esnafa hibe desteği ödemeleri ne zaman ödenecek

esnafa hibe desteği ödemeleri ne zaman ödenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen esnafa hibe desteği ödemeleri bugün yapılıyor. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, twitter hesabından açıklama yaparak esnaflara 3 bin TL ve 5 bin TL olarak iki ayrı grup halinde ödemeler yapılacağını ve başvuru sıralamasının dikkate alınacağını

Devletten 30 bin TL geri ödemesiz konut hibe desteği!

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar hükümet tarafından verilen konut hibe yardımlarını araştırmaya devam ediyor. Pandemi döneminde ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara 30 bin TL'ye kadar konut hibe desteği veriliyor. 

Esnafın mutlu günü: Hibe desteği ödemeleri hesaplarda!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen esnafa hibe desteği ödemeleri bugün yapılıyor. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, twitter hesabından açıklama yaparak esnaflara 3 bin TL ve 5 bin TL olarak iki ayrı grup halinde ödemeler yapılacağını ve başvuru sıralamasının dikkate alınacağını

Esnafa müjde! Hibe desteği ödemeleri yarın başlıyor!

Ticaret Bakanı Mehmet Muş: ''Esnafa yönelik 3 bin lira ve 5 bin liralık hibe desteği ödemesinin, yarından itibaren esnafların banka hesaplarına yatırılmaya başlanacak.'' dedi.

Emlak müşavirlerine hibe desteği sağlanması önerisi mecliste!

Emlak müşavirlerine karşılıksız hibe desteği sağlanması önerisi meclis gündemine taşındı. CHP'li  Özcan, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Esnafa yönelik hibe desteğine 2 günde 565 bin kişi başvurdu!

Esnaf için yapılan hibe desteğine vatandaşlardan yoğun ilgi geldi. 2 günde toplam 565 bin vatandaş başvuru yaptı. 3 bin liraya 455 bin esnaf, 5 bin liraya 110 bin esnaf başvurdu. 1,4 milyon esnafa toplam 4,6 milyar lira verilecek.

Esnafa yönelik hibe desteği başvurusu nasıl yapılır?

Ticaret Bakanlığı, esnaflara yönelik hibe destek başvurularının kimlik numaralarına göre yapılacağını açıkladı.

Yeni hibe desteği: Geri ödemesiz kredi imkanı sağlanacak!

Hayvancılık sektörünün gelişmesi için yeni bir hibe destek programı uygulamaya konuldu. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Kararı dün Resmi Gazete'de yayımlandı ve yürürlüğe girdi.

Veli Ağbaba'dan esnafa kira desteği açıklaması!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, esnaflar için yapılan kira desteğinin yeterli olmadığına dikkat çekti ve kiralarla ilgili yeni bir destek tavsiyesinde bulundu.

Esnafa müjde! O karar Resmi Gazete'de yayımlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamış olduğu 5 bin lira ile 3 bin lira olan esnafa hibe desteği ödenmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Esnafa hibe desteğinden kimler yararlanabilecek?

Esnafa hibe desteğine ilişkin detaylar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Esnaf ve sanatkarların birinci ve ikinci grup olarak ayrıldığını belirten Erdoğan, 5 bin ve 3 bin liralık ödemelerin yapılacağını açıkladı.

5.000 lira hibe desteği kimlere verilecek?

1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkara iki grup şeklinde hibe desteği verilecek. Birinci grupta yer alan esnafa 5 bin lira hibe desteği sağlanacak...

Esnafa kira desteği ödemeleri ne zaman yapılacak?

Milyonlarca esnaf pandemi nedeniyle hükümet tarafından esnafa verilen kira desteği ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. 

Esnafa kira ve gelir kaybı desteği uzatıldı mı?

Gelir kaybı desteği ne zaman yatar? Esnafa kira ve gelir kaybı desteği uzatıldı mı? Milyonlarca kişi bu soruların cevaplarını araştırıyor...

esnafa hibe desteği ödemeleri ne zaman ödenecek Haberi

esnafa hibe desteği ödemeleri ne zaman ödenecek

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle ticari faaliyetlerinde aksama yaşayarak zor günler geçiren esnaf ve sanatkarlar için yapılacak olan hibe desteği ödemesi, bugünden itibaren banka hesaplarına yatırılacak. 

A Haber'de yer alan habere göre; Ticaret Bakanlığı tarafından 20 Mayıs 2021 tarih ve 3998 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tüccarlara hibe desteği sağlanacaktır.

Ticaret Bakanlığı tarafından, yapılacak olan ödemelerin başvuru sırasına bakılarak, 5 bin TL hibe desteği 188 bin 194 vatandaşa, 3 bin  TL hibe desteği ise 843 bin 683 vatandaşa ödenecek.

Toplamda 1 milyon 31 bin 877 vatandaşa 3 milyar 472 milyon 19 bin lira hibe desteği ödemesi bugünden itibaren başvuru yapan vatandaşların hesaplarına geçecek.

ESNAF HİBE DESTEĞİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı; "Hibe desteğine başvuran esnafımıza ödemelere bugün başlıyoruz."