doğalgaz kömüre göre karlımı

doğalgaz kömüre göre karlımı

Kayseri’de doğalgaz tedarikçisi Kayserigaz’ın Genel Müdür Yardımcısı Adem Dinçay, 5 kişilik bir evde ısınma, mutfak ve sıcak su temininde doğalgaz kullanılmasının, kömüre ve tüpe göre yüzde 53 daha karlı olduğunu söyledi.

Kaçak yapılara doğalgaz bağlanacak mı 2016?

Torba Yasa kapsamında kaçak yapıların elektrik, su ve doğalgaz abonelikleri ile ilgili bazı düzenlemeler yer alıyor. Bu düzenlemeye göre, "Kaçak yapılara doğalgaz bağlanacak mı 2016?" diye soruyorsanız işte yanıtı..

Doğalgaz sabit ödeme sistemine kimler başvurabilir?

Doğalgaz aboneleri Sabit Ödeme Sitemi’ne geçerek son ödeme tarihini kendisi belirliyor ve böylece bütçesini ödeme tarihine göre ayarlayabiliyor. Peki, doğalgaz sabit ödeme sistemine kimler başvurabilir?

İstanbul'da doğalgaz tarifesi değişebilir!

İstanbul için yeni doğalgaz tarifesi belirleniyor. EPDK'nın yaptığı tarife çalışmasının tamamlanması halinde abonelere gaz satış fiyatı netleşmiş olacak. Yetkililere göre fiyatlar düşebilir. İşte çalışmanın ayrıntıları...

Alibeyköy doğalgaz hattındaki sızıntı önlendi!

Alibeyköy'de metro çalışması sırasında zarar gören doğalgaz hattındaki sızıntı önlendi. Alınan bilgiye göre, Çırçır Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda metro inşaatı çalışması sırasında doğalgaz ana dağıtım hattı zarar gördü.

Doğalgaz bağlantısı için acele kamulaştırma!

Bursagaz İznik Şehir RMA Doğalgaz Bağlantı Hattı Projesi kapsamında bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak. Bakanlar Kurulu Kararı'na göre açıklama yapıldı.

Doğalgaz faturası ne zaman gelir?

Dağıtım şirketi, doğal gaz satış miktarını son okuma tarihindeki ile bir önceki okuma tarihi arasındaki iki endeksin farkını alarak ilgili yönetmeliğe göre hesaplar ve tahakkuk bu değer üzerinden yapılır. Peki, doğalgaz faturası ne zaman gelir?

Yanlış doğalgaz faturasına ne yapılır?

Doğalgaz dağıtım şirketi, mekanik sayaç kullanan abonelerin sayaç endekslerini müşteri bazında bir önceki okuma tarihine göre artı-eksi iki günden fazla sapma olmayacak şekilde, aylık okur. Peki, yanlış doğalgaz faturasına ne yapılır?

Akenerji Elektrik Erzin Doğalgaz Santrali ile ilgili çaıklama yaptı!

Akenerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Akenerji Elektrik Üretim A.Ş. Erzin Doğalgaz Santrali ile ilgili çaıklama yaptı.

Türkiye'nin doğalgaz ithalatı artacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı verilerine göre, Türkiye 2015'te 50,8 milyar metreküp doğalgaz tüketecek. Bakanlık ve BOTAŞ, doğalgaz arzında sıkıntı yaşanmaması için 52,2 milyar metreküp doğalgaz ithal etmeyi hedefliyor.

Rüzgar enerjisi daha az doğalgaz ithalatı yapılmasını sağladı!

Türkiye'de rüzgardan üretilen elektrik miktarı geçen yıl, bir önceki yıla göre yüzde 11,65 artarak 8 milyon 366 bin megavatsaate ulaştı. Rüzgar santrallerinden elde edilen elektrik 850 milyon dolar daha az doğalgaz ithalatı yapılmasını sağladı.

Doğalgaz tüketiminin yüzde 20,78'i konutlarda gerçekleşti!

Doğalgaz tüketimi yüzde 5,7 arttı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu verilerine göre, 2013'te doğalgaz tüketiminin yüzde 20,78'i konutlarda, yüzde 45,85'i elektrik üretiminde, yüzde 25,11'i sanayide gerçekleşti.

Erzincan'da inşaat boşluğuna düşen kamyon doğalgaz borusunu patlattı!

Erzincan'da inşaat boşluğuna düşen kamyon doğalgaz borusunu patlattı. Edinilen ilgiye göre, Salim Başakın yönetimindeki 24 DV 382 plakalı kamyon, Kızılay Mahallesi 1002 Sokak'ta toprak boşaltırken, yol ile bina arasındaki boşluğa devrildi.

Doğalgaz ithalatı 5 yılda yüzde 30 arttı!

Türkiye'nin bu yıl ocak - ekim döneminde ithal ettiği doğalgaz miktarı, 2010 yılının aynı dönemine göre yüzde 30 artarak 39 milyar 480,52 milyon metreküpe yükseldi.

doğalgaz kömüre göre karlımı

doğalgaz kömüre göre karlımı doğalgaz kömüre göre karlımı


Kayseri’de doğalgaz tedarikçisi Kayserigaz’ın Genel Müdür Yardımcısı Adem Dinçay, 5 kişilik bir evde ısınma, mutfak ve sıcak su temininde doğalgaz kullanılmasının, kömüre ve tüpe göre yüzde 53 daha karlı olduğunu söyledi. 


Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ölçümlerine göre, Kayseri il merkezi, havası kirli 60 il arasından orta sıralarda yer alıyor. Valilik, belediye ve Kayserigaz, kirliliğin azaltılması için çeşitli faaliyetlerde bulunuyor. Bu kapsamda Kayserigaz, doğalgaz kullanımını arttırmak için çalışma başlattı. Bilinçli tüketici yetiştirmek amacıyla oluşturulan doğalgaz eğitim evinde öğrenci ve büyükler bilgilendiriliyor. Doğalgazı verimli ve daha tasarruflu kullanma yöntemleri anlatılıyor. 


Kayserigaz Genel Müdür Yardımcısı Adem Dinçay, doğalgaz kullanan bir aile ile kullanmayan arasında yapılan bir araştırmayı paylaştı. Isınma, mutfak ve sıcak su ihtiyacını doğalgazdan sağlayan 5 kişilik bir ailenin, yıllık yakıt giderinin...