çevre şehircilik konut projesi

çevre şehircilik konut projesi

Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin saldırıları sonucu evleri yıkılan vatandaşlar için yapılan konutlarda sona yaklaşıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen konutlar önümüzdeki aylarda sahiplerine teslim edilecek. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bursa'daki 22 konut ve 22 iş yerini satışa çıkardı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bursa Osmangazi'de yer alan 22 adet konut ve 22 adet iş yerini satışa çıkardı.

'Ulusal Coğrafi Bilgi Stratejisi ve Eylem Planı' Resmi Gazete'de!

Çevre Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünce onaylanan "Ulusal Coğrafi Bilgi Stratejisi ve Eylem Planı" yürürlüğe alındı. 

Tapu işlerine internet kolaylığı!

Çevre Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, koronavirüs tehdidi geçene kadar tapu işlemlerinin bir kısmı webtapu üzerinden yapılacak.

Murat Kurum'dan deprem uyarısı: Hasarlı binaları kullanmayalım!

Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Manisa'da 5.4 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Akhisar ilçesini ziyarete etti. Bakan Murat Kurum: “Gerekeni yapacağız “dedi.

Murat Kurum: Her yıl 100 bin yeni konut yapacağız!

Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaptığı açıklamada 100 bin konut başvurularının 800 bini aştığını söyledi.

Ankara'daki dev arazi Türkiye Verimlilik Vakfı'na devredildi!

Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Ankara Beytepe Mahallesi’nde yer alan 35 bin metrekarelik arazi için nazım imar planı değişikliği yaptı. Arazi, Türkiye Verimlilik Vakfı'na devredildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Arnavutluk'ta 500 konut yapacağız!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Arnavutluk'ta 500 ayrı konut yapmak üzere de Çevre Şehircilik Bakanımıza talimatı verdim" diye konuştu.

Uzungöl'de yıkımı beklenen yapılara bakanlık incelemesi!

Uzungöl’de imar barışına uygun olmayan 118 yapının sahipleri, Çevre Şehircilik Bakanlığı'ndan bölgenin incelenmesi talebinde bulundu. Uzungöl Turizmciler Dernek Başkan Yardımcısı Murat Akyüz, " Artık yıkım tartışmaları bitmeli ve tamamen turizme odaklanmalıyız" dedi…

Kentsel dönüşümde yeni sistem! 

Eylül ayının ilk haftasında Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Kentsel Dönüşüm Eylem Planı açıklanacak. Yeni kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında her şehre ayrı dönüşüm planı uygulanacak.  

Düzce'de heyelan riski taşıyan 66 bina boşaltılacak! 

Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Düzce'de heyelan nedeniyle yıkılma riski taşıyan 66 bina boşaltılacağını söyledi. 

Beykoz'a 10 bin yeni konut müjdesi!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “ Çevre Şehircilik Bakanlığımızın tüm ekibi Beykoz’daydı. Sağlıksız konutların sağlıklı konutlara dönüştürüleceğinin müjdesini veren Bakanlığımız, 4-5 yıl içinde Beykoz’da 10 bin konut yapılacağını söyledi" dedi.

Murat Aydın: Beykoz’da yatırım yapmak isteyen herkese destek olacağız!

Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la Beykoz’u ve çevresini incelediğini belirten Başkan Murat Aydın, 'Beykoz’un mülkiyet problemi neredeyse çözülmüştür' dedi.

Şırnak yeniden imar ediliyor!

Şırnak'ın imar çalışmaları kapsamında Belediye Başkanı Mehmet Yarka ve Çevre Şehircilik Genel Müdürlüğü heyeti incelemelerde bulundu.

çevre şehircilik konut projesi

çevre şehircilik konut projesi çevre şehircilik konut projesi

Anadolu Ajansı'nda (AA) yer alan habere göre Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin saldırıları sonucu evleri kullanılamayacak halde olan vatandaşlar için konutlar yapılıyor. İnşaatı devam eden konutlar için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yükselen konutlar 9 ayrı noktada yer alıyor. 5 bin 700 konut ve 285 iş yeri önümüzdeki aylarda hak sahiplerine verilecek.

Vali Mehmet Aktaş ve Belediye Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, İsmet Paşa Mahallesi'nde yapılan konutlarda incelemelerde bulundu. 

Terör en büyük zararı Şırnak'a verdi

Aktaş konuyla ilgili açıklamalar yaparak terörün en büyük etkisinin vatandaşa olduğunu ifade etti. Aktaş, "Şırnak merkezde 9 noktada 5 bin 700 konut ve 285 iş yerinin yapımı sürüyor. Şırnak'ta hedef 6 bin 500 konut ve bin iş yeri yapılmasıdır." diye konuştu.

Konutların 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak yapıldığını...