Dulkadiroglu Belediye Meclisi

Dulkadiroglu Belediye Meclisi

Dulkadiroğlu Belediye Meclisi/ Şubat ayı toplantısı Belediye Başkanı Necati Okay'ın başkanlığında Büyükşehir Belediye Meclîs salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda gündemde bulunan maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Çorlu Belediye Meclisi Mart toplantısında imar değişikliği onaylandı!

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan başkanlığında Çorlu Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Çorlu Belediye Meclisi toplantısında imar değişikliği talebi onaylandı.

Antalya Aksu Belediye Meclisi'nde imar konuşuldu!

Aksu Belediye Meclisi mart ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Halil Şahin’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ilçe ile ilgili önemli kararlar alındı.

Hatay Arsuz Belediye Meclisi'nin Mart ayı toplantısı yapıldı!

Arsuz Belediye Meclisi, Mart ayı toplantısında iki önergeyle birlikte toplam 6 gündem maddesini karara bağlamak amacıyla toplandı. Toplantıda gündem maddeleri onaylandı.

Adana Ceyhan Belediye Meclisi'nde imar görüşüldü!

Ceyhan Belediye Meclisi, 5393 Sayılı Belediyeler Kanunu'nun 20.Maddesi gereğince 3 maddelik gündemle Şubat ayı toplantısını yeni meclis salonunda gerçekleştirdi. Toplantıda imar görüşüldü.

Dörtyol Belediye Meclisi'nde imar görüşüldü!

Dörtyol Belediye Meclisi 2016 yılı 3. Meclis birleşimini önceki gün Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy başkanlığında. Meclis üyelerinin tamamının katılımıyla, Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi.

Körfez Belediye Meclisi'nde imar planları kabul edildi!

Körfez Belediye Meclisi, 2016 Mart ayı olağan meclis toplantısı Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda imar dahil 13 gündem maddesi ele alındı.

Akdeniz Belediye Meclisi'nde imar konuşuldu!

Akdeniz Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, 32 hektarlık alanda 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planlarının revizyonu için Büyükşehir Belediyesi'ne yetki verildi.

Tarsus Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı gerçekleşti!

Tarsus Belediye Meclisi Mart ayı toplantısını Belediye Başkanı Şevket Can başkanlığında gerçekleştirdi. Açılış, yoklama ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan Meclis toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

Antakya Belediye Meclisi Mart toplantısında imar görüşüldü!

Antakya Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısı Mahfeli Sosyal Tesislerinde bulunan Belediye Nikah salonunda yapıldı.

Borçka Belediye Meclisi'nin Şubat toplantısında imar görüşüldü!

Borçka Belediye Meclisi, 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesi uyarınca Şubat birleşimi için yukarıda belirtilen üyelerin katılımı ile 02.02.2016 gün ve saat 13:00 de Belediye Meclis toplantı salonunda toplandı. Gündem okundu ve görüşmeye geçildi.

Çay Belediye Meclisi İmar Komisyonu üyesi Zeynep Özcan oldu!

Çay Belediye Meclisi'nin 5 Şubat Cuma Günü 2016 yılı Şubat Ayı Olağan birinci birleşim birinci oturumu gerçekleştirildi. İmar Komisyonu üyesi Ali Selvi'nin bu görevi için de yerine Zeynep Özcan seçildi.

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kentsel dönüşüm görüşüldü!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı olağan devam meclis toplantısı gerçekleşti. Belediye Meclisi'nin görüştüğü konular arasında kentsel dönüşüm de vardı. Kentsel dönüşüm raporu AKP ve MHP meclis üyelerinin oyu ile kabul edildi.

Trabzon Ortahisar Belediye Meclisi'nde imar konuşuldu!

Trabzon Ortahisar Belediye Meclisi'nde, Forum AVM karşısında bulunan parsel ile ilgili gerginlik yaşandı. MHP grubunun ret oyu verdiği gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Dulkadiroglu Belediye Meclisi Haberi

Dulkadiroglu Belediye Meclisi

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantıda gündemde bulunan maddeler görüşülerek karara bağlandı. Meclis toplantısının açılışı, yoklamanın alınması ve eski karar özetinin okunmasıyla yapıldı. 


Gündem maddelerinin okunmasıyla ve karara bağlanmasıyla devam eden toplantıda;


1- Aslanbey ve Arslanbey mahallelerinin isim benzerliği konusu, Arslanbey mahallesinin isminin Reis Arslanbey' mahallesi olarak değiştirilmesi için Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi. 

Başkan Okay, bu konuyla ilgili vatandaşın yaşadığı mağduriyeti hatırlatarak/ "Arslanbey mahallesinde yaşayan vatandaşımız Aslanbey mahallemizle isim benzerliği olduğu için çok büyük mağduriyet yaşamaktadır. Özellikle ambulans ve itfaiye, bu mahallemize olay zamanında ulaşamamaktadır. Bu konuda komisyonumuzun hassasiyetle çalışmasını rica ediyorum" dedi. 

2- Mülkiyeti Dulkadiroğlu Belediyesi'ne ait hisse ve parsellerin satışı için, encümene yetki verilmesine oy birliği ile karar verildi. 

3- İmar plan tadilatlarının görüşülmesi teklifi oy birliğiyle...