dolar ne olacak 2021

dolar ne olacak 2021

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Piyasa Katılımcıları Anketi'ne göre bu senenin sonuna kadar dolar/TL beklentisi 8.71 liradan 8.95 lira seviyelerine ulaştı. Anketteki veriler değerlendirildiğinde piyasanın yıl sonundaki enflasyon beklentisi de yüzde 13.81'den yüzde 14.46'ya yükseldi.

Dolar kuru için flaş açıklama geldi!

Altın fiyatlarında gerçekleşen yükselişin ardından dolar yatırımcıları döviz kurunda artış olacak mı sorusunun yanıtını aramaya başlarken 135 milyar dolarlık Doubleline Capital'in sahibi olan Jeffrey Gundlach'tan flaş dolar tahmini geldi...

Dolar yatırımcıları dikkat! Bugün dolar ne kadar?

Dolar/TL yeni haftanın ikinci işlem gününe yatay bir seyirle başladı. Dolar bugün 8,43 seviyesinde işlem görüyor.

Konut piyasasında bundan sonra ne olacak?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, "Konut piyasasında bundan sonra ne olacak?" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin o analizi...

Tasarruf finansmanında tasfiye edilen şirketlere ödenen paralar ne olacak?

BDDK tarafından yapılan düzenleme ile tasarruf finansmanı sektöründe 21 şirket tasfiye edildi. Ev hayali kuran vatandaşlar bu şirketlere 601 milyon TL öderken bu paraların ne olacağı merak konusu oldu.

Kripto para piyasalarında hareketlenme ne zaman başlayacak?

Zengin olmak için kripto paralara yatırımda bulunanlar, son 2.5 aydır karalar bağladı. Oysa kripto paralar 2021'e iyi başlamıştı. Peki kripto para piyasalarında ne olacak?

Dolar ne kadar oldu?

Binlerce yatırımcı tarafından yakından takip edilen dolar/TL, yeni güne düşüşle başladı ve hemen ardından 8,70 bandında işlem görüyor.

Dolar bugün ne kadar?

Binlerce vatandaş döviz almak veya satmak için döviz kurlarının ne kadar olduğunu merak ediyor. Peki bugün dolar ne kadar? Euro/TL kaç TL? İşte merak edilenler...

Darphane Binaları ne olacak? İşte son durum!

Arkeoloji Müzeleri’nin depolarında yer alan eserlerden bir bölümünün Atatürk Havalimanı’na taşınacağı, taşınan eserler ile İstanbul'un her iki yakasında da depo müzeler yapılacağı belirtilmişti. Peki son durum ne?

Kripto paraların geleceği ne olacak?

Ekonomistler kripto para piyasalarına ilişkin ne düşünüyor? Kripto paraların geleceği ne olacak? Kripto paralar değerlenecek mi? Tüm bu sorular yatırımcılar tarafından merak ediliyor. İşte bu soruların yanıtları...

Yeni yapılarda otopark zorunluluğu ne olacak?

Kentsel dönüşüm ile yeni yapılacak olan binalarda otoparkların ne olacağı merak konusu ne oldu. Olaycom.'dan Günay Yumruktay  bugünkü köşe yazısında otopark zorunluluğunu kaleme aldı.

Bugün dolar ne kadar?

Dolar kuru son zamanlarda hareketli günler geçiriyor. Dolar kuru yeni haftaya yükselişle başlamıştı, bugün de yükselişine devam ediyor. Dün 8,27 seviyesinden kapanışı yapan dolar/TL, güne 8,28 seviyelerinde başladı.

Bill Gates'in 131 milyon dolarlık malikanesi ne olacak?

Dünyanın sayılı zenginlerinden biri olan Microsoft'un kurucusu Bill Gates eşi Melinda Gates ile boşanma aşamasında. Boşanma kararının ardından Gates çiftinin 131 milyon dolarlık malikanesinin ne olacağı merak konusu oldu. 

Adana Yüreğir'deki atıl araziler ne olacak?

Adana Yüreğir Devlet Hastanesi'nin yanındaki büyük boş arazi güvenlik ve pislik tehdidi oluşturuyor. Peki bu arazi ne olacak?

6 Nisan dolar ne kadar oldu? 

Dolar/TL yeni güne yükselişle başladı ve 8,12 seviyelerinde işlem görüyor.

dolar ne olacak 2021 Haberi

dolar ne olacak 2021

Merkez Bankası'nın Haziran ayı Piyasa Katılımcıları Anketi'ndeki verilere göre sene sonu enflasyon ve kur tahminlerinde yükseliş etkili oldu.

Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre; Merakla takip edilen, cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 13,81 iken bu anket döneminde yüzde 14,46 seviyesine yükseldi.

12 aylık TÜFE beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 11,81 oranlarında iken bu anket döneminde yüzde 12,12'ye yükseldi. Ankette, 24 ay sonra TÜFE beklentisi oranları değişti ve yüzde 9,99'dan yüzde 10,16'ya yükseldi. Cari yıl sonu döviz kuru beklentisinde de artış görüldü. Dolar kuru beklentisi 8.71 liradan 8.95 lira seviyelerine yükseldi. 12 ay sonrasındaki döviz kuru beklentisi ise bir önceki anket döneminde 8.95 lira iken, bu anket döneminde 9.23  lira olarak gerçekleşti.

Büyüme öngörüsü yüzde 4.9'a çıktı

GSYH 2021 yılı...