Dünya Ekonomik Formu

Dünya Ekonomik Formu

1996 yılında yapılan Habitat II Kent Zirvesi Dünya Ekonomik Forumu toplantılarında, değişik ülkelerden gelen pek çok uydukent projesi arasında Bahçeşehir ''En İyi Proje ve Uygulama'' örneği seçilmiş.

Dünya Ekonomik Forumu: Konut fiyatları reel ekonomiden uzaklaşıyor!

Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) Küresel Riskler Raporu yayınlandı. Rapora göre konut fiyatları reel ekonomiden uzaklaşıyor.

Dünya Bankası Kovid-19 nedeniyle 2020 küresel büyüme tahminini düşürdü!

Dünya Bankası, yeni tip koronavirüs salgınının, küresel ekonomiyi İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana görülen en derin ekonomik durgunluğa soktuğunu belirterek, küresel ekonominin bu yıl yüzde 5,2 daralacağı tahmininde bulundu.

Dünya Ekonomik Forumu'nun raporundan 'küresel resesyon riski' çıktı!

Dünya Ekonomik Forumu'nun anket yöntemiyle hazırladığı raporda, başta gençler arasında olmak üzere, yüksek yapısal işsizlik en büyük ikinci endişe olarak nitelendirildi.

Seyfullah Türksoy: TANAP dünya çapında bir proje!

İpek Yolu Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Seyfullah Türksoy, “TANAP Projesi sadece ekonomik anlamda değil kültürel, sosyal, siyasi her alanı etkileyebilecek dünya çapında çok önemli bir projedir" dedi.

Dünya Bankası, Ekim ayı Türkiye Düzenli Ekonomik Notu'nu açıkladı!

Dünya Bankası, Türkiye'ye ilişkin son notunda büyüme tahminini yukarı yönlü revize ederek yüzde 3,2'ye yükseltti. Dünya Bankası, 2015 yılı için büyüme tahmini yukarı yönlü revize ederek yüzde 3.2 olarak tahmin ettiğini belirtti.

Türkiye Düzenli Ekonomik Notu açıklandı!

Dünya Bankasından, Türkiye'de genel seçimler sonrasında siyasi belirsizliklerin devam ettiği ve bunun, bu yıl için belirlenen yüzde 3 ekonomik büyüme tahmininde aşağı yönlü riskler yarattığı bildirildi.

Türkiye dünya turizm rekabetinde basamak atladı!

Dünya Ekonomik Forumunca hazırlanan "2015 Seyahat ve Turizmde Rekabetçilik Raporu"na göre, turizmde rekabette 2009 yılında 56'ıncı sırada bulunan Türkiye, bu yıl 44'üncü sıraya yükseldiği bildirildi.

Türkiye dünya turizminde basamak atladı!

Dünya Ekonomik Forumu'nun Seyahat ve Turizm Rekabet Endeksi Listesi'nde 2009 yılında 56'ncı sırada bulunan Türkiye, bu yıl 141 ülke arasında 44'üncü oldu.

Dünya Bankası: Türkiye yüzde 3.5 büyüyecek!

Dünya Bankası Küresel Ekonomik Görünüm Raporu'nda, Türkiye'de geçen yıl ekonomik büyümenin beklentileri aştığı belirtilerek, 2015 ve 2016 yıllarında da ekonomik büyümenin kademeli olarak artmasının öngörüldüğü belirtildi.

Dünya Bankası Türkiye için büyüme tahminini düşürdü!

Dünya Bankası bugün Ankara’da Türkiye Ekonomik Bilgi Notunun beşinci sayısını açıkladı. Buna göre, Dünya Bankası 2014 büyüme tahminini yüzde 3,5'ten yüzde 3,1’e düşürdü, 2015 tahminini ise değiştirmeyerek yüzde 3,5’te tuttu.

Burak Tansan: Türkiye dünya ekonomisine damga vuracak!

Dünya Ekonomik Forumu'nun özel toplantısı İstanbul'da başlıyor. "Gelecekteki Bölgesel Kalkınma için Kaynakların Ortaya Çıkarılması" başlıklı toplantı500'ün üzerinde iş dünyası, hükümet, akademi ve sivil toplum liderini bir araya getirecek.

Dünya Ekonomik Forumu toplantısı İstanbul'da yapılacak!

Dünya Ekonomik Forumu'nun "Gelecekteki Bölgesel Kalkınma için Kaynakların Ortaya Çıkarılması" başlıklı özel toplantısı 28-29 Eylül 2014 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek. Toplantı, 70'i aşkın ülkeden, 500'ün üzerinde önemli ismi İstanbul'da bir araya

Gaziantep rekabette dünya 7’ncisi oldu!

Gaziantep Üniversitesi’nden (GAÜN) yapılan açıklamaya göre, Dünya Bankası Rekabetçi Şehirler Bilgi Tabanı (CCKB) Projesi kapsamında, ekonomik açıdan başarılı ve ilginç bir kent olarak değerlendirilen Gaziantep’te inceleme başlatıldı.

Dünya Ekonomik Formu Haberi

Dünya Ekonomik FormuBahçeşehir fark attı


   Habitat II Kent Zirvesi Dünya Ekonomik Forumu toplantıları İTÜ Gümüşsuyu Binası ve Bahçeşehir'de tamamlandı. Şehirlerin en iyi şekilde yaşanabilir kılınması için sorunların ve çözümlerin tartışıldığı toplantılarda, değişik ülkelerden gelen pek çok uydukent projesi arasında Bahçeşehir ''En İyi Proje ve Uygulama'' örneği seçildi. Emlak Bankası'nın gerçekleştirdiği diğer bir proje, Ataşehir ise ne iyi ''Kent içinde kent'' uygulamasına layık görüldü. Dünyanın pek çok ülkesinden gelen ünlü konuklarla yapılan toplantılarda önümüzdeki yüzyılda nasıl bir çevrede yaşanabileceği, en iyi şehirlerin nasıl oluşturulabileceği, günümüzdeki problemler ve çözümleri tartışıldı.


Sabah 6 Haziran 1996Abdullah Kutalmış...