04 / 07 / 2022

devletten para yardımı kimler alabilir

devletten para yardımı kimler alabilir

Devletimiz salgın sürecinde vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlara para yardımı sağlayan kurumlardan bir tanesi de kaymakamlıklar. Kaymakamlıklardan çalışan ya da çalışmayan herkese maddi destekler gelmeye devam ediyor.

Prefabrik ev yapana devletten 30 bin TL destek! Prefabrik ev yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Devletten prefabrik ev yapacak vatandaşlara 30 bin TL destek geldi! Peki, Prefabrik ev yardımı nasıl alınır? Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı prefabrik ev yardımı şartları neler?

İzmir'deki depremzedelere yapılan kira yardımı geri istenecek iddiası!

Hükümet, 30 Ekim 2020'de 6,9 büyüklüğünde gerçekleşen İzmir depreminde yıkılan evlerin yerine para karşılığı ev yaptı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 1150 Türk Liralık kira yardımını geri istedi.

Duyan bayram ediyor! Devletten milyonlara kira yardımı müjdesi!

Devlet ev kiracılarına 2 bin 300 Türk Lirası taşınma desteği ve aylık 1.150 Türk Lirası kira yardımı yapılacağı müjdesini verdi.

Devletten evi olmayana büyük yardım!

Evi olmayan vatandaşlara müjdeli haber geldi. Ev sahibi olmayan ve maddi anlamda zorluk yaşayan vatandaşlara hükümet tarafından 30 bin TL'ye varan yardım veriliyor. İşte söz konusu yardımın detayları...

Ev almak isteyenler dikkat! Devletten 40 bin TL yardım!

Devlet tarafından sunulan prefabrik ev desteğine başvurmak isteyen vatandaşlar detayları merak ediyor. Devlet, prefabrik ev yapana 40 bin TL'lik yardım sunuyor. Peki başvuru şartları neler?

Müjde! İhtiyaç sahiplerine gıda ve para yardımı yapılacak! 

Vakıflar Genel Müdürlüğü internet sayfasından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardım kolisi verileceği açıklandı.

Çalışan ya da çalışmayan herkese maddi yardım yapılacak! 

Devletimiz salgın sürecinde vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlara para yardımı sağlayan kurumlardan bir tanesi de kaymakamlıklar. Kaymakamlıklardan çalışan ya da çalışmayan herkese maddi destekler gelmeye devam ediyor.

Prefabrik ev yapmak isteyene devletten 30 bin TL yardım! 

Prefabrik ev yapmak isteyenlere devletten müjde. Aile Bakanlığı prefabrik ev inşa etmek isteyen vatandaşlara 30 bin TL hibe verecek. İşte prefabrik ev yardımı için başvuru şartları...

Reuters’tan çarpıcı analiz: Esnaf daha fazla kira yardımı bekliyor!

İkinci Kovid-19 dalgası Türkiye'nin kemer sıkma ve yüksek faiz politikasını teste tabi tutuyor, kısıtlamalar ekonomik zorlukları artırıyor. Bazı analistler, yetkililerin sıkı para politikasına sadık kalacağını söylerken bazıları ise şüpheyle bakıyor. Esnaf daha fazla kira yardımı talep ediyor.

Kiracılara müjde! 1.150 TL yardım yapılacak!

Devletten kentsel dönüşüm bölgelerinde yaşayan kiracıları sevindiren haber geldi. İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayan vatandaşlar kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde devletten aylık  1.150 TL kira yardımı alabilecek. 

Devletten kiracılara 960 TL kira yardımı!

Devletten kirasını ödemeyen kiracılara müjde... Kirasını ödemeyen vatandaşlara 960 TL kira yardımı yapılıyor. Kira yardımından kimler yararlanabiliyor? Başvuru nereden yapılıyor? İşte detaylar...

IMF düşük gelirli 28 ülkeye borç yardımını uzattı!

Uluslararası Para Fonu (IMF), düşük gelirli 28 ülkeye acil borç servisi yardımını 6 ay daha uzattı.

Kiracılar dikkat! Devletten kira yardımı nasıl alınır?

Kovid-19 salgını süreciyle devlet tarafından vatandaşlara yönelik yapılan sosyal yardım destekleri de arttı. Şimdi ise kiralarını ödeyemeyen vatandaşlarımız için kira başvurusu gündemde. Peki bu yardım başvurusu nedir Devletten kira yardımı nasıl alınır?

devletten para yardımı kimler alabilir Haberi

devletten para yardımı kimler alabilir

Kaymakamlıklardan çalışan ya da çalışmayan herkese maddi destekler gelmeye devam ediyor. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar için destek sağlayan kurumlardan bir tanesi de kaymakamlıklar. Aslında kaymakamlık olarak sağlandığı düşünülen para yardımı kaymakamlıklar bünyesinde yer alan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından sağlanıyor. Bu kurumlar vatandaşların ihtiyaç sahibi olmaları durumunda nakit para desteği sağlıyor. Vatandaşların ihtiyaç sahibi olmalarına dair süreç ise yine SYDV'ler tarafından inceleniyor. Kimlere hangi şartlar ile hangi yardımlar verilecek? İşte ayrıntılar...

2021 Kaymakamlık tarafından verilen para yardımları nelerdir?

İhtiyaç sahibi vatandaşlara bu zor ekonomik şartlarda biraz olsun destek olabilmek amacıyla kaymakamlık tarafından sağlanan belli başlı sosyal yardımlar bulunuyor.

Belli başlı yardımlar şu şekilde;

Nakit (Para) Yardımı: İhtiyaç sahibi vatandaşlara gerekli şartları sağlamaları halinde sunulan maaş yardımıdır.

Erzak Yardımı: Bu yardımda ihtiyaç...