05 / 07 / 2022

Ev kiralayacaklar nelere dikkat etmeli

Ev kiralayacaklar nelere dikkat etmeli

Ev kiralamalarında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunuyor. Peki ev kiralayacaklar nelere dikkat edilmeli? İşte ayrıntılar...

Ev alacaklar ve kiralayacaklara şok tuzak! Olmayan ev dolandırıcılığına dikkat! 

Satılık ve kiralık konut fiyatlarının katlanarak yükselmesine çözüm bulmak için çabalayan vatandaşlar, şimdi de emlak dolandırıcılarının radarına girdi. Peki ev alırken ya da kiralarken dolandırılmamak için nelere dikkat edilmeli? İşte ayrıntılar...

Ev alacaklar dikkat! Kapora dolandırıcılığı başladı: Ucuz ilanlara kanmayın!

Ucuz ilanlarla gayrimenkul dolandırıcılığı yeniden gündeme geldi. Ev satın almak isteyenler sahte emlakçıların radarına girdi. Peki ev alırken dolandırılmamak için ne yapmak gerekiyor? Sahte emlakçıların tuzağına düşmemek için nelere dikkat edilmeli? İşte ayrıntılar...

Konut kredisi çekerken nelere dikkat edilmesi gerekir? İşte 7 altın kural!

Konut sahibi olmak isteyen kişilerin ilk tercihi bankalardan kredi çekmek oluyor. Ancak konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyenlerin bazı kriterlere dikkat etmesi gerekiyor. Peki, konut kredisi çekerken nelere dikkat edilmeli? İşte tüm detaylar...

Ev kiralayacaklara şok! Sözleşmede bunları gözden kaçırmayın!

Ev kiralarında yaşanan yükselişler son zamanda sık sık gündeme geliyor. Peki kira sözleşmelerinde nelere dikkat edilmeli? İşte ayrıntılar...

Ev fiyatları ikiye katlandı! Doğru konutu bulmak için bu detayları gözden kaçırmayın! Ev almak isteyenler dikkat!

Ev fiyatlarının ikiye katlandığı bu dönemde doğru evi bulmak da zorlaştı. Ev alacak vatandaşlar 'Konut alırken nelere dikkat edilmeli?, Kendime uygun evi nasıl seçerim?' gibi soruların yanıtlarını merak ediyor. İşte ev alırken dikkat edilmesi gerekenler...

Ev sahipleri ve kiracılar dikkat! Kira artışında nelere dikkat edilmeli?

Milliyet gazetesi yazarlarından Prof. Dr. Erol Ulusoy bugünkü yazısında kira artışını kaleme aldı. Peki kira artışında nelere dikkat edilmeli?

Kiralık ev arayanlar dikkat! Sizin de başınıza gelebilir!

İstanbul’da yaşayan 34 yaşındaki mimar M. A. ev kiralamak isterken 4 bin TL dolandırıldı. Peki ev kiralarken dolandırılmamak için nelere dikkat edilmeli?

Kanada’da ev almak kolay mı?

Yüksek refah seviyesi, güvenli sokakları, yemyeşil doğası, gelişen iş piyasaları ve kaliteli eğitim anlayışı Kanada’yı son yılların gözdesi yaptı. Peki Kanada’da ev almak kolay mı? Kanada’ya yerleşmeden nelere dikkat edilmeli?

Su aboneliği başlatırken nelere dikkat edilmeli?

Ev sahibi olacaklar ve iş yeri açacaklar ya da kiraya çıkacak vatandaşların su aboneliklerini başlatırken nelere dikkat etmeli?

Projeden konut alırken nelere dikkat edilmeli?

Konut kredisi faizlerinin düşmesi ev almak isteyen vatandaşların yüzünü güldürdü. Peki projeden konut alırken nelere dikkat edilmeli?

Faizler indi konut fırsatçıları devreye girdi!

Merkez bankasının faiz kararı sonrası kamu bankalarının konut kredisi faizlerini indirmesiyle ev fiyatlarına yüzde 10 zam yapıldı. Peki, ev ararken nelere dikkat edilmeli?

Kredili ve peşin konut satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Konut kredisi faizlerinin düşmesiyle ev hayali kuran kişiler kendilerine uygun evi bulmak için harekete geçti. Faizlerdeki indirimin satışları artıracağı öngörülüyor. Peki kredili ve peşin konut satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Kiralık konut arayanlar dolandırıcıların hedefinde!

Dolandırıcılar, yükselen kiraları fırsat biliyor ve sahte ilanlarla aynı konutu defalarca kiraya vererek uygun fiyatlı konut arayanları kapora yollamaları bahanesiyle dolandırıyor. Peki ev kiralarken nelere dikkat etmeli?

Ev kiralayacaklar nelere dikkat etmeli Haberi

Ev kiralayacaklar nelere dikkat etmeli

Yaşayacağınız konutu seçerken gelecekte pişmanlık ya da olası bir problemle karşılaşmamak için bazı hususlara dikkat edilmeli. 

Haber Ankara'da yer alan habere göre; konut kiralarken nelere dikkat edilmeli sorusunu pek çok insan araştırıyor. Özellikle öğrenci veya ilk defa kendi evine çıkacak olan tecrübesiz kişiler için bu hususta dikkat edilmesi gereken unsurların neler olduğunu bilmesi oldukça önemli. Konut kiralarken dikkat edilmesi gerekenler arasında lokasyondan bütçeye, muhit ve komşulardan konutun cephesine kadar birçok unsur yer alıyor.

Ev Kiralarken Bunlara Dikkat

Bir konuttan başka bir eve taşınmak hem maliyetli hem de yorucu bir süreç olması sebebiyle seçilen yeni evin, doğru belirlenmesi de oldukça önemli. Ev kiralamalarında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar şöyle:

-Öncelikle evin genel özelliklerine ilişkin detaylıca fikir edinmelisiniz. Konutun metrekaresi, oda sayısı, balkonunun olup...