25 / 03 / 2023

evde bakım parası 2022

evde bakım parası 2022

Devlet, bakıma ihtiyacı olan yaşlı vatandaşların ev ortamında bulunan ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bu kişilere ve ailelerine her ay ödeme yapıyor. Bu aylık ödeme yaklaşık olarak 3 bin 336 TL. Peki Ağustos ayı evde bakım maaşları yattı mı?

evde bakım parası 2022 Haberi

evde bakım parası 2022

Devlet, bakıma ihtiyacı olan yaşlı vatandaşların ev ortamında bulunan ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bu kişilere ve ailelerine her ay ödeme yapıyor. Bu aylık ödeme yaklaşık olarak 3 bin 336 TL. Devlet vatandaşın evde bakım maaş ödemesi alabilmesi için bazı şartlar arıyor. Bu şartlardan biri yaşlı kişinin yüzde elli ya da üzerinde ağır engelli raporu olması. Ayrıca bu maaş için hani içinde kişi başı gelir üç bin 666 lirayı aşmamalı.

3.336 Türk lirası hesaplara yatacak! Evde bakım maaşı yattı mı? 2022 Ağustos ayı evde bakım maaşı yatan iller hangileridir?

Ağustos ayı evde bakım maaşı yattı mı? Bakıma ihtiyacı olan yüzde 50 ve daha ağır engelli vatandaşlar ve aileleri için ödenen evde bakım yardımının Ağustos ayı ödemeleri bekleniyor. Geçtiğimiz ay zam gelen evde bakım...