan, Türkiye’de iş makinelerine hizmet verecek iki merkez açmaya hazırlanıyor. Borusan, 2017’de açacakları iki tesis ile 400 kişiye istihdam sağlayacak.

Borusan Kocaeli'deki gayrimenkullerini 87.8 milyon TL'ye sattı!

Borusan Mannesmann Kocaeli'de bulunan gayrimenkullerini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne toplam 87 milyon 835 bin TL'ye sattı.

BMW ve lezzet tutkunları Büyükyalı’da buluştu!

Büyükyalı, Borusan işbirliğiyle gerçekleştirdiği etkinlikte, yeni 5 Serisi’ni deneyimlemek isteyen BMW tutkunlarını ağırladı.

Büyükyalı İstanbul'un BMW 5 Serisi etkinliği 21 Mayıs'ta!

Özak GYO, Yenigün ve Ziylan Ortaklığı tarafından Büyükyalı İstanbul, Borusan işbirliğiyle satış ofisinde BMW tutkunları davetliler test sürüşü yapıp yeni 5 Serisi’ni deneyimleyebilecekler. Etkinlik 21 Mayıs'ta gerçekleşecek.

Borusan Oto Kıbrıs'ın en prestijli tesisini inşa ediyor!

Borusan Oto showroom yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Firma, KKTC’nin en prestijli tesisinin inşaatına başladı.

Borusan'dan 1,4 milyarlık yatırım!

Enerji, lojistik, çelik gibi alanlarda faaliyet gösteren Borusan Grubu bu yıl 1,4 milyar liralık yatırım yapmayı planlıyor.

Reysaş GYO Tuzla'daki deposunu 75 milyon dolara kiraladı!

Reysaş GYO, Tuzla'da inşa edilecek deposunu 10 yıllığına Borusan Lojistik Dağıtım Depolama Taşımacılık ve Ticaret A.Ş.'ye kiraladı. Reysaş bu kiralamadan KDV dahil yaklaşık olarak 75 milyon dolar gelir elde edecek.

Borusan EnBW Haberi

Borusan EnBW

Borusan EnBW Enerji’nin yatırımını tamamladığı, toplam 158.4 MW’lik üç önemli rüzgâr enerjisi santrali (RES) daha faaliyete geçti. Söz konusu RES’lerden ikisi yüzde 100, biri de kısmen üretimde. Bakanlık geçici kabulleri tamamlanan Harmanlık RES toplam 50 MWe’lık kurulu gücüyle 6 Mayıs 2015’te resmi olarak ticari işletmeye alındı.


Koru RES’in bakanlık geçici kabulleri de 22 Mayıs 2015’te tamamlanarak tesisler 23 Mayıs 2015 itibariyle toplam 50 MWe’lık kurulu gücüyle resmi olarak ticari işletmeye geçti. Toplam 50 MW kurulu güce sahip Mut RES’in ilk 6 türbini kapsayan 19.8 MWe’lik kısmı da bakanlık geçici kabulünün ardından 23 Mayıs 2015’te ticari üretime başladı. Kısa zamanda tesisin tamamının (50 MWe) devreye alınması planlanıyor. 


Her yıl 6 milyon ağacı kurtaracak


Borusan EnBW’nin, her biri 52.8’er MW kurulu güce sahip üç...