emlak vergisi hangi kuruma ödenir

emlak vergisi hangi kuruma ödenir

Emlak vergisi, tüm taşınmaz mallar için ödeniyor. Vergiyi, taşınmaz mal sahipleri ödüyor. Senede 2 eşit taksit halinde ödenebilen emlak vergisinin ilk taksit ödemeleri 1 Mart itibarıyla başlamıştı. Peki, emlak vergisini hangi kurum alır?

Emlak vergisi hangi kuruma ödenir?

Gayrimenkul sahiplerinin devlete ödemek ile yükümlü olduğu emlak vergisi için ilk taksit dönemi başladı. Emlak vergisi hangi kuruma ödenir? Emlak vergisi internet üzerinden ödenebilir mi? İşte sorularınızın yanıtı...

Ev sahipleri dikkat! Emlak vergisi hangi durumlarda ödenmez?

Emlak vergisinin ilk taksiti mart nisan mayıs aylarında, ikinci taksiti ise kasım ayında ödenmesi gerekiyor. Peki ücretsiz izindekiler, arsa ve arazisi olan emekliler, tek yazlığı bulunan emekliler emlak vergisinden muaf tutuluyor mu? İşte emlak vergisi muafiyet şartları...

Ev sahipleri dikkat! Emlak vergisi muafiyeti hangi şartlarda geçerli?

Konut sahiplerinin emlak vergisi dönemi ay başında başlıyor. Emlak vergisinde ilk taksitler 1 Mart ile 31 Mayıs tarihleri arasında bankalara ödenecek. Ancak bazı koşullara sahip vatandaşlar bu vergiden muaf tutuluyor. Peki emlak vergisinde muafiyet şartları neler? İşte detaylar...

Emlak vergisi ödeme tarihleri 2021!

Türkiye sınırları içerisinde bulunan gayrimenkuller için emlak vergisi ödenmesi gerekiyor. Peki emlak vergisi hangi tarihlerde ödenecek? İşte emlak vergisi ödeme tarihleri 2021...

2020 emlak vergisinden hangi iş yerleri muaf?

İş yeri ve konut sahipleri için emlak vergisi ödemeleri başladı. 2020 yılı emlak vergi değerleri, 2019’da yılındaki emlak rayici üzerine yeniden değerleme oranının yarısı uygulanarak hesaplanıyor. Peki 2020 emlak vergisinden hangi iş yerleri muaf? İşte detaylar...

Emlak vergisi ödeme tarihleri 2020!

Türkiye sınırları içinde yer alan gayrimenkuller için vergi ödeniyor. Peki emlak vergisi hangi tarihlerde ödenecek? İşte emlak vergisi ödeme tarihleri 2020...

Emeklilerin emlak vergisi muafiyet şartları 2019!

Emeklilerin emlak vergisi muafiyeti yeniden gündeme geldi. Peki emlak vergisi muafiyetinden hangi koşullarda nasıl yararlanılır? Geriye dönük vergi iadesi almak mümkün mü?

Emlak vergisi 2. taksitleri hangi aylarda ödenir?

Emlak vergisi senede iki eşit taksit halinde ödeniyor. Vergide ilk taksitler Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödendi. Peki, emlak vergisi 2. taksitleri hangi aylarda ödenir?

Emekliler emlak vergisinden hangi şartlarda muaf olur?

Emlak vergisi muafiyetinden yararlanabilecek kimseler arasında emekliler de yer alıyor. Peki, emekliler emlak vergisinden hangi şartlarda muaf olur?

Emlak vergisi hangi durumda ödenir?

Posta köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü yazısında kendisine yöneltilen ''Kentsel dönüşümden bir daire sahibi olduk. Halen iskan izni alınmadı ama daireleri teslim aldık. Şimdilik kat irtifak tapusu var. Böyle bir durumda Emlak Vergisi ödeyecek miyiz? '' sorusunu yanıtladı.

Emlak vergisi hangi ay 2018?

Taşınmaz malını 2017 yılı içinde alan kimselerin emlak vergisi ödemeleri 2018'de başlıyor. Peki, emlak vergisi ödemeleri ne zaman başlayacak? Emlak vergisi hangi ay 2018?

6 soruda emeklilerin emlak vergisi muafiyeti!

Emlak vergisi tek mesken muafiyetinden emekliler de belli koşullarda yararlanabiliyor. Peki, hangi emekliler hangi koşullarda vergiden muaf olabilir? İşte 6 soruda emeklilerin emlak vergisi muafiyeti..

5 soruda emlak vergisi muafiyeti 2017!

Gayrimenkul sahipleri her sene emlak vergisi ödemek ile mükellef oluyor. Ancak kanunda vergi muafiyeti de bulunuyor. Peki, kimler hangi koşullarda vergiden muaf tutuluyor? İşte 5 soruda emlak vergisi muafiyeti 2017..

Emlak vergisi hangi ay 2017?

Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm gayrimenkuller için emlak vergisinin ödenmesi gerekiyor. Vergi senede iki eşit taksit halinde ödenebiliyor. Peki, emlak vergisi hangi ayda ödenir 2017?

emlak vergisi hangi kuruma ödenir Haberi

emlak vergisi hangi kuruma ödenir

Emlak vergisini hangi kurum alır?

Emlak vergisi, Türkiye sınırlarında yer alan tüm taşınmaz mallar için ödeniyor. Vergiyi, taşınmaz mal sahipleri ödüyor. Senede 2 eşit taksit halinde ödenebilen emlak vergisinin ilk taksit ödemeleri 1 Mart itibarıyla başlamıştı. 


Verginin 1. taksit dönemi 31 Mayıs'ta sona erecek. 2. taksit ödemeleri ise Temmuz ayında yapılacak. Peki, emlak vergisini hangi kurum alır?


Emlak vergisi, taşınmazların bağlı belediyeye ödeniyor. Taşınmaz malların bir başka şehirde olması halinde ödemeler tüm belediyelerden PTT Havalesi veya Belediyelerin Banka Hesap Numaralarına Emlak Vergisi Mükellef numarasının yazılması halinde yapılabiliyor.


Emlak vergisi ayrıca internet üzerinden de yapılabiliyor. Belediyenin "e-belediye" sistemini kullanıyor olması halinde, ödemeler internet üzerinden online bir şekilde de yapılabiliyor. 


E-belediye hizmeti kullanan belediyeler; 

Adana Büyükşehir Belediyesi  Emlak  Vergisi Sorgulama ve Ödeme

Adıyaman Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ve...