dijital türk lirası

dijital türk lirası

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası; ASELSAN, HAVELSAN ve TÜBİTAK-BİLGEM, Dijital Türk Lirası Ar-Ge kapsamında mutabakat zaptı imzaladı. Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu oluşturuldu.

Dijital Türk Lirası'nın riskleri neler? 

Merkez Bankası’nın, “Dijital Türk Lirası Ar-Ge Projesi”ni hayata geçirmesi ile beraber çok sayıda yatırımcı bu borsadaki riskleri merak etti. Peki, Dijital Türk Lirası'nda ne gibi riskler bulunuyor?

Merkez Bankası açıkladı! Dijital Türk Lirası için ilk adım atıldı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası; ASELSAN, HAVELSAN ve TÜBİTAK-BİLGEM, Dijital Türk Lirası Ar-Ge kapsamında mutabakat zaptı imzaladı. Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu oluşturuldu.

Merkez Bankası dijital Türk Lirası için düğmeye bastı!

Merkez Bankası; ASELSAN, HAVELSAN ve TÜBİTAK ile ikili mutabakat zabıtlarına imza atıldığını ve Dijital TL için işbirliği platformunun hazırlandığını duyurdu. 

Tüketici kredilerinin 279 milyar 229 milyon lirası konut!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından her hafta düzenli olarak yayınlanan bültene göre, tüketici kredilerinin  279 milyar 229 milyon Türk Lirası konut kredilerinden oluştu.

Tüketici kredilerinin 279 milyar 289 milyon lirası konut!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından her hafta düzenli şekilde yayınlanan bültene göre, tüketici kredilerinin 279 milyar 289 milyon Türk Lirası konut kredilerinden oluştu.

Türk Telekom ve Hepsiemlak'tan emlakta dijital dönüşüm işbirliği!

Türk Telekom emlak sektöründe dijital dönüşümün önünü açacak yeni projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Hepsiemlak ile hayata geçirilen proje ile emlakçılara atanan mobil numaraların kendilerine ait şahsi numaralara yönlendirilmesi sağlanacak.

Tüketici kredilerinin 278 milyar 474 milyon lirası konut!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından her hafta düzenli şekilde yayınlanan bültene göre, tüketici kredilerinin 278 milyar 474 milyon Türk Lirası konut kredilerinden oluştu.

Tüketici kredilerinin 277 milyar 975 milyon lirası konut!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından her hafta düzenli şekilde yayınlanan bültene göre, tüketici kredilerinin 277 milyar 975 milyon Türk Lirası konut kredilerinden oluştu.

Tüketici kredilerinin 277 milyar 870 milyon lirası konut!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından her hafta düzenli şekilde yayınlanan bültene göre, tüketici kredilerinin  277 milyar 870 milyon Türk Lirası konut kredilerinden oluştu.

Tüketici kredilerinin 277 milyar 130 milyon lirası konut!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından her hafta düzenli şekilde açıklanan bültene göre, tüketici kredilerinin  277 milyar 130 milyon Türk Lirası konut kredilerinden oluştu.

Tüketici kredilerinin 276 milyar 512 milyon lirası konut!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından her hafta düzenli olarak açıklanan bültene göre, tüketici kredilerinin  276 milyar 512 milyon Türk Lirası konut kredilerinden oluştu.

Tüketici kredilerinin 276 milyar 475 milyon lirası konut!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun her hafta düzenli olarak açıkladığı bültene göre, tüketici kredilerinin 276 milyar 475 milyon Türk Lirası konut kredilerinden meydana geldi.

Tüketici kredilerinin 275 milyar 949 milyon lirası konut!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun her hafta düzenli olarak yayınladığı bültene göre, tüketici kredilerinin 275 milyar 949 milyon Türk Lirası konut kredilerinden meydana geldi.

dijital türk lirası Haberi

dijital türk lirası

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Dijital Türk Lirası için bir platform oluşturdu. Birinci faz pilot uygulama çalışmaları kapsamında TCMB'de prototip 'Dijital Türk Lirası Ağı' kurulacak ve teknoloji paydaşları ile dar kapsamlı ve kapalı devre pilot uygulama testleri gerçekleştirilecek.

Sputniknews'de yer alan habere göre; Dijital Türk Lirası Ar-Ge projesi kapsamında blockchain teknolojisi, ödeme sistemlerinde dağıtık yapıların kullanımı, anında ödeme sistemleri ile entegrasyon gibi konularda çeşitlilik gerektirebilecek testlerin yapılması da planlanıyor. TCMB'den yapılan açıklamada bankanın dijital Türk lirasının tedavülüne yönelik almış olduğu nihai bir kararın olmadığı vurgulandı.
TCMB'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: ''ASELSAN, HAVELSAN ve TÜBİTAK-BİLGEM ile ikili mutabakat zabıtları imzalamış ve “Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu” oluşturmuştur. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), mevcut ödemeler altyapısını tamamlayıcı nitelikte dijital Türk lirasının...