Eylül ayı gayrimenkul sektörü

Eylül ayı gayrimenkul sektörü

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Demeği (GYODER) Yeni Konut Fiyat Endeksi" kapsamındaki yeni konut fiyatları, eylülde önceki aya kıyasla yüzde 1,30 arttı.

Gayrimenkul sektörü Eylül ayında daha çok kazanacak!

Pandemi süreci devam ederken birçok sektör zor günler yaşamaya devam ediyor. Peki, Eylül ayında hangi sektörler kazançlı çıkacak ve hangi sektörler kaybetmeye devam edecekler?

TOKİ Eylül ayı ucuz ev ilanları!

Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ 10 bin peşinatla 360 TL taksitle konut satıyor. İşte TOKİ 2019 Eylül ayı ucuz ev ilanları...

Eylül ayı TEFE TÜFE oranları 2019!

Eylül ayı TEFE TÜFE oranları 2019 bugün TÜİK tarafından açıklandı. İşte Eylül ayı TEFE TÜFE oranları 2019...

2019 Eylül ayı kira artış oranları belli oldu!

Enflasyon oranları TÜİK tarafından bugün açıklandı. Böylece 2019 Eylül ayı kira artış oranları da belli oldu. Peki bu ay kiraya ne kadar zam yapılacak? İşte kira artış oranları Eylül 2019...

Silivri Eylül Ayı Meclisi'nde imar konuşuldu!

Silivri Belediyesi Eylül Ayı Meclisi’nin I. Birleşiminin I. Oturumu Belediye Meclis Salonu’nda düzenlendi. Toplantıda imar planları konuşuldu.

2019 Eylül ayı kira artış oranı ne zaman açıklanacak?

Kirada oturan vatandaşların sıkça araştırdığı konular arasında 2019 Eylül ayı kira artış oranı ne zaman açıklanacak sorusu da bulunuyor. Peki 2019 Eylül ayı kira artış oranı ne zaman açıklanacak?

Kredi faizlerinde Türkiye, Eylül ayından çok daha iyi bir noktada!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Gerek kurda gerek ülkenin CDS primlerinde, gerekse kredi faizlerinde Türkiye, Eylül ayından çok ama çok daha iyi bir noktada. Yeterli değil, daha da iyi bir noktaya taşıyacağız" dedi...

Samsun’da Eylül ayında 2 bin 277 konut satıldı!

TÜİK, 2018 yılı Eylül ayı konut satış verilerini açıkladı. Buna göre, Samsun'da konut satışları yüzde 6,6 düşüş göstererek 2 bin 277 konuta geriledi.

Doğu Karadeniz'de Eylül ayında 3 bin 578 konut satıldı!

Türkiye’de 2018 yılı Eylül ayında satılan konut sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,2 azalarak 127 bin 327'e geriledi. Doğu Karadeniz’de de yüzde 3,7 azalışla 3 bin 578 oldu.

İzmir'de Eylül ayında 6 bin 207 konut satıldı!

TÜİK İzmir Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, İzmir'de Eylül ayında 6 bin 207 konut satıldı. Verilere göre, konut satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18.1 oranında azaldı.

Kars’ta Eylül ayında 287 konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kars Bölge Müdürlüğü tarafından açıklanan verilere göre, Kars’ta Eylül ayında 287 konut satıldı..

Erzurum'da Eylül ayında bin 38 konut satıldı!

TÜİK Eylül ayı Erzurum Konut Satış istatistiklerini açıkladı. Verilere göre, bölgede Eylül ayında bin 38 konut satılırken, yıllık bazda bakıldığında 6 bin 48 konut el değiştirdi.

Eylül ayında 690 inşaat şirketi kuruldu!

TOBB, 2018 Eylül ayına ait kurulan ve kapanan şirket istatistiklerini yayınladı. Verilere göre, Eylül ayında 690 inşaat şirketi kuruldu.

Eylül ayı gayrimenkul sektörü Haberi

Eylül ayı gayrimenkul sektörü

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Demeği (GYODER) Yeni Konut Fiyat Endeksi" kapsamındaki yeni konut fiyatları, eylülde önceki aya kıyasla yüzde 1,30 arttı. Garanti Bankası açıklamasına göre, Garanti'nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2015 Eylül raporu yayımlandı. Reidin-GYÖDER Yeni Konut Fiyat Endeksi kapsamındaki yeni konut fiyatlarında, eylülde aylık yüzde 1,30, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 8,35 artış meydana geldi. Türkiye Kompozit Satılık Konut Fiyat Endeksi, 7 metropolde bir önceki aya kıyasla yüzde 2,71; 30 büyükşehirin tamamında bir önceki aya göre yüzde 2,55; geçen yılın ayın dönemine göre ise yüzde 12,85 yükseldi. Antalya metrekare başına yüzde 2,97 değer artışıyla Eylül 2015'te konut satış fiyatlarının en fazla yükseldiği, Afyonkarahisar ise yüzde 0,08 düşüşle metrekare basma konut satış...