DASK fiyatı ne kadar 2020

DASK fiyatı ne kadar 2020

Türkiye, deprem kuşağında bulunduğu için DASK çok büyük önem arz ediyor. Zorunlu Deprem Sigortası olarak bilinen DASK, konut sahiplerine koruma sağlıyor. Peki, DASK fiyatları ne kadar? İşte 2020 DASK fiyatları...

DASK 2020 fiyatları ne kadar?

Türkiye, deprem kuşağında bulunduğu için DASK çok büyük önem arz ediyor. Zorunlu Deprem Sigortası olarak bilinen DASK, konut sahiplerine koruma sağlıyor. Peki, DASK fiyatları ne kadar? İşte 2020 DASK fiyatları...

Deprem testinin fiyatı ne kadar?

Elazığ'da yaşanan depremden sonra, binaların dayanıklılığı tekrar gündeme geldi. Deprem testiyle bina dayanıklığı ölçülebiliyor. Peki deprem testi fiyatları ne kadar? İşte deprem testi fiyatları...

DASK 2020 fiyatı ne kadar?

Elazığ Sivrice depremine, Elazığ’da 80.000 Malatya’da 102.706 konut Depreme Sigortasız yakalandığı belirtildi. Bunun üzerine ise zorunlu deprem sigortası ve DASK fiyatları merak edilmeye başladı...

Halka açık AVM'lerin hangisinin fiyatı ne kadar?

İstanbul’daki halka açık AVM’lerin piyasa değerlerini bir hafta boyunca her gün açıkladık. İstanbul’un şampiyonu Akasya AVM oldu. Peki İstanbul ve Anadolu şehirlerindeki halka açık AVM'lerin hangisinin fiyatı ne kadar?

TOKİ Denizli 2020 projeleri!

TOKİ Denizli 2020 başvuruları ne zaman? TOKİ Denizli 2020 başvuru şartları neler? TOKİ Denizli 2020 inşaatı ne zaman? TOKİ 100 bin sosyal konut fiyatı ne kadar? İşte detaylarıyla TOKİ 100 bin sosyal konut Denizli 2020 projesi....

DASK’ta 2020 devrimi!

Türkiye gelince evlerin yüzde 52’ye yakını depreme karşı sigortalı. 1 Ocak 2020’den itibaren DASK’ta önemli yenilikler olacak. Risk haritaları ile binanın yeri ve yüksekliğinin yanı sıra yapılma tarihi de fiyatı etkileyecek...

Altının ons fiyatı neden düşüyor? Ne zamana kadar düşer?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, "Altının ons fiyatı neden düşüyor? Ne zamana kadar düşer?" sorusunu kendi Twitter hesabında 14 maddede yanıtladı. İşte 14 maddede "altın" analizi...

Lüks inşaat metrekare fiyatı 2019!

2019 yılında uygulanacak lüks İnşaat maliyet bedelleri geçtiğimiz ay Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tespit edildi. Peki, lüks inşaat metrekare fiyatı 2019 ne kadar oldu?

DASK ne kadar 2018?

2018 yılına ait DASK sigortası bedelleri Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde değişiklik yapılmasına ilişkin tebliğ kapsamında bulunuyor. Peki, DASK ne kadar 2018?

İmar barışında metrekare fiyatı ne kadar?

Yapı Kayıt Belgesi 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış yapılar için veriliyor. Belge alınırken belli oranlarda bedel ödemesi de yapılıyor. Peki, imar barışında metrekare fiyatı ne kadar?

15 soruda DASK deprem sigortası!

Zorunlu deprem sigoratası (DASK), konutlar için yaptırılması zorunlu olan tek sigorta türü olup, senelik olarak yaptırılabiliyor. Peki, DASK sigortası yaptırılmazsa ne olur? Sigorta nereden ve nasıl yaptırılır? 

DASK fiyatları 2018!

DASK zorunlu deprem sigortası demektir. Konutlar için yapılması zorunlu olan DASK sigortası için yıllık belli bir oranda prim ödemesi yapılıyor. Peki, DASK fiyatları 2018 ne kadar olacak?

Nidapark İstinye metrekare fiyatı ne kadar?

Nidapark İstinye projesi 3 etap şeklinde dizayn ediliyor. Nidapark İstinye Evleri'nde teslimleri 36 ay sonra gerçekleşecek. Peki Nidapark İstinye metrekare fiyatı ne kadar?

DASK fiyatı ne kadar 2020

DASK fiyatı ne kadar 2020 DASK fiyatı ne kadar 2020

Devletin zorunlu tuttuğu DASK sigortası deprem sonucu oluşan yangın, patlama ve yer kaymasının yalnızca binada oluşturduğu hasarları karşılıyor. Sözcü'de yer alan habere göre, tüm konut sahiplerinin yaptırması gereken ve her yıl yenilenen DASK bilgileri, özellikle son zamanlarda yaşanan depremler sonrasında daha da merak edilir hale geldi. 

DASK PRİMİ DEĞİŞİYOR MU?

Deprem riski taşıyan bölgelere göre değişien DASK sigortası primi, yüksek riskli bölgeler de daha fazla, düşük riskli bölgelerde daha az olarak ödenir. 

DASK ÜCRETLERİ NASIL BELİRLENİYOR?

DASK ücretleri Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliği'yle Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından düzenleniyor.

DASK BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

Zorunlu Deprem Sigortası yani DASK poliçesi yaptırmak oldukça zahmetsiz. Evinizi ve ailenizi güvence altına almak için yaptıracağınız DASK sigortası için en yakın sigorta acentesine veya banka şubesine başvurabilirsiniz. 

DASK BAŞVURUSUNDA GEREKLİ...