ekonomik güven endeksi aralık

ekonomik güven endeksi aralık

Ekonomik güven endeksi aralık ayında geçen yılın aynı ayına göre 11,8 puan artışla yaklaşık 1,5 yılın zirvesi olan 93,8'i gördü.

Ekonomik güven endeksi arttı!

Ekonomik güven endeksi, aralık ayında geçen aya kıyasla yüzde 2,6 yükselerek 91,3'ten 93,8'e çıktı.

İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 33,1 yükselişle 78'e çıktı!

Ekonomik güven endeksi, koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında yeni normalleşme dönemine geçilen Haziran ayında aylık bazda yüzde 19,1 artarak 73,5 değerine çıktı.

Ekonomik güven endeksi arttı!

Ekonomik güven endeksi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında yeni normalleşme dönemine geçilen haziran ayında aylık bazda yüzde 19,1 artışla 73,5 değerine yükseldi.

Ekonomik güven endeksi arttı!

Ekonomik güven endeksi, mayıs ayında aylık bazda yüzde 20,4 artarak 61,7'e yükseldi.

İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 31,1 yükseldi!

Ekonomik güven endeksi, Mayısta aylık bazda yüzde 20,4 artarak 61,7'e ulaştı. İnşaat sektörü güven endeksi ise yüzde 31,1 artış gösterdi...

İnşaat sektörü güven endeksi Nisan'da yüzde 42,2 azaldı!

Türkiye İstatistik Kurumu, Nisan ayına ilişkin ekonomik güven endeksi verilerini açıkladı. Verilere göre, inşaat sektörü güven endeksi Nisan'da yüzde 42,2 azaldı...

Ekonomik güven endeksine koronavirüs etkisi!

Ekonomik güven endeksi, birçok sektörde çalışmalara ara verildiği veya uzaktan çalışma yöntemiyle yürütüldüğü nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 44,1 azalış göstererek 51,3'e geriledi.

İnşaat sektörü güven endeksi Nisan'da yüzde 42.2 düştü!

Mevsim etkilerinden arındırılan güven endeksi Nisan ayında, geçtiğimiz aya göre; hizmet sektöründe yüzde 50.1, perakende ticaret sektöründe yüzde 26.0 ve inşaat sektöründe yüzde 42.2 düşüş gösterdi.

Ekonomik güven endeksi geriledi!

Ekonomik güven endeksi, mart ayında aylık bazda yüzde 5,9 azalarak 91,8'e düştü.

İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 3,7 arttı!

Tüketici güven endeksi bir önceki aya göre yüzde 1,7 artarak 58,2 ve inşaat sektörü güven endeksi ise yüzde 3,7 artarak 77,2 değerine ulaştı.

İnşaat sektörü güven endeksi Mart’ta yüzde 3,7 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu, mart ayına ilişkin sektörel güven endekslerini açıkladı. İnşaat sektörü güven endeksi mart ayında bir önceki aya göre yüzde 3,7 arttı…

Tüketici güven endeksi martta arttı!

Tüketici güven endeksi mart ayında geçen aya göre yüzde 1,7 artış göstererek 58,2 oldu.

Ekonomik güven endeksi arttı!

Ekonomik güven endeksi, şubat ayında geçen aya kıyasla yüzde 0,5 yükseliş göstererek 97,5'e çıktı.

İnşaat sektörü güven endeksi Şubat'ta yüzde 5,7 azaldı!

TUİK şubat ayı ekonomik güven endeksi verilerine göre, inşaat sektörü güven endeksi aynı dönemde yüzde 5,7 düşüş gösterdi.

ekonomik güven endeksi aralık

ekonomik güven endeksi aralık ekonomik güven endeksi aralık

Tüketici ve üreticilerin genel ekonomik duruma ilişkin değerlendirme, beklenti ve eğilimlerini özetleyen bir bileşik endeks olan ekonomik güven endeksi, 2018'in başında 105,2 seviyesinde bulunuyordu. 

-Ekonomik güven endeksi arttı

Geçen yılın ikinci yarısında spekülatif kur atakları, jeopolitik gelişmeler ve küresel ticaret savaşlarının etkisiyle ekonomik güven endeksi, 2018'nin ekim ayında 75,2 seviyesine kadar geriledi. Hükümetin ve ekonomi yönetiminin aldığı tedbirler ve uyguladığı politikaların pozitif etkisiyle makro verilerde olumlu gelişimler görüldü.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; faizlerdeki düşüş, enflasyonun uzun bir aranın ardından tekrar tek haneye gerilemesi ve azalan jeopolitik riskler, Türk lirası varlıklara güveni artırmanın yanı sıra ekonomik güvende de artışlar yaşandı.

TÜİK verilerine göre, ekonomik güven endeksi aralıkta geçen aya göre 2,4, geçen yılın aynı ayına kıyasla 11,8 puan yükseliş göstererek yaklaşık 1,5 yılın...