çarşamba kentsel dönüşüm

çarşamba kentsel dönüşüm

Samsun'un Çarşamba ilçesi, 2018 yılında hayata geçirilen kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmalarıyla adından söz ettiriyor.

Çarşamba'da dönüşüm çalışmaları tam gaz!

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar yaptığı açıklamada “Bafracalı Mahallesi’nde başladığımız Kentsel Dönüşüm 1. etap inşaat Çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Samsun Çarşamba'da dönüşüm başlıyor!

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, İlçede 3 bölgede uygulayacakları kentsel dönüşüm çalışmalarına başladıklarını açıkladı.

Zeytinburnu'nda kentsel dönüşüm tam gaz!

2 yıllık görev süresinde yapılan çalışmalarını anlatan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, ilçe genelinde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgi verdi. 

İzmir'de kentsel dönüşüm ada bazında yapılmalı!

İZSİAD Başarı Hikayeleri Sohbetleri’nin bu haftaki konuğu Epig Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve İZSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Semiha Güneş, "Bugün İzmir’in gündeminde olan kentsel dönüşüme ada bazında bakılmalı; ada dönüşmeli, parsel değil. Bu dönüşüm olursa onun adı kentsel dönüşüm olur" dedi.

Ömer Arısoy: Kentsel dönüşüm projelerimizi sonuçlandırıyoruz!

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’ne konuk oldu. Kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklama yapan başkan Arısoy, projelerin tamamlanma aşamasına geldiğini açıkladı. 

Erzincan'da kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Erzincan Hocabey ve Kızılay mahallelerindeki alanın tamamını kentsel dönüşüm sahası ilan ettiklerine dikkat çekti. Kurum, Merkez Çarşı ve Başbağlar Mahallesi'nde de çalışmalara başlanacağını belirtti.

Antalya Kepezaltı ve Santral mahallelerinde kentsel dönüşüm mağduriyeti!

Antalya’nın Kepezaltı ve Santral mahalleleri kentsel dönüşüm projesi inşaatının zamanında tamamlanmadığını anımsatan CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, kira yardımı ödemelerini de alamayan vatandaşın mağdur edildiğini belirtti.  

Bedri Yaşar'dan kentsel dönüşüm çağrısı!

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "Türkiye'nin bir deprem kuşağında olduğunu biliyoruz. İktidara sesleniyorum kentsel dönüşümlere bir an önce başlamalıyız" dedi...

Zeytinburnu kentsel dönüşüm projelerinde son durum ne?

 Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, ilçedeki Telsiz, Çırpıcı, Merkezefendi İETT Blokları ve Beştelsiz Mahallesi’ndeki  kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bazı açıklamalar yaptı.

Nevşehir’deki Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temeli Mart’ta atılacak!

Nevşehir’de TOKİ tarafından inşa edilecek 1. Etap Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi’nin tarihi belli oldu. Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı konuyla ilgili açıklama yaptı. İşte Nevşehir’deki kentsel dönüşümün tarihi…

Nevşehir Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi başlıyor!

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın büyük önem verdiği ve 'Türkiye'nin örnek kentsel dönüşüm projesi olacak' diye açıkladığı 1. Etabı içinde bulunan hak sahipleri görüşmeler yapılıyor.

Bursa Çarşamba'da kentsel dönüşüm kamu lojmanlarıyla başlıyor!

Bursa Çarşamba'da kentsel dönüşüm bölge halkı için umut oldu. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, merakla beklenen dönüşümün ilk adımının Cilimboz Deresi kıyısındaki lojmanlarla başlayacağını duyurdu...

Zeytinburnu’nda kentsel dönüşüm için rezerv konutlar inşa edilecek!

Zeytinburnu Belediye Başkanı Arısoy, yine aynı alan üzerinde bulunan 20 bin metrekarelik bölüme ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle kentsel dönüşüm projesinde kullanılmak üzere rezerv konut inşa edileceğini müjdeledi....

Nevşehir Karasoku Kentsel Dönüşüm Projesi'ne destek!

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, hayata geçirilecek kentsel dönüşüm ve kent meydanı projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan görüş aldı.

Bingöl'de kentsel dönüşüm mağduriyeti yaşanmayacak!

Kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili açıklama yapan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; “Biz rant değil, hizmet odaklı çalışıyoruz. En büyük gayemiz de hak sahiplerini mağdur etmeden projeyi nihai sonuca ulaştırmaktır.” dedi.

çarşamba kentsel dönüşüm Haberi

çarşamba kentsel dönüşüm

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde Orta Mahalle’de yer alan İhsaniye Camii çevresiyle beraber yenileniyor. Çarşamba Belediyesi'nde yer alan habere göre, şehir merkezinde eski sebze halini 2006'da eski stadyumu ise 2008'de yeni yerlerine taşıyarak buraları değerlendiren Çarşamba Belediyesi, 2018 yılında başladığı kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmalarıyla adından söz ettirmeyi sürdürüyor.

DÜNDAR, “İHSANİYE CAMİİ, ÇEVRESİNDEKİ CADDE VE SOKAKLARIYLA YENİLENİYOR”

İhsaniye Camii ve çevresinde yenileme çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Dr Ata Giritli Caddesi ve İhsaniye Camii Bölgesi’nde yenileme, cadde ve soksak iyileştirme çalışmalarımız var. Bu bölgede bulunan ancak ihtiyacı karşılama da yetersiz kalan eski İhsaniye Camii yeniden inşa ediliyor. Eski sebze hali ve stadyum bölgesi örneğinde olduğu gibi Yeni Şehir Köprüsü’nün de devamı olan bu güzergâhı bir bütün halinde planlayarak yeniliyoruz....