emlak fiyatları rttı mı

emlak fiyatları rttı mı

Verilerine göre, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) tercih dönemi olan 2015 Temmuz ayında üniversitelerin çevresinde yer alan semtlerde kiralık ve satılık dairelerde geçen yılın aynı dönemine oranla fiyat artışı gözlendi.

O ilçeye pandemi dopingi! Emlak fiyatları katlandı!

Koronavirüs pandemisiyle beraber Bodrum’da emlak fiyatları 3 katı arttı. Aylık kirası 1 milyon TL’ye ulaşan lüks villalar, ünlüleri de kaçırdı. 

Eskişehir'deki 75'inci Yıl-Sultandere-ESOGÜ Tramvay Hattı emlak fiyatlarını yükseltecek!

Eskişehir'de yapımına uzun süre önce başlanan 75'inci Yıl – Sultandere – ESOGÜ tramvay hattı bugün açıldı. Söz konusu hattın emlak fiyatlarını artıracağı öngörülüyor.

Almanya'da emlak fiyatları artıyor!

Almanya'da emlak yatırımına olan ilgi artıyor. Frankfurt, Münih gibi kentlerde emlak fiyatları sürekli yükseliyor ve satılık yerler giderek azalıyor. 

Çanakkale Biga'da emlak fiyatları iki kat arttı!

Çanakkale'nin Biga yabancı yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.  Genelde yatırımcılar arsa, arazi ve köy evi satın alıyor ve artan talepler doğrultusunda emlak fiyatları artıyor.

Faizlerin düşmesiyle emlak fiyatları uçtu!

Kamu bankaları konut kredisi faizini azalttı ancak emlak fiyatlarını yükseltti. Talep artışıyla birlikte yüzde 25’e varan fiyat artışları vatandaşı mağdur etti. Ev alma hayali kuranlar, mağduriyet yaşadı.

Almanya’da emlak fiyatlarının düşmesi bekleniyor!

Koronavirüs salgı Almanya’da emlak piyasasını etkiledi. Uzun zamandır hızla yükselen emlak fiyatlarının düşmesi planlanıyor.

Galataport projesi açılmadan emlak fiyatlarını yükseltti! 

İlk kruvaziyer gemisinin Nisan 2020'de Galataport limanına yanaşması öngörülüyor. Karaköy'den Fındıklı'ya 1.2 kilometrelik bir alanda yapılan proje, daha açılmadan bölgedeki emlak fiyatlarını uçurdu...

Koronavirüs Rusya'da emlak fiyatlarını artırdı! 

Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs, Rusya'da emlak fiyatlarının artmasına sebep oldu. Konutlara olan talep ise Mart ayının başından beri yükseliş gösteriyor...

Batman'da emlak fiyatları yükseldi!

Batman'da son yıllarda iş yerleri ve konutlarda büyük bir artış yaşanırken kira ve emlak fiyatlarındaki yükselişle ilgili konuşan emlak danışmanları, halkın büyük çoğunluğunun şikayetçi olduğu söylüyor.

Almanya'daki yüksek emlak fiyatları işletmeleri zorluyor!

TDU Başkanı Remzi Kaplan Almanya'da emlak fiyatlarının yüksek olması sebebiyle iş insanların ticari alan ve dükkan bulmakta zorlandıklarını, bundan dolayı işletmelerin Berlin’den taşındığını söyledi.

İzmir’de emlak fiyatları ne kadar?

İzmir’de emlak fiyatları vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konular arasında bulunuyor. 2019’un ilk günleri ile 2020’nin ilk günleri arasında kıyaslama sonucu, konut fiyatı en çok il ve ilçeler açıklandı.

Almanya’da emlak fiyatları 10 yılda yüzde 48 arttı!

Federal İstatistik Dairesi yetkililerinin açıkladığı verilere göre 2008 ile 2018 yılları arasında emlak fiyatları Almanya'da yüzde 48 oranında yükseldi. 

Rusya’da emlak fiyatlarının düşmesi bekleniyor!

Rusya’da devletin toplu konut projelerine ağırlık vermesiyle emlak fiyatlarının düşmesi bekleniyor.

emlak fiyatları rttı mı Haberi

emlak fiyatları rttı mı

Yapılan açıklamalara göre, LYS sonuçlarının açıklanmasıyla öğrencilerin ev arama maratonu da başladı. LYS sonuçlarının emlak fiyatlarına olan etkisini inceleyen sahibinden.com’un verilerine göre, tercih dönemi olan 2015 Temmuz ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla üniversitelerin çevresinde yer alan semtlerde kiralık ve satılık dairelerde fiyat artışı yaşandı. Türkiye’nin en büyük üniversitelerinin bulunduğu İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir’deki emlak fiyatlarındaki değişimin ortaya konduğu araştırmaya göre, İstanbul’da kiralık daire fiyatlarının en yüksek olduğu ilçe Beşiktaş olurken, Ankara’da Çankaya, İzmir’de Balçova, Eskişehir’de ise Odunpazarı öne çıktı. İstanbul’da kiralık daire fiyatlarının en yüksek olduğu ilçe ortalama 2 bin 300 TL ile Beşiktaş oldu. Geçen yıla göre kiralık daire fiyatlarının yüzde 15 arttığı ilçeyi, ortalama 2 bin TL’lik kira bedeliyle Bakırköy ve Kadıköy takip etti. Satılık...