Diyarbakır yeni imar yolları

Diyarbakır yeni imar yolları

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıl kent merkezinde 270 bin ton asfalt dökerek, 8 metre uzunluğunda 8 cm kalınlığında 170 km yol asfaltladı, 42 kilometre imar yolu açarak altyapı ve üstyapı işlerini tamamladı.

Diyarbakır'a yeni millet bahçesi müjdesi!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte yeni millet bahçeleri inşa etmek için düğmeye bastı.

TOKİ Diyarbakır'da 2 yeni okul inşa edecek! İhalesi bugün!

Yeni eğitim yatırımları için düğmeye basan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Diyarbakır'ın iki ilçesinde 2 yeni konut inşa edecek.

TOKİ'den Diyarbakır'a 2 yeni okul! İhalesi yarın!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Diyarbakır Bağlar ve Yenişehir'de hayata geçireceği okulların ihalesi yarın yapılacak.

TOKİ Diyarbakır'da 2 yeni okul inşa edecek! İhalesi bugün!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Diyarbakır'da 2 yeni okul inşa edecek. Projelerin ihalesi bugün saat 14:30'da yapılacak.

TOKİ Diyarbakır Bismil'de 2 yeni okul inşa edecek!

Yeni eğitim yatırımları için start veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde 2 yeni konut inşa edecek.

TOKİ Diyarbakır'da 2 yeni okul inşa edecek!

Konut yatırımları dışında eğitim yatırımları da hayata geçiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Diyarbakır'da 2 yeni okul inşa edecek.

Diyarbakır'da 31.2 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Diyarbakır İli Yenişehir Belediye Başkanlığı, Diyarbakır Yenişehir'de yer alan gayrimenkulü 31 milyon 181 bin 980 TL bedelle satışa çıkardı.

Diyarbakır Yenişehir'de kentsel dönüşüm kararı!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Diyarbakır Yenişehir'de yer alan bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edildi...

Diyarbakır Yenişehir'de 31.2 milyon TL'ye satılık arsa!

Diyarbakır'ın Yenişehir Belediye Başkanlığı, Diyarbakır ili, Yenişehir ilçesi, Şilbe Mahallesinede yer alan arsayı 31 milyon 181 bin 980 TL'ye satıyor...

Diyarbakır'da 31.2 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Diyarbakır İli Yenişehir Belediye Başkanlığı, Diyarbakır Yenişehir'de yer alan gayrimenkulü 31 milyon 181 bin 980 TL bedelle satışa çıkardı.

TOKİ Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu kura sonuçları kazananlar listesi 2020!

TOKİ Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu kura sonuçları kazananlar listesi 2020 haberimizde yer alıyor. TOKİ Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu kura sonuçları kazananlar listesi 2020 ve TOKİ Diyarbakır Üçkuyu kura sonucu isim listesi...

TOKİ Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu kura sonucu 29.05.2020!

TOKİ Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu kura sonucu 29.05.2020 haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu kura sonucu 29.05.2020 ve TOKİ Yenişehir Üçkuyu kura sonucu 2020...

TOKİ Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu kuraları bugün çekiliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu projesinde yer alan 1984 adet konutun kura çekilişi bugün gerçekleştirilecek.

Diyarbakır yeni imar yolları Haberi

Diyarbakır yeni imar yolları


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, geçtiğimiz yıl kent merkezinde 270 bin ton asfalt dökerek, 8 metre uzunluğunda 8 cm kalınlığında 170 km yol asfaltladı, 42 kilometre imar yolu açarak altyapı ve üstyapı işlerini tamamladı. Kırsalda 2 bin kilometre yol çalışması ve 16 menfez yaparak, mevcut yol ağının yüzde 35’inde çalışmalarını tamamlandı.


Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Turan Kapan, geçtiğimiz yıl yapılan çalışmaları değerlendirdi, bu yıl yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kapan, geçen yıl 5 şube müdürlüğü ve 265 personelle asfaltlama, yol bakım ve onarım çalışmaları yürütüldüğünü, yol çalışmalarına 145 milyon lira yatırım yapıldığını, bunun 105 milyonunun kent merkezi ve kırsal alandaki yol yapımında, geri kalanının ise mal, hizmet, araç ve akaryakıt alımında...