en çok kazandıran sektör

en çok kazandıran sektör

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan ve sektörlere göre değişimlerin değerlendirildiği rapora göre BİST 100'de 2021'in ilk dokuz ayında en çok yükselen sektörün inşaat olduğu belirtildi.

1931 yılında en çok kazandıran sektör inşaatmış!

3 Temmuz 1931 yılı Akşam Gazetesi'nin haberine göre 1931 yılında en çok kazandıran sektör inşaat sektörü olmuş. Apartman inşa ederek satan yatırımcıların ayda bir kaç bin lira kazanıyorlarmış!

İnşaat sektörü en çok kazandıran sektör oldu!

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan ve sektörlere göre değişimlerin değerlendirildiği rapora göre BİST 100'de 2021'in ilk dokuz ayında en çok yükselen sektörün inşaat olduğu belirtildi.

Kiralar en çok hangi illerde arttı?

Uzun zamandır kapalı olan okulların açılmasından sonra ardından, gözler kiralara çevrildi. Peki konut kiralamada yatırımcısına en çok kazandıran il hangisi?

İzmir’de gayrimenkul yatırımcısına en çok kazandıran ilçe hangisi oldu?

Denge Değerleme, İzmir Pandemi Öncesi ve Sonrası Yazlık Gayrimenkul İlçe Raporu’na göre, İzmir'de gayrimenkul yatırımcısına en çok kazandıran ilçe Çeşme oldu.

Yabancılar en çok konutu hangi şehirden aldı?

Türkiye genelinde konut satışları Mart'ta bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,4 arttı ve 111 bin 241 oldu. Lüks gayrimenkul brokerı Songül Toprak Özsan, "Mart ayında en çok İranlılara satış yapıldı. İran’ı Rusya, Afganistan ve Kazakistan vatandaşları izledi" dedi.

Bu arsa ve araziler havada kapılıyor!

Kendi değerini sürekli katlayan, en çok kazandıran ve bugüne kadar geleceğe yapılan en sağlam yatırım aracı olma özelliğine sahip olan arsa arazi çok güç rakamlarla el değiştiriyor.  İşte bölge bölge en çok değerlenen arsa arazi fiyatları...

Konutta en çok kazandıran ülke Türkiye!

Clubhouse uygulaması üzerinden gerçekleşen “Gayrimenkul 2021 Projeksiyonu” röportajında yabancıların gayrimenkul yatırımında Türkiye'yi tercih etmesi değerlendirildi.

2020'de en çok arazi kazandırdı!

Pandemi nedeniyle kalabalık şehirlerden uzaklaşmak isteyen vatandaşlar kırsal şehirlerde arsa yatırımına yöneldi. Bu nedenle 2020'de en çok arsa yatırımı kazandırdı. 

Konut yatırımında dünyanın en çok kazandıran kentleri!

Kovid-19 salgınına rağmen, yatırımcıların güvenli liman arayışının da etkisiyle gayrimenkule olan ilgi devam ediyor. Dünyadaki 45 küresel şehirdeki konut fiyatlarını izleyen endeks yükselirken, Avrupa başkentlerindeki gerileme yaşandı. 

Konutta en çok kazandıran il İzmir oldu!

2020 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 2,1 oranında artış gösteren Konut Fiyat Endeksi, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 26,2 yükseldi. 

Yıllık bazda en çok kazandıran külçe altın oldu!

Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi ve Tüketici Fiyat Endeksi ile indirgendiğinde, şubat ayında en fazla reel getiri külçe altından sağlandı.

Özyurtlar Holding, en çok konut üretimi yapan şirket ödülünü aldı!

Özyurtlar Holding, Real Estate Stars/ Gayrimenkul Liderleri Zirvesi’nde; “En çok konut üretimi yapan şirket” kategorisinde 1’inci oldu. Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, "Sektöre yenilikçi ve prestijli projeleri kazandırmayı hedefliyoruz" dedi...

Konutta en çok kazandıran il Antalya oldu!

Gayrimenkul Borsası A.Ş tarafından hazırlanan 5 Büyükşehir Değer Endeksi'ne göre Antalya yatırımcısına en çok kazandıran il oldu...

En çok konut ve kira harcamasını İstanbullular yapıyor!

Türkiye'de hane halkı harcamalarının türlerine göre dağılımına yönelik yapılan araştırmada, İstanbul konut ve kira ödemelerine en çok bütçeyi ayıran şehir olarak öne çıktı...

en çok kazandıran sektör Haberi

en çok kazandıran sektör

BİST 100'de 2021'in ilk dokuz ayında en çok yükselen sektörün inşaat olduğu belirlendi. Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre; inşaat sektörünü bilişim sektörü izlerken, en çok kaybettiren sektörler de açıklandı.

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan rapora göre; yurt içinde BİST 100’de 2021'in ilk dokuz ayında en çok yükselen sektör yüzde 32 ile inşaat oldu. İnşaatın ardından ikinci sırada yüzde 22 ile bilişim bulunuyor. En çok yükselen şirket ise Erbosan olarak açıklandı. Ford Otosan en yüksek piyasa değerini bulan şirket olurken Otokar ortalama hacim değişimi en yüksek şirketlerin ilk sırasında bulunuyor. 

Gedik Yatırım raporunda sektörlere göre yılbaşından bu güne değişimleri değerlendirdi. Buna göre BİST İnşaat yüzde 32 artarken, BİST Bilişim yüzde 22, BİST Tekstil yüzde 14, BİST Metal Eşya yüzde 13, BİST...